Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

TADŻYKISTAN

Wycieczki Tadżykistan

Tadżykistan to niewielki kraj w Azji Środkowej, przez który niegdyś przebiegał Jedwabny Szlak. Krajobraz Tadżykistanu zdominowany jest przez góry, przede wszystkim Pamir, Ałtaj oraz Góry Fańskie. Pomiędzy szczytami górskimi Pamiru znajduje się Jezioro Sareskie, które jest jednym z  najgłębszych jezior na świecie.

Jedną z najcenniejszych atrakcji Tadżykistanu jest Pamirski Park Narodowy, który został wpisany na listę UNESCO. Tereny tego parku zamieszkiwane są przez niedźwiedzie brunatne, pantery śnieżne, czy też wilki.

Stolicą kraju jest Duszanbe, w której warto zobaczyć Plac Wolności, Pomnik Ismaila Samaniego oraz park Rudakiego, poświęcony najwybitniejszemu tadżyckiemu poecie. W pobliżu stolicy znajduje się Zapora Nurecka, będąca najwyższą na świecie sztuczną zaporą wodną.

Będąc w Tadżykistanie warto także zobaczyć największe jezioro tego kraju, czyli Kara-kul. Równie ciekawe są miejscowości Sarazm i Shahristan, w których znajdują się ruiny starożytnych miast. W Tadżykistanie warto także zajrzeć do rezerwatu przyrody Dashti Djum, zobaczyć Dolinę Gunt oraz polodowcowe jezioro Iskandarkul.

Tadżykistan to wspaniały kraj pełen życzliwych mieszkańców, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Tadżykistanu z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
26 maja 2021

Tadżykistan – te miejsca Cię oczarują!

Tadżykistan to niewielki kraj położony w Azji Środkowej. Słynie on z wysokich pasm górskich, wąwozów, gwarnych miast czy malowniczo położonych jezior. W tym wpisie przedstawiamy listę miejsc, które naszym zdaniem koniecznie powinny znaleźć się w planie podróży po Tadżykistanie.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju