Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

NORWEGIA

Norwegia jest jednym z krajów północnej części Europy. Obejmuje w głównej mierze zachodnią oraz północną część Półwyspu Skandynawskiego, jednak oprócz tego do Norwegii przynależą też wyspy (np. wyspa wulkaniczna w Arktyce Jan Mayen), archipelag Lofoty czy Svalbard (prowincja w Arktyce). Ciekawostką jest, że Norwegia jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ krajów świata. Lądowo graniczy ze Szwecją na wschodzie oraz Finlandią i Rosją na północnym wschodzie. Od południowego zachodu Norwegia oblana jest wodami Morza Północnego, a na południu graniczy z cieśniną Skagerrak. Wody Morza Norweskiego opływają Norwegię na zachodzie, a na północnym wschodzie jest Morze Barentsa. Kraj ten jest bardzo górzysty, a znaczną część kraju zajmują Góry Skandynawskie. To wszystko razem wzięte sprawia, że Norwegia zdecydowanie należy do tych krajów, które zachwycają niezliczoną ilością bajkowych pejzaży.

Norweskie krajobrazy to jednak nie wszystko. Norwegia słynie również z wielu miast, które imponują ilością zabytków. Do takich miejsc należy z pewnością stolica kraju czyli Oslo. To tutaj znajduje się pałac królewski, będący obecną siedzibą króla (Norwegia jest monarchią konstytucyjną, co oznacza, że głową państwa jest król). Oslo słynie też z kompleksu fortyfikacji obronnych usytuowanych bezpośrednio nad przepięknym Fiordem Oslo. Innymi wartymi uwagi miejscami są Bergen (drugie co do wielkości miasto kraju), Drammen czy Molde. Podróżując do Norwegii warto zatrzymać się również w portowym mieście Stavanger czy mieście Trondheim, które słynie z gotyckiej katedry oraz wieży radiowo-telewizyjnej Tyholttårnet, która widoczna jest z każdej części miasta.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju