Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

GHANA

Ghana to kraj położony w zachodniej części Afryki. Leży nad Zatoką Gwinejską granicząc z trzema innymi krajami: Togo (granica jest najdłuższa), Wybrzeżem Kości Słoniowej oraz Burkina Faso. W czasach kolonialnych rola Ghany była niezwykle istotna ze względu na pozyskiwane tutaj złoto, dlatego nie bez powodu nazywano ją „Złotym Wybrzeżem”. Złoto to jednak nie jedyne skojarzenie z Ghaną – to kraj zabytków (które podziwiać można w miastach takich jak Tamale czy Kumasi), różnorodnej fauny i flory oraz wielobarwności etniczno-kulturowej.

Stolicą kraju jest Akra, walutą cedi, a najczęściej wyznawaną religią chrześcijaństwo (Ghanę zamieszkują też wyznawcy islamu, buddyzmu czy hinduizmu; część z nich praktykuje również tradycyjne religie afrykańskie). Językiem urzędowym jest język angielski, jednak ze względu na obecność licznych grup etnicznych zróżnicowanie językowe jest ogromne, gdyż ich przedstawiciele posługują się rozmaitymi językami. Ghana zachwyca też roślinnością, a także wieloma gatunkami zwierząt, które upodobały sobie ten kraj (najczęściej wspomina się małpy, hipopotamy, antylopy czy liczne owady, ptaki czy gady).

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.


  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju