Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

MAROKO

Maroko to egzotyka w zasięgu ręki. Stosunkowo niewielka odległość jaka dzieli nas od tego kraju pozwala nam po krótkim locie cieszyć się poznawaniem zupełnie innej kultury.

Maroko leży w północno – zachodniej Afryce i oblane jest wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. Położenie geograficzne kraju i jego ukształtowanie sprawia, że odnajdziemy tu wielką różnorodność, od pustyni na południu po wysokie szczyty Atlasu.

Ale wycieczka do Maroko kojarzy nam się najbardziej z egzotycznymi, barwnymi targami, pyszną, lokalną kuchnią, pięknymi miastami, które kuszą nas wąskimi, klimatycznymi uliczkami i niesamowitymi zdobieniami zabytkowych twierdz, gajami palmowymi i nieskazitelnym błękitem morza. Maroko to serdeczni mieszkańcy, gwarni sprzedawcy, którzy należą do jednych z najlepszych handlarzy na świecie.

Maroko to także świetne miejsce na wszelkiego rodzaju sporty, od wspinaczki górskiej, przez rajdy jeepami po pustyni aż po sporty wodne jak windsurfing czy kitesurfing.

Podróż do Maroko pozwala cofnąć się w czasie, do lat kiedy na tych terenach żyły koczownicze plemiona berberyjskie. Do dziś możemy podziwiać wybudowane przez nich potężne zamki z imponującymi wieżami.

Wyprawa do Maroko to także poznawanie lokalnej kuchni, a ta jest jedną z najlepszych na świecie. Dzisiejsza marokańska kuchnia to niejako fuzja kuchni północnoafrykańskiej, arabskiej i berberyjskiej z daniami kuchni orientalnej, andaluzyjskiej i francuskiej. Skosztujemy tu więc kuskus, który serwowany jest w przeróżnych wariantach; tajine, czyli mix warzyw i mięsa zapiekany i podawany w glinianym, stożkowym naczyniu; na wybrzeżu potrawy rybne; oczywiście kebab. A to jedynie początek ferii smaków i zapachów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
12 grudnia 2017

Maroko, kraj herbaty..

Co widzisz oczami wyobraźni, kiedy słyszysz słowo Maroko? Co Ci się kojarzy z tym krajem? Magiczne miasta jak Marrakesz, Fez czy Casablanca, piaski Sahary po horyzont, ośnieżone szczyty Atlasu, zamki obronne z gliny, bajkowe pałace, drzewa arganowe i skaczące po nich kozy, nierzeczywisty wręcz błękit oceanu, zapach tajine…i herbata.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju