Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

ALGIERIA

Wycieczki Algieria

Algieria to największe pod względem powierzchni państwo w Afryce, którego ciekawa kultura arabska i berberyjska, liczne zabytki, góry Atlas oraz Sahara czynią ten kraj wartym odwiedzenia. Podczas odkrywania Sahary, która zajmuje aż 80% powierzchni tego kraju, warto odwiedzić typowe pustynne oazy w Ghardaia, czy też w El Golea.

Stolicą kraju i ośrodkiem życia gospodarczego i kulturalnego jest położony nad Morzem Śródziemnym Algier. Głównymi atrakcjami miasta są: Wielki Meczet, pałac Gubernatora, kościół Notre-Dame-d’Afrique oraz Muzeum Bardo. Równie ciekawym miejscem jest Oran, będący ważnym portem Algierii. W Oranie warto odwiedzić cytadelę Santa Cruz, dawną katedrę św. Ludwika oraz Wielki Meczet.

Jednymi z najcenniejszych zabytków Algierii są stanowiska archeologiczne w Dżamili i Timgadzie, które zostały wpisane na listę UNESCO. Są to ruiny starożytnych rzymskich miast, w których możemy podziwiać pozostałości dawnych łaźni miejskich, łuków triumfalnych, amfiteatrów i świątyń.

Jak widać, Algieria to wspaniały kraj, pełen niesamowitych atrakcji, więc jeśli chcecie go odwiedzić, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Algierii z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
2 lutego 2021

O tym warto pamiętać przed podróżą do Algierii

Algieria to największe państwo Afryki. Kraj ten położony jest nad Morzem Śródziemnym, a znaczna jego część pokryta jest zjawiskowymi pustyniami. Zachwycające pustynie to jednak nie wszystko, gdyż Algieria słynie również z miast i miasteczek pełnych zabytków. Jeśli myślisz o wyprawie do tego kraju to ten wpis z pewnością będzie dla Ciebie pomocny, gdyż skupimy się w nim na tym, o czym warto pamiętać przed podróżą.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju