Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

JORDANIA

Jak w kilku słowach oddać sens tego, czym jest podróż do Jordanii? To wyprawa śladami zapierającej dech w piersiach historii i zwiedzanie monumentalnych zabytków wielu kultur świata antycznego, a zarazem niezwykła podróż po nowoczesnych arabskich miastach. Jordania to jeden z najbardziej spokojnych, bezpiecznych i przyjaznych turystom państw arabskich. Będziecie zachwyceni gościnnością jej mieszkańców
i urzeczeni różnorodnością jej krajobrazu. Zapraszamy na ekscytującą wyprawę do mistycznej Jordanii!

Między tradycją a nowoczesnością – Jordania

Jordania to relatywnie mały kraj graniczący z Izraelem, Zachodnim Brzegiem Jordanu, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. Posiada ograniczony dostęp do morza – leży bowiem nad Zatoką Akaba nad Morzem Czerwonym. W tym kraju, jak nigdzie indziej na świecie możemy zrozumieć, ile znaczy pamięć o dawnych dziejach. Podróżując po tym regionie, odkryjemy dwa najpiękniejsze symbole Bliskiego Wschodu: wykute w skale, antyczne miasto Petra oraz jedną z najsłynniejszych na świecie pustynię Wadi Rum. To właśnie tutaj możemy spędzić noc pod milionem gwiazd.
Podczas wycieczki do Jordanii będziecie zdumieni, jak idealnie współgra tam ze sobą szacunek wobec przeszłości z otwartością na to, co przynosi współczesne życie dumnej arabskiej metropolii.

Kilka słów o zwyczajach w Jordanii

Jordania jest bardzo otwarta na turystów, nie zapominajmy jednak, że to także kraj muzułmański, dlatego warto pamiętać o odpowiednim stroju i zachowaniu.
Poza tym jak to w krajach arabskich targowanie się podczas zakupów jest elementem codzienności, więc warto to robić zawsze. Przy okazji zakupów można się więc nieźle zabawić.

Tradycyjna kuchnia

Jeśli wybieracie się w podróż do Jordanii, koniecznie spróbujcie tamtejszej oryginalnej kuchni. Na ulicy będziecie mogli kupić bardzo popularne w tym kraju falafle, czyli smaczne kulki z ciecierzycy smażone na głębokim oleju w chlebku pita. To danie sprzedawca zapewne zaserwuje Wam razem z korniszonami oraz sporą ilością natki pietruszki. Będąc w Jordanii na pewno warto spróbować też tradycyjnej mansafy. Jest to jagnię pieczone w aromatycznych ziołach, które podaje się z ryżem, migdałami, nasionami sosny oraz orzeszkami. Miłośnikom słodkości polecamy spróbowanie baklawy, czyli ciasta z orzechami i miodem lub mushabak – ciasta oblanego słodkim syropem. Przebywając w Jordanii, koniecznie skosztujcie też pysznych, świeżo wyciskanych soków owocowych oraz tradycyjnych napojów na czele z ajranem (orzeźwiający jogurt wymieszany z wodą).

Jeśli chcecie odwiedzić naprawdę piękny kraj, gdzie antyczne korzenie Orientu zaskakująco dobrze łączą się ze współczesnością, zapraszamy na wyprawę do Jordanii! Poznajcie z nami urzekające tajemnice Wschodu i zanurkujcie w bogactwie rafy koralowej Morza Czerwonego!

Wycieczki do tego kraju