Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

TADŻYKISTAN

Tadżykistan to niewielki kraj w Azji Środkowej, przez który niegdyś przebiegał Jedwabny Szlak. Krajobraz Tadżykistanu zdominowany jest przez góry, przede wszystkim Pamir, Ałtaj oraz Góry Fańskie. Pomiędzy szczytami górskimi Pamiru znajduje się Jezioro Sareskie, które jest jednym z  najgłębszych jezior na świecie.

Jedną z najcenniejszych atrakcji Tadżykistanu jest Pamirski Park Narodowy, który został wpisany na listę UNESCO. Tereny tego parku zamieszkiwane są przez niedźwiedzie brunatne, pantery śnieżne, czy też wilki.

Stolicą kraju jest Duszanbe, w której warto zobaczyć Plac Wolności, Pomnik Ismaila Samaniego oraz park Rudakiego, poświęcony najwybitniejszemu tadżyckiemu poecie. W pobliżu stolicy znajduje się Zapora Nurecka, będąca najwyższą na świecie sztuczną zaporą wodną.

Będąc w Tadżykistanie warto także zobaczyć największe jezioro tego kraju, czyli Kara-kul. Równie ciekawe są miejscowości Sarazm i Shahristan, w których znajdują się ruiny starożytnych miast. W Tadżykistanie warto także zajrzeć do rezerwatu przyrody Dashti Djum, zobaczyć Dolinę Gunt oraz polodowcowe jezioro Iskandarkul.

Tadżykistan to wspaniały kraj pełen życzliwych mieszkańców, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Tadżykistanu z naszym biurem podróży!

Wycieczki do tego kraju