Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

LIBAN

Liban to jedno z państw Bliskiego Wschodu. Leży nad Morzem Śródziemnym, granicząc z Syrią i Izraelem. Jego nazwa ma źródło w semickim określeniu „LBN”, które odnosi się do kilku bliskoznacznych słów w różnych językach, takich jak „mleko” czy „biały”. Oczywiście odniesienie nie jest przypadkowe, gdyż słowa te nawiązują do pokrytych śniegiem Gór Libanu. Językiem urzędowym kraju jest język arabski, a na czele państwa stoi prezydent. Walutą Libanu jest funt libański, a najważniejszymi miastami Bejrut, Trypolis czy Baalbek. Pierwsze z tych miast jednocześnie jest stolicą i największym libańskim miastem. Dodatkowo jest jednym z najbardziej zróżnicowanych pod względem religijnym miast Bliskiego Wschodu. Największy wpływ mają tutaj chrześcijanie i muzułmanie.

Podróżując po tym kraju warto odwiedzić niektóre z wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO miejsc: między innymi Andżar (założone w VII miasto, położone w dolinie rzeki Bekaa), Baalbek (stanowisko ze wspaniałymi pozostałościami po świątyniach) czy Byblos. Kraj ten zachwyca też krajobrazami, gdyż niemalże wszystkie zabytki położone są w zapierającej dech piersiach okolicy.

Marzysz o podróży innej niż wszystkie poprzednie? Szukasz kierunku innego niż te oferowane obecnie przez rynek turystyczny? Wyprawa do Libanu jest właśnie dla Ciebie!