Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

PANAMA

Czy Panama to jedynie Kanał Panamski i słynne kapelusze?

Może zacznijmy od tego, że „panamki” czyli kapelusze kojarzone z Panamą pochodzą tak naprawdę z Ekwadoru i tam są produkowane. Swoją nazwę wzięły stąd, że podczas budowy Kanału Panamskiego stały się bardzo popularne, potem przyjęły się także w Stanach Zjednoczonych.

A teraz wróćmy do Panamy i tego co czeka na nas podczas podróży do tego wspaniałego kraju.
Panama to niejako łącznik między Ameryką Północną i Południową. Kształt kraju przypomina literę S a jego szerokość waha się od ok. 50 do 200 km. Niby nic, a jednak Panama ma w swych granicach multum różnorodności. Zaczynając od wulkanicznych szczytów, z których najwyższy ma  prawie 3500 m. n.p.m., przez piękne niziny a kończąc na ponad 1600 wyspach z bogatymi rafami koralowymi.

Podczas wycieczki do Panamy, obowiązkowo należy zobaczyć stolicę kraju o tej samej nazwie. Zresztą główne lotnisko znajduje się właśnie tutaj. Panama – stolica pełna jest drapaczy chmur, które w połączeniu z palmowymi plażami robią niesamowite wrażenie. Nie przypadkowo stolica Panamy nazywana jest małym Miami.

Wyprawa do Panamy to także sporo aktywności. Od licznych tras rowerowych, przez liczne szlaki do pieszych wędrówek, gdzie będziemy podziwiać dziewiczą przyrodę lasów tropikalnych aż po miejsca gdzie możemy zajrzeć do podwodnego świata raf koralowych. Do tego liczne wyspy rodem z karaibskich pocztówek, które oprócz rajskich plaż oferują poznanie bliżej indiańskich społeczności.

Panama to zdecydowanie dobry wybór na wakacje, coraz bardziej popularny wśród turystów, jednak nadal mało odkryty.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju