Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

JEMEN

Jemen to państwo leżące w południowo-zachodniej Azji na Półwyspie Arabskim. Oficjalna nazwa tego kraju to Republika Jemeńska. Kraj ten graniczy z dwoma krajami: Arabią Saudyjską od północy oraz Omanem od wschodu. Od zachodu Jemen oblany jest wodami Morza Czerwonego, a od południa wodami Morza Arabskiego (południowa część Jemenu ma dostęp do Zatoki Adeńskiej).

Mieszkańcy Jemenu (w znaczącej części Arabowie) posługują się najczęściej językiem arabskim, który jest tutaj językiem urzędowym. Najczęściej wyznawaną religią jest islam, walutą państwa jest rial jemeński, a stolica znajduje się w mieście Sana, która jest obowiązkowym punktem każdego planu podróży do Jemenu. Sana zaliczana jest do grupy najstarszych miast świata, a jedne z najstarszych informacji o tym miejscu pochodzą już z I wieku. Znajduje się tutaj niesamowicie klimatyczne stare miasto, które słynie z wielu zabytkowych budowli. W tych wąskich uliczkach zdecydowanie można się zakochać! Innymi ważnymi miastami na mapie Jemenu są też portowe miasto Al-Hudajda czy Taizz ze słynnymi meczetami, cytadelą z pałacem gubernatora czy niesamowicie kolorowym i gwarnym bazarem. Podróżując po Jemenie warto odwiedzić też przepiękną pustynną nizinę Tihama oraz miasto Marib, które w czasach historycznych było stolicą królestwa Saba (i po dziś można podziwiać tam pozostałości świątyń powstałych na cześć bóstw). Ważnym miejscem na mapie Jemenu jest też Wadi Zahr, znane również jako Wadi Dahr. To właśnie tam znajduje się jedna z najsłynniejszych budowli kraju czyli dawny pałac królewski Dar al-Hajar. Powstał on w latach 20 XX wieku, obecnie stanowi muzeum. Na uwagę zasługuje też miasto Aden, które jest jednym z najważniejszych ośrodków naukowych i handlowych Jemenu.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju