Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Kuba w rytmie salsy

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz kolonialne, kubańskie miasteczka
 • Inne spojrzenie na Kubę: zabytki, przyroda, rowery, samochody
 • W jedne dni weźmiesz udział w lekcjach salsy, a w inne spróbujesz swoich sił na lokalnych parkietach
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz pod opieką polskojęzycznego przewodnika

Wyobraź sobie miejsce, gdzie po ulicach jeżdżą amerykańskie samochody z lat 50-tych, gdzie z okien rozbrzmiewa salsa, gdzie oprócz perełek w postaci kolonialnych miast znajdziesz także tropikalną dżunglę, gdzie kilometrami ciągną się plantacje kawy i tytoniu, gdzie w cieniu palm możesz wypocząć na bajecznych plażach popijając mojito… A jeśli powiemy Ci, że ten raj istnieje naprawdę i możesz go zobaczyć, dotknąć, skosztować i nie musisz pozostawać tylko przy marzeniach?
Ta podróż jest inna niż wszystkie, bo podczas niej przeżyjesz o wiele więcej niż na standardowej wycieczce. Dotkniesz, posmakujesz, przetańczysz ten kraj. Ten kraj, który raz odwiedzony, na zawsze zostaje w pamięci i woła, żeby wrócić. Kuba to nie kraj dla każdego! To kraj dla kochających życie, taniec, przyrodę, tropikalne powietrze i uśmiech.

Kochasz to wszystko? Brakuje Ci tego na co dzień? Dołącz do tego wyjazdu, a wszystko znów stanie się proste!

Program

1

Dzień

Wylot z Polski. Przylot do Havany późnym wieczorem/w nocy. Transfer na nocleg. Nocleg w Havanie.

2

Dzień

HAVANA

Po śniadaniu ruszamy odkrywać stolicę Kuby – Havanę. Havana kojarzy się ze starymi amerykańskimi samochodami, więc zajrzymy do nich – dosłownie. Odwiedzimy warsztat, gdzie te cudeńka są reperowane i podtrzymywane przy życiu. Później oczywiście czeka nas przejażdżka tymi „zabytkami”. Wiatr we włosach, salsa z głośników i jesteśmy gotowi na przygodę! Już pierwszy dzień na Kubie pozwoli nam zasmakować lokalnego klimatu. Poczujemy też kubańską, luźną atmosferę, której nie sposób nie ulec (zdecydowanie coś musi być na rzeczy, gdyż tempo życia i podejście „habaneros” sprawiło, że znakomity pisarz i dziennikarz Ernest Hemingway szczególnie upodobał sobie to miasto). Pospacerujemy wąskimi uliczkami starej części Havany. Zobaczymy najwspanialsze budowle i dotrzemy do Capitolu zbudowanego na kształt starszego brata z USA. Po południu czeka nas pierwsza lekcja salsy. Oczywiście z kubańskimi instruktorami. A wieczorem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił na hawańskich parkietach. Nocleg w Havanie.

3

Dzień

HAVANA

Po śniadaniu czeka nas wycieczka rowerowa. Rozpoczniemy ją od przejażdżki uliczkami luksusowej dzielnicy Playa. Przejedziemy też przez dzielnicę Vedado (jest to dzielnica biznesowa, uznawana za najbardziej zamożną częścią miasta) oraz gwarną dzielnicę Centro Habana. Podczas przejażdżki zobaczymy też zatokę. Takie zwiedzanie pozwoli nam jeszcze lepiej poznać Havanę (tym razem z perspektywy roweru). Tego dnia będzie też czas, by pospacerować po starej części miasta. Po południu lekcja salsy. Sprawdzimy jakie postępy poczyniliśmy. Nocleg w Havanie.

4

Dzień

HAVANA - VINALES

Po śniadaniu opuszczamy Havanę i ruszamy na zachód, do regionu pełnego plantacji tytoniu. Celem naszej podróży będzie malownicze miasteczko Vinales. Okolica pełna jest mogot, więc świetne zdjęcia gwarantowane. Popołudnie do własnej dyspozycji. I nie myślcie, że to tylko senne miasteczko. Wieczorem jak zwykle będzie okazja do tańców. Nocleg w Vinales.

5

Dzień

VINALES

Po śniadaniu jedziemy na zwiedzanie okolicy. Przystaniemy przy gigantycznym malowidle: muralu de la Prehistoria. Mimo, że to „dzieło” budzi zwykle sporo śmiechu, tuż obok serwują najlepszą pinacoladę na Kubie. Więc zdecydowanie warto zrobić tam przystanek! Niedaleko wejdziemy też do jaskini La Cueva del Indio. Dziś odwiedzimy także lokalną plantację tytoniu i dowiemy się więcej o całym procesie skręcania słynnych kubańskich cygar. Będziemy podziwiać niesamowite krajobrazy. I zapewne dowiemy się co to jest „coco loco”. Nocleg w Vinales.

6

Dzień

VINALES – TRINIDAD

Śniadanie. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie perełka wśród kolonialnych miast Kuby – Trinidad. Czeka nas długa droga, ale zdecydowanie warto. Wieczorem wyjdziemy spróbować swoich sił na parkietach Trinidadu. Trzeba się rozruszać po długiej trasie. Nocleg w Trinidadzie.

7

Dzień

CAYO BLANCO

Dziś czeka nas kolejna atrakcja – wycieczka katamaranem na rajską wysepkę Cayo Blanco. W końcu jesteśmy na Karaibach, więc tego dnia zasmakujemy rajskich plaż. Będziemy delektować się drinkami na pokładzie, a potem odpoczniemy pod palmami. Będzie też czas na kąpiel w lazurowej, niesamowicie przejrzystej wodzie. Po południu kolejna lekcja tańca. Kubańskich, gorących rytmów nigdy dosyć! Nocleg w Trinidadzie.

8

Dzień

TRINIDAD i okolice

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Trinidad założono około 1514 roku, a od 1998 wraz z pobliską Doliną Cukrowni obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie rozkwitu w dolinie działało jednocześnie kilkadziesiąt zakładów produkujących cukier, jednak obecnie większość z nich nie jest już wykorzystywana do produkcji. Na początek zobaczymy znajdującą się w okolicach Trinidadu niesamowitą posiadłość Manaca Iznaga i słynną 43 metrową wieżę, z której właściciele nadzorowali pracę niewolników na plantacjach. Następnie wrócimy do miasta i odwiedzimy słynne Museo Romantico wzniesione już w 1740 roku do którego od wieków sprowadzano najpiękniejsze meble, kryształy czy porcelanę z pałaców z całej Kuby. Ale to nie wszystko, bo znajdujące się wewnątrz oryginalne drewniane sufity, kolorowe ornamenty ścienne i przepiękne, ręcznie malowane kafle zachwycą każdego. Po południu kolejna lekcja salsy. Nocleg w Trinidadzie.

9

Dzień

PARK TOPES DE COLLANTES

Po śniadaniu ruszymy do jednego z najpiękniejszych rezerwatów przyrody na całej Kubie – parku Topes de Collantes. Pospacerujemy wśród egzotycznej roślinności, miniemy tajemnicze jaskinie i podziwiać będziemy przepiękne wodospady. Z pewnością uda nam się usłyszeć (a może i zobaczyć) zamieszkujące to miejsce ptaki, między innymi unikatowe kolibry czy tocororo czyli narodowego ptaka Kuby. Wieczorem oczywiście wyjdziemy spróbować swych sił na kubańskich parkietach. Nocleg w Trinidadzie.

10

Dzień

TRINIDAD – VARADERO

Po śniadaniu ruszamy do Varadero, gdzie czekać na nas będą rajskie plaże i lazurowe wody oceanu. Po przyjeździe czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w hotelu all-inclusive w Varadero.

11

Dzień

VARADERO

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w hotelu all-inclusive w Varadero.

12

Dzień

VARADERO – HAVANA

Dziś po śniadaniu wracamy do pięknej Havany, aby ostatnie dni spędzić w tym magnetycznym mieście. Popołudnie do własnej dyspozycji, czas na zakupy pamiątek i delektowanie się miastem. Nocleg w Havanie.

13

Dzień

HAVANA

Dzień wolny na samodzielne odkrywanie miasta. Wieczorem dla chętnych wieczór w stylu kubańskim lat 50-tych – „Havana night” (koszt ok. 140 EUR) Zaczniemy od wizyty w twierdzy Morro i pokazu, który odbywa się tam co wieczór. Następnie pojedziemy do najsłynniejszego hotelu w Havanie – Hotelu Nacional, gdzie w latach 50-tych królowały imprezy lokalnych mafiozów. Tam czeka nas pokaz Kabaretu Parisen. Obowiązkowe eleganckie stroje. Nocleg w Havanie.

14

Dzień

POŻEGNANIE

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

15

Dzień

Powrót do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Sprawdź też nasze inne wyprawy na Kubę:

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Havana-Warszawa to ok. 3300 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • WIZA – Karta turysty. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Cena obejmuje

 • 13 noclegów zgodnie z programem: 11 noclegów w casas particulares, 2 noclegi w hotelu all-inclusive
 • Wyżywienie: śniadania podczas całego pobytu, w Varadero all-inclusive
 • Transport klimatyzowanym samochodem/minivanem/busem zgodnie z programem
 • Lekcje salsy zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Atrakcje zgodnie z programem: w tym przejażdżka amerykańskimi samochodami oraz wycieczka katamaranem na wysepkę Cayo Blanco
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika (podczas części objazdowej)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Havana-Warszawa (ok. 3300 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wizy – ok. 100 PLN
 • Obiadokolacji (oprócz dni all-inclusive w Varadero) (ok. 8-15 EUR/os./dzień)
 • Dla chętnych „Havana Night” (dzień 13) – ok. 140 EUR
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1460 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi (pokoje 2-osobowe):

 • Casas particulares (czyli pokoje prywatne przystosowane dla turystów). Pokoje 2-osobowe z łazienkami. Wybraliśmy noclegi u Kubańczyków przede wszystkim po to, aby znaleźć się jak najbliżej mieszkańców i ich codzienności. Poza tym kubańskie śniadanie ze świeżo wyciskanym sokiem z tropikalnych owoców nigdzie nie smakuje tak dobrze. Chcemy także wspierać lokalnych mieszkańców.
 • Hotel all-inclusive (podczas podróży pokusiliśmy się o też o 2 noce w hotelu all-inclusive przy rajskich plażach Varadero; po trudach zwiedzania należy się nam odrobina luksusu).

Dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1460 PLN.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz Karty Turysty. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

POGODA
Kuba leży w klimacie tropikalnym. Najlepszym terminem na odwiedziny wyspy jest okres od listopada do maja (panująca wtedy pora sucha zapewnia nam średnie temperatury 23-26 stopni Celsjusza). W pozostałym okresie temperatury są nieco wyższe i częściej padają deszcze, jednak nie przeszkadzają one w czerpaniu radości z podróży, bo trwają zaledwie kilka minut. Praktycznie więc cały rok jest dobry, by wyjechać na Kubę.

CZAS
-5 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, – 6 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język hiszpański. Z niektórymi młodymi można też próbować dogadać się po angielsku.

RELIGIA
Większość mieszkańców Kuby to katolicy, jednak oficjalnie państwo jest świeckie.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny różnią się w zależności od regionu i miasta. Najogólniej mówiąc, ceny są porównywalne do cen w Polsce.  Należy się jednak liczyć z tym, że za obiad w pueblo, czyli tam gdzie jadają lokalsi zapłacimy około 30 PLN, a za podobny obiad w restauracji przy plaży około 80 PLN.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Na Kubie funkcjonują dwie waluty: CUC – peso wymienialne oraz CUP – peso nacjonalne. Turyści za większość usług (noclegi, restauracje) płacą w CUC. W CUP możemy opłacić drobne przekąski z przydrożnych budek. Na miejsce bierzemy ze sobą EURO i wymieniamy na lokalną walutę.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu nie jest niestety powszechny i praktycznie oprócz większych hoteli nie znajdziemy Wi-Fi. W większych miastach znajdziemy kafejki internetowe, ale ceny są stosunkowo wysokie.

TELEFON
Najlepiej kupić starter lokalnego operatora. Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Gniazdka wg standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia przejściówek. Można je kupić przez internet koszt około 2-5 zł.

RUCH DROGOWY
Kubańczycy dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Jako typowi macho podobnie zachowują się drogach. Należy więc nastawić się na brawurową jazdę i częste klaksony. Przechodząc przez jezdnie należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

ETYKIETA/ZWYCZAJE
Społeczeństwo kubańskie wyznaje kult macho, dlatego szczególnie kobiety powinny wykazać sporą cierpliwość do licznych zaczepek i tzw. „sykania”, które jest tutaj wyrazem uznania. Trzeba też przywyknąć do tego, że kobiety mają tam nadal mało do gadania. Kubańczycy są bardzo gościnni i mimo niezbyt wysokiego standardu życia i braku dostępu do niektórych produktów kipią wręcz radością życia. Ich codzienności nieodłącznie towarzyszy muzyka, która wylewa się z każdego okna i taniec, któremu oddaje się każdy od najmłodszych lat.

BEZPIECZEŃSTWO
Kuba jest krajem bezpiecznym. Wyspa żyje z turystyki, więc mieszkańcy starają się aby turyści czuli się tam dobrze. Oczywiście podstawowe zasady bezpieczeństwa należy zawsze zachować.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem na Kubę nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w repelenty na owady tropikalne.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– lekka letnia odzież najlepiej z naturalnych materiałów
– świetnie sprawdza się wodoodporna torba, do której w razie nagłej ulewy można schować sprzęt fotograficzny i pieniądze,
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania parków narodowych i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic
– „coś na wieczór” – elegantsza garderoba przyda się na wieczorne wyjścia

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– kawa
– rum
– cygara
– instrumenty muzyczne (od bębenków, różnego typu grzechotek po gitary)
– obrazy lokalnych artystów

Opis transportu

Transport wynajętym, komfortowym samochodem/minivanem/busem z klimatyzacją zgodnie z programem.

Specyfikacja wyjazdu

Kuba – w rytmie salsy to wyjazd przeznaczony dla turysty, który w komfortowy sposób chce zobaczyć najważniejsze miejsca na wyspie. Poruszać się będziemy wynajętym samochodem/minivanem/busem z klimatyzacją. Program skonstruowany jest tak, aby poznać miasta i parki narodowe, ale aby także zasmakować lokalnej kultury z jej kuchnią i nocnym życiem. Będzie też okazja do spróbowania swoich sił na parkiecie, w końcu dla Kubańczyków taniec to życie. Noclegi w kubańskich domach pozwolą nam natomiast na poznanie mieszkańców, a noclegi w hotelu all-inclusive na odpoczynek po trudach zwiedzania.

Zobacz podobne wyjazdy