Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

KUBA

KUBA – wyspa jak wulkan gorąca – jak głosi słynny tekst piosenki sprzed lat, i faktycznie coś w tym jest. Oprócz gorącego, tropikalnego klimatu mamy tu także gorący temperament mieszkańców tej największej karaibskiej wyspy. Ale po kolei… Dlaczego warto odwiedzić tę rajską wyspę? Powodów jest bez liku i te najważniejsze tutaj przedstawimy, jednak to co najważniejsze na Kubie nie da się tak po prostu opisać… Panuje tu bowiem klimat (i nie mamy tu na myśli jedynie wiecznego lata), który po prostu trzeba poczuć, nie da się go opisać słowami…klimat zaklęty w rytmach salsy, w zadymionych cygarami knajpkach, w kolonialnych miasteczkach, w rajskich, bezludnych plażach… Na Kubę po prostu nie tyle można, co trzeba polecieć.

Cofnij się w czasie
Wycieczka na Kubę zwykle zaczyna się od stolicy – Hawany. Pierwsze co uderza, już w drodze z lotniska to ulice pełne starych amerykańskich samochodów. Niektóre ledwo się toczą, inne wymuskane w każdym szczególe, połyskują w blasku słońca i niejeden kolekcjoner pokusiłby się na takie cacka. Podczas wyprawy na Kube trzeba się koniecznie wybrać na przejażdżkę takim samochodem.

Są tez mniej przyjemne pozostałości dawnych czasów, a mianowicie pustki w sklepach i nadal częściowy system kartkowy. No i oczywiście coś na kształt naszych dawnych pewexów. Ale ostatnimi czasy daje się zauważyć zelżenie ostrej polityki międzynarodowej Kuby, więc być może to zacznie się zmieniać. Na razie bracia Castro dzielnie trzymają władzę w swoich rękach.

Kolonialne perełki
Kuba naszpikowana wręcz jest miastami, pamiętającymi czasy Krzysztofa Kolumba a spacery po Hawanie, Trynidadzie czy Santiago de Cuba to czysta przyjemność. I to koniecznie bez mapy i przewodnika w ręce, gdyż i tak co kawałek będziemy napotykać prawdziwe perełki architektoniczne.

Krajobrazy
Jadąc na Kubę należy przygotować się na to, że nasze zmysły zostaną zaatakowane ze wszystkich stron, od zapachów podczas obiadu czy wizyty na plantacjach kawy, przez zadymione cygarami knajpki starej Hawany, aż po ferię barw zmieniającego się krajobrazu. Przemierzając wyspę zobaczymy jakie rozmaitości widoków się tutaj kryją. Od wysokich gór Sierra Maestra, gdzie ukrywał sięFidel Castro podczas rewolucji, przez plantacje kawy, tytotniu, trzciny cukrowej, przez parki narodowe i bagna, gdzie żyją setki gatunków ptaków, po piaszczyste plaże, gdzie palmy pokornie kłaniają się oceanowi. Krótko mówiąc – na Kubie każdy znajdzie coś dla siebie.

Rum i cygara
Wyprawa na Kubę wiąże się oczywiście ze smakowaniem lokalnych trunków. Nie od dziś wiadomo, że Kuba słynie z produkcji rumu i jest on dostępny praktycznie wszędzie. Oczywiście w każdej knajpce można go wypić w formie słynnych kubańskich drinków: cuba libre czy mojito. Kuba usiana jest także plantacjami tytoniu, gdyż cygara to także główny produkt eksportowy wyspy. Co prawda skręcają je głównie mężczyźni a nie ponętne Kubanki, ale to w żaden sposób nie obniża ich jakości! W lokalnych knajpkach zapachem cygar przesiąknięta jest każda ściana.

Salsa czyli radość życia
Jeśli chcesz wytańczyć się za wszystkie czasy, to jaki kraj jest dla Ciebie najlepszy? Tak, Kuba. Wczasy na tej wyspie nie mogą obejść się bez tańca. Najpopularniejsza jest oczywiście salsa. Mieszkańcy Kuby tańczą wszędzie i o każdej porze, od najmłodszych do najstarszych a muzyka wylewa się z każdego okna. Podczas pobytu na Kubie, koniecznie trzeba przynajmniej kilka razy odwiedzić lokalne knajpki i dać się porwać gorącym rytmom.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
5 grudnia 2017

Casa particular – co to jest i dlaczego jest lepsza niż hotel?

Kiedy dobrych kilka lat temu podekscytowana przygotowywałam się do mojej pierwszej podróży na Kubę, czytałam wszystko co wpadło mi w ręce o tej wyspie. O historii, geografii, zwyczajach, zabytkach, jedzeniu. Szukałam też informacji na temat noclegów, ich cen, standardu. I tak pierwszy raz spotkałam się z pojęciem „casa particular”. Znaczy to nie mniej, nie więcej jak dom prywatny.
dowiedz się więcej
29 sierpnia 2017

Trinidad - kolonialna perełka Kuby

Trinidad najlepiej zwiedzać pieszo i najlepiej bez konkretnego planu. Mamy wtedy pewność, że się zgubimy i zapewne trafimy w jakiś fajny lokalny zakamarek.
dowiedz się więcej
24 października 2016

Jak powstają kubańskie cygara?

Kubańskie cygara to obiekt pożądania wszystkich wielbicieli cygar. Optymalne warunki do uprawy luksusowych rodzajów tytoniu, długa, wielopokoleniowa tradycja ich wytwarzania oraz ręczna metoda produkcji sprawiają, że kubańskie cygara uznaje się za najlepsze na świecie. I właśnie o nich przeczytacie dziś na naszym blogu.
dowiedz się więcej
18 lipca 2016

Cayo Blanco – bezludny raj

Po intensywnym zwiedzaniu wyspy, czas na relaks. A wszystko na kubańskiej wysepce Cayo Blanco.
dowiedz się więcej
15 lipca 2016

Cienfuegos, El Nicho, Trinidad, czyli tajemnice środkowej Kuby

Na koniec tygodnia mamy dla Was wpis o cudach Kuby środkowej.
dowiedz się więcej
11 lipca 2016

Zatoka Świń, krokodyle i relaks

Relacja z kolejnego dnia objazdówki po Kubie już na naszym blogu.
dowiedz się więcej
7 lipca 2016

Kuba zachodnia - dolina Viñales

Co można robić w dolinie Viñales, jakie atrakcje tam na nas działają. O tym wszystkim dziś na naszym blogu.
dowiedz się więcej
4 lipca 2016

Kuba – relacja z podróży cz.1

Dziś na blogu relacja z pierwszego dnia pobytu na rajskiej wyspie. Co zobaczyliśmy, jakie miejsca odwiedziliśmy, czy mieliśmy okazję wtopić się w miejscowy klimat? O tym i nie tylko przeczytacie właśnie w tym wpisie.
dowiedz się więcej
8 marca 2016

Kuba - jak się poruszać?

Wyprawy na Kubę kojarzą się przede wszystkim ze starymi amerykańskimi samochodami. Ale czy tylko? Otóż nie! Kubańczycy są bardzo pomysłowi jeśli chodzi o środki transportu, dlatego w tym wpisie dowiecie się o tym więcej!
dowiedz się więcej
8 maja 2015

Santiago de Cuba - karaibska mozaika

Santiago de Cuba leży w południowo-wschodniej części Kuby i jest stolicą prowincji o tej samej nazwie. Ciągle w użyciu pozostaje także nazwa Oriente, jako określenie wschodniej części wyspy. Zwiedź z nami Santiago de Cuba i poznaj miasto muzyki, rewolucji i piratów!
dowiedz się więcej
16 kwietnia 2015

Kuba - fotorelacja

Chcesz zwiedzić rajską wyspę w rytmach gorącej, kubańskiej salsy? Zapraszamy na Kubę. Wejdź po więcej szczegółów.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju