Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

MACEDONIA PÓŁNOCNA

Macedonia Północna (Republika Macedonii Północnej) to państwo leżące w Europie Południowej na Półwyspie Bałkańskim. Powstało one w wyniku rozpadu Jugosławii i do 2019 roku nosiło nazwę Macedonia. Kraj ten graniczy z czterema państwami: Albanią, Serbią, Bułgarią i Grecją. Urzędowymi językami są tutaj język macedoński i albański, a walutą jest denar. Jeśli chodzi o religię to dominuje tutaj prawosławie. Macedonię Północną zamieszkują również wyznawcy islamu. Kraj ten jest dość zróżnicowany pod względem narodowości – w większości państwo zamieszkałe jest przez Macedończyków, jednak spotkać można tu wielu Albańczyków czy Turków.

Stolicą Macedonii Północnej jest miasto Skopje. Jego centralny punkt stanowi słynny plac Skopje, na którym odbywają się najważniejsze uroczystości państwowe. Innymi zabytkami Skopje jest słynny Akwedukt, liczne cerkwie oraz łuk triumfalny Porta Macedonia. Innymi ważnymi miastami na mapie Macedonii Północnej są miasto Bitola (leżące bardzo blisko granicy z Grecją) czy miasto Kumanowo ze słynnym meczetem.

Górzysto-wyżynny krajobraz Macedonii Północnej sprawia, że miejsce to jest dobrym kierunkiem nie tylko dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać urokliwe miasta, ale też dla każdego, kto lubi delektować się malowniczymi widokami. Odwiedź z nami Macedonię Północną, a obiecujemy, że nie pożałujesz!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju