Dlaczego warto?

 • Odwiedzisz Turkmenistan – państwo w którym nie ma turystów
 • Zobaczysz BRAMĘ DO PIEKIEŁ i znikające MORZE ARALSKIE
 • Zwiedzisz magiczne miasta na Jedwabnym Szlaku
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz nocować nie tylko w hotelach 3* i 4*, ale spędzisz też noc nieopodal krateru w Turkmenistanie

Turkmenistan to jedno z najbardziej niedostępnych miejsc dla zwykłego turysty. Gospodarka tego kraju oparta jest głównie na gazie a władze niechętnie otwierają swe granice dla podróżników. Uzyskanie indywidualnej wizy do Turkmenistanu jest niezwykle trudne i wiąże się z wyprawą do Ambasad za naszą zachodnią granicą i osobistą rozmową z konsulem. Formalności wizowe dla grup zorganizowanych są już mniej skomplikowane i można to załatwić przez jednego przedstawiciela. A nam nie straszne są przeciwności w postaci nieugiętych urzędników!

Chcesz zobaczyć kraj, w którym praktycznie nie ma turystów? Chcesz stanąć nad słynną BRAMĄ DO PIEKIEŁ, czyli kraterem który płonie od dziesiątek lat? A jednocześnie chcesz się przekonać, że lokalni mieszkańcy są bardzo przyjaźni i gościnni? Nic prostszego!!! Dołącz do naszej wyprawy i pozwól zabrać się w podróż życia.

Oprócz niedostępnego Turkmenistanu zwiedzimy też sąsiedni Uzbekistan – gdzie wśród piasków pustyni zachowały się miasta, których sama nazwa porusza wyobraźnię podróżników od setek lat: Samarkanda, Chiwa i Buchara to perły architektury w samym środku Azji Środkowej. Leżąc na Jedwabnym Szlaku przez ponad 2 tysiące lat otwierały swe bramy dla karawan kupców. Ich mury, meczety, medresy i pałace były świadkami rozkwitu i upadku jednego z najpotężniejszych imperiów w dziejach świata – imperium Timura Chromego zwanego również Tamerlanem. Współczesność też odbiła piętno na Uzbekistanie – nad umierającym Morzem Aralskim– zobaczymy jak szybko człowiek może zniszczyć to, co natura budowała tysiące lat.

Zapraszamy do dwóch krajów Jedwabnego Szlaku: Uzbekistanu i Turkmenistanu. Daj się porwać do innego świata, gdzie życie toczy się wolniej, gdzie czeka na Ciebie bogata historia zaklęta w każdym ziarenku piasku i gdzie przed Tobą było niewielu turystów.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy (przesiadka w Moskwie, Stambule lub innym porcie lotniczym) do Taszkientu.

2 dzień: TASZKIENT
Przylot do Taszkientu. Zwiedzanie Taszkientu – stolicy Uzbekistanu, która odbudowana po trzęsieniu ziemi w latach 60-tych ubiegłego stulecia, różni się od innych uzbeckich miast. Przespacerujemy się labiryntem wąskich uliczek starego miasta, zobaczymy meczety i medresy oszczędzone przez sowieckich architektów: medresa Barak Chana z XVI w., Meczet Piątkowy, Mauzoleum Kaffal Szaszi – poety i filozofa z XVI w. Zatrzymamy się na bazarze Charsu – gdzie oprócz zakupów będzie można zobaczyć handlowców w tradycyjnych strojach. Na koniec spojrzymy też na nowoczesną część miasta. Pospacerujemy po Placu Niepodległości czyli po głównym placu Taszkientu na którym postawiony jest słynny pomnik niepodległości. Zobaczymy też plac Timura oraz zjawiskowy gmach Narodowego Teatru Operowego. Nocleg w Taszkiencie.

3 dzień: TASZKIENT – NUKUS – MOJNAK – NUKUS
Po wczesnym śniadaniu przelot lokalnymi liniami do Nukus. Następnie przejedziemy do dawnej osady rybackiej – Mojnak, która kiedyś leżała nad Jeziorem Aralskim (nazywanym przez miejscowych Morzem Aralskim), a obecnie znajduje się ponad 100 km od linii brzegowej. Zobaczymy tam „cmentarzysko statków” – czyli opuszczone wraki niszczejące w piasku. Następnie udamy się do Muzeum Historii Morza Aralskiego, gdzie zobaczymy niezwykłe eksponaty, fotografie czy mapy związane z Jeziorem Aralskim. Powrót do Nukus. Nocleg w Nukus.

4 dzień: NUKUS – CHIWA
Po śniadaniu odwiedzimy Państwowe Muzeum Sztuki Republiki Karakałpackiej, gdzie zgromadzono największą kolekcję rosyjskiej sztuki awangardowej. Następnie zobaczymy pomnik Berdakh (wybudowany na cześć jednego z poetów), ratusz i teatr. Po zwiedzaniu przejazd do Chiwy – miasta skansenu położonego nad rzeką Amu-Daria, która swe niegdysiejsze bogactwo zawdzięczała położeniu na Jedwabnym Szlaku. Po drodze zobaczymy starożytną fortecę Toprak Kala z I w. oraz Ayaz Kala – stanowisko archeologiczne datowane na VI i VII w. (leży na wzgórzu z widokiem na pustynię Kyzył Kum). Na koniec dotrzemy do twierdzy Djanbas Kala. Nocleg w Chiwie.

5 dzień: CHIWA
Zwiedzanie Chiwy, słynącej z imponujących pałaców, medres i meczetów. Zobaczymy między innymi fortecę Kunja Ark oraz minaret i meczet Islam Khodja znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie ujrzymy mauzoleum Pahlawona Mahmuda – patrona Chiwy oraz bajecznie wyłożony turkusowymi płytkami minaret Kalta Minor, z którym związane jest mnóstwo ciekawych legend. Według jednej z nich Mohamed Amin Khan chciał, aby ten minaret był tak wysoki, by był widoczny aż do Buchary. Niestety w trakcie jego budowy zmarł, pozostawiając tę niezwykłą budowlę niedokończoną. Czas na chwilę odpoczynku, po której udamy się na dalsze zwiedzanie. Tego dnia będziemy mieli okazję ujrzeć też słynną bramę wschodnią Palman Darvaza oraz medresę Abdulla Khan. Nocleg w Chiwie.

6 dzień: CHIWA – DASZOGUZ – WROTA DO PIEKIEŁ
Po śniadaniu przejazd na granicę między Uzbekistanem, a Turkmenistanem. Po załatwieniu formalności wjazdowych na obydwu granicach jedziemy do Kunia-Urgencz wpisanego w całości na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta podczas którego zobaczymy między innymi mauzoleum sułtana Tekesz, mauzoleum Turabek-Khanum oraz niesamowity minaret Kutlug-Timur o wysokości 60 metrów. Następnie udamy się w okolice Derwaza, aby zobaczyć „Wrota do piekieł”. W latach 50-tych XX wieku podczas odwiertów w tym rejonie nastąpił wybuch gazu, a w jego wyniku zapadł się spory kawałek ziemi, pozostawiając otwór o średnicy 70 metrów. Aby uniknąć katastrofy spowodowanej ulatniającym się gazem, naukowcy postanowili podpalić krater. Założono, że gaz spali się w ciągu kilku dni, a tymczasem płonie do dziś. Nocleg w namiotach przy kraterze.

7 dzień: DERWAZA – ASZCHABAD
Po śniadaniu przejazd do stolicy Turkmenistanu – Aszchabad – miasta, które jako stosunkowo młode jest przykładem połączenia niedalekiej pustyni z działalnością człowieka. Stolica dość szybko się rozwija oferując swoim gościom liczne muzea, teatry, dobrej jakości hotele. Po przyjeździe do Aszchabad zwiedzimy m.in. Muzeum Dywanów, a następnie będziemy mieli okazję delektować się tym miastem nocą. Nocleg w Aszchabad.

8 dzień: ASZCHABAD – NISA – ASZCHABAD
Przejazd i zwiedzanie znajdujących się nieopodal Aszchabad ruin antycznego miasta w Nisie. Zachowały się tu ruiny dawnego miasta Partów, którzy w latach swej świetności konkurowali nawet z Imperium Rzymskim. Do dziś podziwiać tu można się fragmenty cytadeli, świątyni i skarbca. Po zwiedzaniu możliwość organizacji obiadu w jurtach czyli w tradycyjnych namiotach (za dodatkową opłatą). Nocleg w Aszchabad.

9 dzień: ASZCHABAD – MARY
Transfer na lotnisko, a następnie lot krajowy do Mary – miasta położonego w południowo-zachodnim Turkmenistanie w dorzeczu rzeki Murgab. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po starym mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie zobaczymy perełkę architektoniczną, a mianowicie niezwykle proporcjonalne i symetryczne Mauzoleum Sułtana Sanjar. Tego dnia odwiedzimy też Muzeum Etnograficzne i ujrzymy kompleks ruin starożytnych miast Kyz Kala. Nocleg w Mary.

10 dzień: MARY – BUCHARA
Przejazd na granicę z Uzbekistanem, formalności wjazdowe i dalsza podróż do Buchary, bajkowego miasta położonego w dolinie rzeki Zarafszan. To właśnie tam zobaczyć można jedne z najważniejszych i najcenniejszych zabytków całego Uzbekistanu. Nocleg w Bucharze.

11 dzień: BUCHARA
Zwiedzanie Buchary – jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej. Nazwa miasta pochodzi słowa oznaczającego krzyżowanie się szlaków handlowych. Buchara była obowiązkowym przystankiem na Szlaku Jedwabnym. Zobaczymy m.in.: mauzoleum Ismaila Samanidy – perełkę średniowiecznej architektury; Chasma Ayoub, meczet Bolo Hauz, cytadelę Ark; kompleks Poi Kalon z imponującym minaretem, z którego muezin nawołuje do modlitwy; medresę Mir-i-Arab (pochodzącą z XVI wieku) oraz kompleks Labi Hauz. Nocleg w Bucharze.

12 dzień: BUCHARA –SHAHRISABZ -SAMARKANDA
Przejazd do Samarkandy. Po drodze zobaczymy rodzinne miasto Tamerlana – Shahrisabz. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej kolorowych uzbeckich miast. Zobaczymy tu pozostałości pałacu Timura czyli pałacu Ak Saraj, mauzoleum czy meczet z XV w. Dojazd na nocleg do Samarkandy.

13 dzień: SAMARKANDA
Zwiedzanie Samarkandy – „miasta niebieskich kopuł” i dawnej stolicy potężnego imperium Tamerlana. Samarkanda wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zobaczymy tam między innymi Registan, czyli „piaszczyste miejsce” – plac miejski otoczony z trzech stron imponującymi i starannie wykonanymi medresami; Shah-i-Zinda; obserwatorium Ulug Bega. Odwiedzimy też Muzeum Afrasiab, w którym zobaczymy monety, ceramikę, broń i oryginalne przykłady malarstwa ściennego z VII wieku. Nocleg w Samarkandzie.

14 dzień: SAMARKANDA – TASZKIENT
Po śniadaniu krótki spacer po Samarkandzie – zobaczymy między innymi Gur-e-Amir czyli mauzoleum Timura oraz meczet Bibi Chanum, który Tamerlan kazał wybudować dla swojej ukochanej żony. Po zwiedzaniu spędzimy trochę czasu na lokalnym bazarze Siyab, który jest jednym z największych i najbardziej starożytnych rynków tej części świata. Zakupy w takim miejscu to sama przyjemność, ponieważ na wejściu wita on swoich klientów obfitością owoców i warzyw (arbuzów, melonów, winogron). Obojętne przejście obok orzechów, rodzynek czy fig nie jest możliwe, a mocny zapach przypraw (pieprzu, szafranu czy kardamonu) pobudzi zmysły niejednego z nas. Następnie przejedziemy do Taszkientu. Nocleg w Taszkiencie.

15 dzień: W zależności od lotów: wylot z Taszkientu w nocy/wczesnym rankiem. Przylot do Warszawy po południu.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)
27.03-10.04.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
12960 PLN
12460 PLN
11960 PLN
11460 PLN
24.04-08.05.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
12960 PLN
12460 PLN
11960 PLN
11460 PLN
29.05-12.06.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
12960 PLN
12460 PLN
11960 PLN
11460 PLN
18.09-02.10.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
12960 PLN
12460 PLN
11960 PLN
11460 PLN
09.10-23.10.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
12960 PLN
12460 PLN
11960 PLN
11460 PLN
30.10-13.11.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
12960 PLN
12460 PLN
11960 PLN
11460 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (3000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Taszkient-Warszawa to ok. 2200 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2200 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Taszkient-Warszawa (do kwoty 2200 PLN)
 • 2 lokalne przeloty na trasach: Taszkient- Nukus, Aszchabad – Mary
 • 13 noclegów zgodnie z programem (hotele 3* i 4*, 1 nocleg w namiocie przy kraterze)
 • Śniadania; 1 obiadokolację w Derwaza
 • Wizę do Turkmenistanu
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie, 2 lokalne przeloty
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnych przewodników
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Obiadokolacji (ok. 10-15 USD/os./dzień)
 • Biletów wstępu (ok. 100 USD)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1160 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi: 13 noclegów w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe), 1 nocleg w namiotach przy kraterze.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Uzbekistanu na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).
Obywatele RP wjeżdżają do Turkmenistanu na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) i wizy. Nasze biuro zajmuje się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem, a wiza do Turkmenistanu wliczona jest w cenę wyjazdu.

POGODA
W Uzbekistanie i Turkmenistanie panuje klimat kontynentalny – oznacza to krótkie, mroźne zimy i długie, gorące lata. Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień. Jednak również wtedy należy być przygotowanym na temperatury rzędu 25- 30 stopni Celsjusza. Dla niektórych osób szczególnie uciążliwe może być bardzo suche powietrze (innym pozwala ono znieść wysokie temperatury).
Na pustyni w ciągu dnia może być bardzo gorąco jednak temperatury nocą spadają poniżej 10 stopni Celsjusza trzeba więc mieć ze sobą coś cieplejszego do ubrania. W górach także należy być przygotowanym na wahania temperatur.

CZAS
+ 3 godziny w czasie letnim, + 4 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Językami urzędowymi są W Uzbekistanie: jest j. uzbecki i j. Karakałpacki a w Turkmenistanie: j. turkmeński ale praktycznie każdy mówi po rosyjsku. Z młodszym pokoleniem można próbować porozumieć się po angielsku lub niemiecku.

RELIGIA
W obydwu krajach przeważa islam. Zwiedzając obiekty sakralne (meczety, cerkwie, synagogi), należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. Niektóre meczety są niedostępne dla niemuzułmanów. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Niższe lub porównywalne do cen w Polsce. Chleb – 1 zł; woda mineralna – 1.5 – 2 zł;
Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce – ok. 20-25 USD na dzień.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Uzbekistanu jest SUM. Najwyższy nominał to 1000 sum – ok. 1-2 zł., co powoduje, że po wymianie pieniędzy w Uzbekistanie należy zamienić portfel na plecak lub reklamówkę i mieć pod ręką sporo gumek recepturek. W miejscach turystycznych za zakupy na bazarze i w niektórych restauracjach można płacić dolarami.
Walutą Turkmenistanu jest MANAT TURKMEŃSKI.
W obydwu krajach nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY (lepiej), które można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak aby banknoty były wydane po 1996 roku (z dużymi głowami prezydentów) i nie były zniszczone.
Praktycznie nie ma możliwości korzystania z kart kredytowych (poza największymi hotelami) i czeków podróżnych. Dostęp do bankomatów ograniczony jest do większych miast. Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Jak prawie wszędzie na Wschodzie piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – miejscowi użytkownicy dróg dość swobodnie traktują przepisy ruchu drogowego. Dość zły jest stan dróg, szczególnie wiosną i jesienią kiedy topnieją śniegi i padają deszcze. Niektóre odcinki trasy wiodące przez pustynię będziemy pokonywać drogami szutrowymi.

JEDZENIE
Tradycyjny sposób spożywania posiłków w Azji Centralnej to pozycja półleżąca. W większości czajchane (herbaciarniach) i w niektórych restauracjach zasiada się na podeście, na którym rozłożone są materace i poduszki – zaraz po skończonym posiłku można oddać się sjeście
Kuchnia Azji Środkowej jest kuchnią tłustą i mięsną. Najpopularniejsze danie to pilaw/ płow – gotowany ryż z kawałkami mięsa (baraniny), cebulą i marchewką. Inne dania to: lagman – gęsta zupa z mięsem i warzywami; szaszłyki; różne rodzaje pierogów: samsy, manty, hanum. W Uzbekistanie nie ma praktycznie żadnego wyboru dań bezmięsnych, wegetarianom pozostają zakupy świeżych owoców i warzyw na bazarach.
I oczywiście, najważniejsze – nie ma uzbeckiego posiłku bez herbaty – pije się ją najczęściej w czajchanach z małych czarek ozdobionych wzorem bawełny.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Uzbekistanu i Turkmenistanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do meczetu, cerkwi, synagogi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie. Przed wejściem do meczetu należy bezwarunkowo ściągnąć buty.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– trzeba targować się zawsze i wszędzie

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– jedwabne chusty, rzeczy z filcu i skóry, dywany, kilimy, biżuterię
– tradycyjne lalki, instrumenty, rzeźby
– zestawy do picia herbaty z motywem bawełny
– orientalne przyprawy, zieloną herbatę, suszone owoce, pestki moreli

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • Lokalne przeloty na trasach: Taszkient – Nukus i Aszchabad – Mary

Specyfikacja wyjazdu

Turkmenistan i Uzbekistan – tam, gdzie znika morze-  to wyjazd przeznaczony dla turysty, który chce zobaczyć najważniejsze miejsca w Uzbekistanie i Turkmenistanie a oprócz tego poznać lokalne życie. Oprócz Bramy do Piekieł i wspaniałych miast na Jedwabnym Szlaku, odwiedziemy także Mojnak i dawny brzeg zanikającego Morza Aralskiego. Nasze biuro zajmie się uzyskaniem wizy do Turkmenistanu, której otrzymanie indywidualne jest niezmiernie trudne.

Potrzebne dokumenty

Obywatele RP wjeżdżają do Uzbekistanu na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).
Obywatele RP wjeżdżają do Turkmenistanu na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) i wizy. Nasze biuro zajmuje się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem, a wiza do Turkmenistanu wliczona jest w cenę wyjazdu.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.