Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

JORDANIA

Wycieczki Jordania

Jak w kilku słowach oddać sens tego, czym jest podróż do Jordanii? To wyprawa śladami zapierającej dech w piersiach historii i zwiedzanie monumentalnych zabytków wielu kultur świata antycznego, a zarazem niezwykła podróż po nowoczesnych arabskich miastach. Jordania to jeden z najbardziej spokojnych, bezpiecznych i przyjaznych turystom państw arabskich. Będziecie zachwyceni gościnnością jej mieszkańców
i urzeczeni różnorodnością jej krajobrazu. Zapraszamy na ekscytującą wyprawę do mistycznej Jordanii!

Między tradycją a nowoczesnością – Jordania

Jordania to relatywnie mały kraj graniczący z Izraelem, Zachodnim Brzegiem Jordanu, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. Posiada ograniczony dostęp do morza – leży bowiem nad Zatoką Akaba nad Morzem Czerwonym. W tym kraju, jak nigdzie indziej na świecie możemy zrozumieć, ile znaczy pamięć o dawnych dziejach. Podróżując po tym regionie, odkryjemy dwa najpiękniejsze symbole Bliskiego Wschodu: wykute w skale, antyczne miasto Petra oraz jedną z najsłynniejszych na świecie pustynię Wadi Rum. To właśnie tutaj możemy spędzić noc pod milionem gwiazd.
Podczas wycieczki do Jordanii będziecie zdumieni, jak idealnie współgra tam ze sobą szacunek wobec przeszłości z otwartością na to, co przynosi współczesne życie dumnej arabskiej metropolii.

Kilka słów o zwyczajach w Jordanii

Jordania jest bardzo otwarta na turystów, nie zapominajmy jednak, że to także kraj muzułmański, dlatego warto pamiętać o odpowiednim stroju i zachowaniu.
Poza tym jak to w krajach arabskich targowanie się podczas zakupów jest elementem codzienności, więc warto to robić zawsze. Przy okazji zakupów można się więc nieźle zabawić.

Tradycyjna kuchnia

Jeśli wybieracie się w podróż do Jordanii, koniecznie spróbujcie tamtejszej oryginalnej kuchni. Na ulicy będziecie mogli kupić bardzo popularne w tym kraju falafle, czyli smaczne kulki z ciecierzycy smażone na głębokim oleju w chlebku pita. To danie sprzedawca zapewne zaserwuje Wam razem z korniszonami oraz sporą ilością natki pietruszki. Będąc w Jordanii na pewno warto spróbować też tradycyjnej mansafy. Jest to jagnię pieczone w aromatycznych ziołach, które podaje się z ryżem, migdałami, nasionami sosny oraz orzeszkami. Miłośnikom słodkości polecamy spróbowanie baklawy, czyli ciasta z orzechami i miodem lub mushabak – ciasta oblanego słodkim syropem. Przebywając w Jordanii, koniecznie skosztujcie też pysznych, świeżo wyciskanych soków owocowych oraz tradycyjnych napojów na czele z ajranem (orzeźwiający jogurt wymieszany z wodą).

Jeśli chcecie odwiedzić naprawdę piękny kraj, gdzie antyczne korzenie Orientu zaskakująco dobrze łączą się ze współczesnością, zapraszamy na wyprawę do Jordanii! Poznajcie z nami urzekające tajemnice Wschodu i zanurkujcie w bogactwie rafy koralowej Morza Czerwonego!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
7 kwietnia 2022

Wadi Rum – miejsce, które musi znaleźć się w planie podróży do Jordanii

Jordania to jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu. Obowiązkowymi punktami na mapie Jordanii są Amman, Akaba, Petra czyli imponujące ruiny wykutego w skale miasta oraz Wadi Rum – jedna z najbardziej zachwycających pustyni (dolin) świata. Nie bez powodu to ostatnie miejsce szczególnie zapada w pamięć. Dlaczego?
dowiedz się więcej
4 maja 2021

Jordania – waluta i ceny

Przed każdą zagraniczną podróżą warto zasięgnąć informacji o miejscu, które wybraliśmy jako cel swojej wyprawy. Nie inaczej jest w przypadku Jordanii. W tym wpisie dowiecie się nieco o walucie Jordanii, cenach w tym kraju i o tym, jaką walutę warto tam ze sobą zabrać.
dowiedz się więcej
16 kwietnia 2020

Jordania – kraj, gdzie każdy dzień jest inny niż poprzedni

Czym zachwyca Jordania? Dlaczego w tym kraju każdy dzień jest inny niż poprzedni? - przeczytajcie na naszym blogu.
dowiedz się więcej
19 grudnia 2017

Jordania - miasto Jerash

Jordania to kraj, który ma nam wiele do zaoferowania. Piaski pustyni Wadi Rum, niezwykłą Petrę, Morze Martwe, Morze Czerwone i rafy koralowe, a do tego starożytne miasta rzymskie. Do wyboru do koloru, co kto lubi. Na terenie Jordanii leży jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich na świecie – Jerash.
dowiedz się więcej
9 lipca 2017

Petra - dlaczego zachwyca?

Petra to chyba najbardziej rozpoznawalne miejsce w Jordanii. Większość turystów, którzy razem z nami udają się do Jordanii, jedzie tam głównie po to by zobaczyć właśnie Petrę. Oczywiście Petra to nie jedyna atrakcja Jordanii, ale niewątpliwie jedna z najbardziej spektakularnych.
dowiedz się więcej
29 maja 2017

Wadi Rum, czyli pustynia która nie daje o sobie zapomnieć.

Dziś o niezwykłej jordańskiej pustyni...
dowiedz się więcej
6 grudnia 2016

Amman – co koniecznie musisz zobaczyć w stolicy Jordanii?

Dziś na naszym blogu szukamy odpowiedzi na pytanie, co warto zobaczyć w stolicy Jordanii.
dowiedz się więcej
13 czerwca 2016

Amman, czyli jak zwiedzaliśmy stolicę Jordanii

Zapraszamy na nasz blog, gdzie dziś prezentujemy lokalne bazary w Ammanie.
dowiedz się więcej
9 czerwca 2016

Jordania – Morze Czerwone i Morze Martwe

Zapraszamy na ciąg dalszy naszej relacji z wyprawy do Jordanii. Dziś piszemy o Morzu Czerwonym i Morzu Martwym.
dowiedz się więcej
30 maja 2016

Jordania – Wadi Rum, czyli nasz 3 dzień

Dziś zapraszamy na relację z 3 dnia naszej niezapomnianej podróży po Jordanii. Zabieramy Was dziś na najpiękniejszą pustynię świata, pustynię Wadi Rum!
dowiedz się więcej
26 maja 2016

Jordania – relacja z podróży – dzień 2

Dziś na warsztacie Petra - miasto Nabatejczyków wykute w skale ponad 2 tys. lat temu; najsłynniejszy zabytek Jordanii, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy do lektury!
dowiedz się więcej
20 maja 2016

Jordania - relacja z podróży

Jak to jest w Jordanii? Czy jest bezpiecznie? Jacy są Jordańczycy? Co można tam zwiedzić? Dziś na blogu relacja z 1 dnia naszej wspaniałej podróży po Jordanii.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju