Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

GWATEMALA

Wycieczki Gwatemala

Gwatemala to kraj Ameryki Środkowej, który położony jest zarówno nad Morzem Karaibskim, jak i Oceanem Spokojnym. Jest to państwo różnorodne, w którym można odwiedzić tropikalną dżunglę i zdobywać górskie szczyty. Gwatemala to kraj kolonialnych zabytków, dzikiej natury i pięknych plaż w San Jose, Chulamar, czy też w Likin.

Warto wspomnieć, że pierwszymi mieszkańcami Gwatemali byli Majowie, dlatego miejscem wartym odwiedzenia jest Tikal, będące ruinami jednego z miast Majów. Co ciekawe, turyści mogą zobaczyć tylko niewielki jego fragment, gdyż reszta schowana jest głęboko w dżungli.

Wycieczka do Gwatemali to również okazja do odwiedzenia jej stolicy, w której także znajdują się ruiny starożytnego miasta Majów – Kaminaljuyu. Gwatemala dodatkowo uchodzi za kraj bananów, bawełny i kawy. W wielu miejscach można spotkać plantacje, jak na przykład w Caban i Antigua.

Będąc w Gwatemali koniecznie trzeba zobaczyć masyw górski Sierra de las Minas, w którym znajdują się kopalnie jadeitów. Ciekawym miejscem jest również Lanquin, gdzie można zwiedzić aż 40 kilometrów jaskiń. Jednak za najpiękniejsze miasto Gwatemali uchodzi Antigua, które niegdyś było nawet stolicą kraju. W mieście znajduje się wiele interesujących historycznych budowli i zabytkowych ruin. A będąc w tej okolicy, warto też wspiąć się na wciąż aktywny wulkan Pacaya, gdyż ta wyprawa dostarcza niesamowitych wrażeń.

Jeśli więc chcecie poznać niewielki, ale piękny kraj Ameryki Środkowej, to wybierzcie się z naszym biurem w fascynującą podróż do Gwatemali!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju