Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

MALAWI

Malawi (Republika Malawi) to państwo leżące we wschodniej części Afryki. Ten nie posiadający dostępu do morza kraj graniczy z Tanzanią, Mozambikiem i Zambią. Językami urzędowymi są tutaj język angielski oraz język czewa, walutą Malawi jest kwacha, a najczęściej wyznawaną religią chrześcijaństwo. Malawi zamieszkują różnorodne grupy etniczne, stąd wyprawa do tego miejsca będzie nie lada gratką dla każdego, kto ceni sobie obcowanie z różnorodnymi kulturami.

Stolicą Malawi jest miasto Lilongwe. Leży ono na południowym zachodzie kraju i zostało założone w 1947 roku. Innymi ważnymi miastami Malawi są między innymi Blantyre czy Zomba. Warto zatrzymać się też w miastach takich jak Mzuzu czy Karonga.

Terytorium Malawi zajmuje wąski pas. Na terenie kraju znajduje się słynne jezioro Niasa, które należy do grupy Wielkich Jezior Afrykańskich. Całkowita powierzchnia jeziora wynosi 29600 km² i jest ono domem dla wielu gatunków ryb. Innym wartym uwagi punktem na mapie Malawi jest Park Narodowy Liwonde. Teren ten zamieszkują liczne gatunki ssaków, między innymi bawoły, nosorożce, antylopy, słonie czy hipopotamy. Miejsce to upodobały sobie również różne gatunki ptaków. Jeśli więc szukasz wyprawy w trakcie której zwiedzisz miasta i będziesz mógł zbliżyć się do natury to wiedz, że wyprawa do Malawi jest właśnie tym czego potrzebujesz.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju