Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

LIBAN

Liban to jedno z państw Bliskiego Wschodu. Leży nad Morzem Śródziemnym, granicząc z Syrią i Izraelem. Jego nazwa ma źródło w semickim określeniu „LBN”, które odnosi się do kilku bliskoznacznych słów w różnych językach, takich jak „mleko” czy „biały”. Oczywiście odniesienie nie jest przypadkowe, gdyż słowa te nawiązują do pokrytych śniegiem Gór Libanu. Językiem urzędowym kraju jest język arabski, a na czele państwa stoi prezydent. Walutą Libanu jest funt libański, a najważniejszymi miastami Bejrut, Trypolis czy Baalbek. Pierwsze z tych miast jednocześnie jest stolicą i największym libańskim miastem. Dodatkowo jest jednym z najbardziej zróżnicowanych pod względem religijnym miast Bliskiego Wschodu. Największy wpływ mają tutaj chrześcijanie i muzułmanie.

Podróżując po tym kraju warto odwiedzić niektóre z wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO miejsc: między innymi Andżar (założone w VII miasto, położone w dolinie rzeki Bekaa), Baalbek (stanowisko ze wspaniałymi pozostałościami po świątyniach) czy Byblos. Kraj ten zachwyca też krajobrazami, gdyż niemalże wszystkie zabytki położone są w zapierającej dech piersiach okolicy.

Marzysz o podróży innej niż wszystkie poprzednie? Szukasz kierunku innego niż te oferowane obecnie przez rynek turystyczny? Wyprawa do Libanu jest właśnie dla Ciebie!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju