Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

SYRIA

Syria (lub bardziej oficjalnie Syryjska Republika Arabska) to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. Historia, tego położonego nad Morzem Śródziemnym kraju, jest bogata, choć nieraz niezwykle burzliwa. Nad krajem panowało na przestrzeni wieków kilka różnych cywilizacji. Syria graniczy z Jordanią, Libanem, Izraelem, Irakiem i Turcją (z tym ostatnim krajem granica jest najdłuższa). Geografia kraju jest bardzo zróżnicowana, gdyż oprócz nizin, pasm gór czy płaskowyżu na terenie Syrii znajduje się część słynnej Pustyni Syryjskiej. Najwyższym punktem kraju jest Hermon, walutą funt syryjski, a językiem urzędowym język arabski.

Dominującą religią jest islam, a kraj słynie z wielu bardzo istotnych dla muzułmanów miejsc. Jedno z najważniejszych znajduje się w stolicy kraju czyli Damaszku i jest nim Wielki Meczet Umajjadów. Jeśli chodzi o stolicę to na uwagę zasługuje tam też wiele innych zabytków: liczne muzea, mauzoleum, medresy czy pałac. Innymi istotnymi miastami Syrii są także Aleppo (największe miasto kraju), Hims czy Latakia. 

Syria ze względu na swoje walory przyrodnicze czy historyczne coraz bardziej otwiera się na Podróżników, oferując podróże w te najbardziej bezpieczne obszary. Taka podróż może być niesamowitym przeżyciem.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju