Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

ETIOPIA

Wycieczki do Etiopii

Etiopia to państwo położone we wschodniej Afryce, które może pochwalić się mnóstwem miejsc wartych odwiedzenia, zarówno jeśli chodzi o zabytki, jak i cuda natury. Etiopia głównie znana jest wszystkim jako ojczyzna kawy. Pierwszymi miłośnikami kawy byli Oromowie, czyli grupa plemion zamieszkująca region Kaffa w południowej części tego kraju.

Stolicą kraju i ośrodkiem życia kulturalnego jest Addis Abeba. Głównymi atrakcjami turystycznymi miasta są: Mercato – największy bazar Wschodniej Afryki oraz szkielet pierwszego człowieka – Lucy. W pobliżu stolicy znajduje się Harar, które jest jednym z czterech świętych miast islamu.

Jednak największą atrakcją Etiopii jest najciekawsze miasto w całym kraju – Lalibela, gdzie znajdują się kościoły wykute w skale. Etiopia to również prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Żyje tu wiele gatunków tropikalnych zwierząt, wśród których można wymienić lwy, słonie, nosorożce, czy też hipopotamy.

Wielbicielom pieszych wędrówek przypadną do gustu Góry Semien, które są miejscem doskonałym na trekking. Na terenie Etiopii znajduje się również zespół jaskiń Sof Omar, które połączone są systemem podziemnych jam i korytarzy, pomiędzy którymi przepływają podziemne rzeki. Zaś w największym etiopskim jeziorze Tana swój początek bierze Nil Błękitny, będący najważniejszym dopływem Nilu – jednej z najdłuższych rzek świata.

Jeśli więc chcecie odwiedzić naprawdę piękny kraj, to zapraszamy na wspólną wyprawę do Etiopii!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju