Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

SALWADOR

Salwador - GlobzonSalwador to jeden z mniejszych krajów położonych w Ameryce Środkowej pomiędzy Morzem Karaibskim, a Oceanem Spokojnym. Jest to państwo pełne egzotycznej natury, rolniczych dolin i kolonialnych zabytków. Wycieczka do Salwadoru często rozpoczyna się w San Salvador – stolicy kraju, położonej u stóp wulkanu o tej samej nazwie. W stolicy warto zobaczyć kolonialną katedrę, Pałac Narodowy, El Salwador del Mundo, czyli figurę Chrystusa górującą nad miastem oraz punkt widokowy Puerta del Diablo.

Tereny Salwadoru były niegdyś zamieszkiwane przez cywilizację Majów, dlatego też warto tutaj zobaczyć ruiny ich miast w San Andrés, Quelepa, Tazumal czy też w Tehuacan.

Miłośnikom natury na pewno przypadną do gustu tutejsze parki narodowe. El Imposible to idealne miejsce na trekking, Park Narodowy Montecristo słynie z rzadkich roślin i zwierząt, zaś w Parku Narodowym Cerro Verde ma się możliwość odwiedzenia nadal aktywnego wulkanu. Jeśli więc chcecie odwiedzić ten niewielki, ale przepiękny kraj, to wybierzcie się z naszym biurem w fascynującą podróż do Salwadoru!