Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

TOGO

Togo to jeden z krajów Afryki Zachodniej (jego oficjalna nazwa to Republika Togijska). Państwo to położone jest nad Zatoką Gwinejską i graniczy z trzema krajami: Beninem, Ghaną oraz Burkina Faso. Stolicą kraju jest Lomé będące jednocześnie głównym ośrodkiem administracyjnym i przemysłowym, głową państwa jest prezydent, a walutą frank CFA. Językiem urzędowym Togo jest język francuski, co jest niejako pozostałością po czasach kolonialnych – obszar dzisiejszego Togo odkryty został przez Portugalczyków, jednak w okresie I wojny światowej kraj stał się kolonią francuską (niepodległość od Francji Togijczycy uzyskali w 1960 roku).

Język francuski to jednak nie jedyny język który można tutaj usłyszeć, gdyż Togo zamieszkują różnorodne grupy etniczne, które posługują się wieloma tradycyjnymi językami. Najważniejsze z nich to język ewe, mobae, joruba czy kabije, ale języków i dialektów jest znacznie więcej. Kraj ten wyróżnia też dość duże zróżnicowane religijne: wyznaje się tutaj chrześcijaństwo, religie etniczne (i animizm) czy islam. Dużą rolę odgrywa też tu kult Voodoo, który praktykowany jest przez część mieszkańców. To wszystko razem wzięte sprawi, że w trakcie podróży do Togo przeniesiemy się do innego świata nie tylko pod względem geograficznym, ale i kulturowym!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju