Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

DOMINIKANA

Wycieczki Dominikana

Jakie obrazy ukazują się w Twojej wyobraźni, kiedy słyszysz słowo: „Dominikana” ?

Jedna z karaibskich wysp? Kompleksy all inclusive? Piaszczyste plaże? Palmy kłaniające się morzu? To wszystko? Oczywiście to wszystko znajdziemy na Dominikanie, ale ta wyspa to o wiele, wiele więcej. Wystarczy wystawić nos poza kompleksy hotelowe.

Perełki z czasów Krzysztofa Kolumba
Podczas wycieczki na Dominikane przyjdzie nam zwiedzić kilka naprawdę imponujących kolonialnych miast. Największe wrażenie robi stolica kraju – Santo Domingo. Kręte, wąskie uliczki starego miasta mają klimat, którego nie da się opisać słowami. Podczas spaceru trafimy na pewno na najstarszy kościół Ameryki –  Santa Maria la Menor czy na fort Ozama. Warto przespacerować się calle Conde, na której to ulicy znajdziemy liczne knajpki… piniacolada smakuje tutaj najlepiej na świecie! Jeśli chcemy odpocząć od miasta, wystarczy wybrać się kilka kilometrów od centrum do jaskiń – Los Tres Ojos. Podziemne jeziora robią niesamowite wrażenie, choć panująca tam wilgotność powietrza daje nieźle popalić.

Parki narodowe

Dominikana to wyspa, która słynie z troski o środowisko naturalne. Zresztą doceniają to wieloryby, które co roku w okresie naszej zimy przypływają tam na swoje gody. Można wtedy podziwiać ich niesamowite akrobacje. Plan: Dominikana – wycieczka objazdowa powinien obowiązkowo zawierać przynajmniej kilka parków krajobrazowych. Najciekawsze z nich:

 • Los Haitises – park znajdujący się na półwyspie Samana; podziwiać tutaj możemy lasy mangrowe, jaskinie o wielkości katedry z licznymi malowidłami Tainów, a także niezliczone gatunki ptaków zamieszkujące te tereny
 • Damajagua, gdzie można zobaczyć system 27 wodospadów, ukrytych wśród lasu tropikalnego. Z niektórych wodospadów można skakać/zjeżdżać do krystalicznie czystej wody.
 • Jarabacoa – wioska słynąca z najczystszego powietrza na wyspie, jest także punktem wypadowym na najwyższy szczyt na wyspie i Karaibach jednocześnie – Pico Duarte (3098 m.n.p.m.)

Rum, cygara, trzcina cukrowa, kawa, kakao
Wczasy na Dominikanie na pewno będą bogate w te produkty. Najbardziej popularny rum to Brugal. Można go oczywiście degustować w licznych drinkach, polecamy coco loco – czyli drink podawany w kokosie. Jeśli chodzi o cygara, to mieszkańcy Dominikany upierają się, że u nich są one lepszej jakości niż te sprzedawane na sąsiedniej Kubie. Sporu tego nie sposób rozstrzygnąć. Plantacje trzciny cukrowej czy kawy nieraz ciągną się kilometrami. Można tam zajrzeć, aby przyjrzeć się obróbce tych produktów.

Taniec – bachata, salsa, merengue
Czym byłyby Karaiby bez gorących rytmów? Pod tym względem wyspa także nas nie zawiedzie. Muzyka płynie z wszystkich stron, z okien, sklepów, urzędów, samochodów. Mieszkańcy Dominikany mają taniec we krwi, więc ludzie tańczący na ulicy, czy na poczcie to częsty widok. Podczas wyprawy na Dominikanę koniecznie trzeba odwiedzić lokalne dyskoteki, aby zobaczyć jak bawią się lokalsi, będzie to też świetna okazja do spróbowania swoich sił na parkiecie.

Walki kogutów, kult macho
Walki kogutów to obok baseballu sport narodowy na Dominikanie. Często spotkamy tu skupiska mężczyzn, którzy obstawiając zakłady, dopingują swoje koguty. Towarzyszą temu oczywiście krzyki i gestykulacja na miarę macho. No właśnie – Dominikana do wyspa macho. Porównanie ich do kogutów wydaje się być bardzo trafne. Podobnie stroszą swoje piórka aby zaimponować kobietom.

Rajskie plaże

Tego na Dominikanie nam na pewno nie zabraknie. Ciągnące się kilometrami plaże z miałkim, białym piaskiem, do tego palmy kłaniające się morzu w kolorze lazurowym i praktycznie brak turystów. Czy tak wygląda raj? Nasz tak!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
10 września 2015

Dominikana, krótka fotorelacja

W Krakowie dziś słońce świeci, więc wspominamy słoneczną Dominikanę. Sprawdź czy jest tam coś więcej niż cudowne plaże i uśmiechnięci ludzie.
dowiedz się więcej
1 czerwca 2015

Las Terrenas - skrawek dominikańskiego raju

Las Terrenas to małe rybackie miasteczko na półwyspie Samana na Dominikanie. Zdecydowanie warto się tutaj zatrzymać na dłużej.
dowiedz się więcej
25 maja 2015

MAMAJUANA, czyli dominikański lek na wszystko

Dziś na blogu piszemy o dominikańskim leku na wszystko. Każdego postawi na nogi.
dowiedz się więcej
18 maja 2015

Santo Domingo - Dominikana w pigułce

Dziś na blogu wpis o stolicy Dominikany - Santo Domingo.
dowiedz się więcej
20 kwietnia 2015

Dominikana - 7 rzeczy, których musisz spróbować

Dziś na blogu subiektywna lista rzeczy/atrakcji, bez których wizyta na Dominikanie nie może się obejść.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju