Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Tadżykistan – kraj poza szlakiem

Dlaczego warto?
 • Będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy i barwne doliny
 • Zobaczysz imponujące jeziora
 • Podejrzysz codzienność serdecznych Tadżyków
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika
 • Wyżywienie w cenie
 • Wszystkie atrakcje w cenie

Tadżykistan to jedno z państw Azji Środkowej. Kraj niewielki, może nieco zapomniany, lecz pod wieloma względami zachwycający. Słynie z wysokich pasm górskich, malowniczo położonych jezior, wąwozów i rzek. To miejsce pełne imponujących miast i maleńkich wiosek (zamieszkałych przez jakże życzliwych ludzi, którzy nadal pielęgnują dawne zwyczaje i żyją zgodnie ze tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie).
W kraju w tym zobaczymy miejsca, gdzie natura i to, co lokalne będzie na wyciągnięcie ręki. Obiecujemy, że wrócisz z tej podróży z bagażem pełnym wrażeń i wspomnień, które na długo zagoszczą w Twojej pamięci!

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy do Duszanbe.

2

Dzień

DUSZANBE

Przylot do Duszanbe. W zależności od godziny przylotu odpoczynek po locie lub zwiedzanie. Duszanbe to stolica i największe miasto Tadżykistanu. Tego dnia pospacerujemy po przepięknym parku Rudaki i zobaczymy niektóre z budynków rządowych – między innymi siedzibę prezydenta Tadżykistanu (czyli słynny Biały Dom) czy budynek parlamentu. Ujrzymy też zabytkową Bibliotekę Narodową i najwyższy na świecie maszt flagowy mierzący 165 metrów. Co ciekawe, zawieszona na nim flaga waży aż 350 kilogramów, dlatego tylko dość silny podmuch wiatru jest w stanie wprawić ją w ruch. Tego dnia odwiedzimy też Muzeum Instrumentów Muzycznych powstałe w 1990 roku (większość eksponatów pochodzi z kolekcji słynnego tadżyckiego artysty Gurminja Zavqibekova). Na koniec dnia wizyta na lokalnym, klimatycznym bazarze, który słynie ze świeżych owoców i warzyw oraz aromatycznych, miejscowych przypraw (obok zapachu których nie sposób przejść obojętnie!). Nocleg w Duszanbe.

3

Dzień

DUSZANBE – JEZIORO ISKANDARKUL

Po śniadaniu podróż w stronę przepięknego polodowcowego jeziora Iskandarkul. Leży ono na wysokości około 2200 m n.p.m. w sercu Gór Fan i uważane jest przez wielu za najpiękniejsze miejsce całej Azji Centralnej. Co ciekawe, jego nazwa oznacza Jezioro Aleksandra (w domyśle Aleksandra Wielkiego), a z jego powstaniem związane jest wiele legend. Droga w stronę jeziora prowadzi słynną przełęczą Anzob – niesamowite widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po dotarciu na miejsce spacer po okolicy i odpoczynek z widokiem na przepiękne pejzaże. Oprócz tego czeka nas lekki trekking w stronę imponującego wodospadu (czas trwania trekkingu: ok. 40 minut). Nocleg.

4

Dzień

JEZIORO ISKANDARKUL – DUSZANBE

Po śniadaniu czas na delektowanie się okolicą, która słynie z przepięknych krajobrazów, unikatowej fauny i flory czy wielości jezior oraz wodospadów. Trekking, po którym wracamy do Duszanbe. Nocleg w Duszanbe.

5

Dzień

DUSZANBE – NORAK – KALAI KHUM

Po śniadaniu wyruszymy do położonego przy granicy z Afganistanem niewielkiego miasteczka Kalai Khum. Po drodze zobaczymy słynny zbiornik wodny Norak nazywany Morzem Tadżyckim. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia kolejnych, imponujących zdjęć. Przejedziemy między innymi przełęczą Shuraba położoną na wysokości prawie 2300 m.n.p.m., aby dotrzeć do słynnego Terytorium Pamirskiego, które zachwyca wyjątkowymi, górskimi krajobrazami. Nocleg w Kalai Khum.

6

Dzień

KALAI KHUM – DOLINA BARTANG - JIZEW

Śniadanie. Dzisiaj udamy się w kierunku jednej z najbardziej dzikich dolin zachodniej części Pamiru – doliny Bartang. Poszwendamy się też po malowniczej dolinie Jizew. Gwarantujemy, że natura i to, co lokalne będzie na wyciągnięcie naszej ręki, a otaczająca sceneria zachwyci nawet tych, którzy wiele już widzieli. Nocleg.

7

Dzień

JIZEW – CHOROG

Dzisiaj wyruszymy do Chorog – prawdopodobnie jednego z najmniejszych miast świata. Znajduje się ono na wysokości około 2200 m.n.p.m wśród imponujących gór Pamiru. Po drodze podziwiać będziemy więc zapierające dech w piersiach pejzaże, podejrzymy również codzienne zajęcia mieszkańców. Po dotarciu do Chorog z pewnością zauważymy, że tradycje ludów zamieszkujących górskie miejscowości różnią się od zwyczajów Tadżyków, którzy żyją w miastach, dlatego będzie to niesamowite doświadczenie, które pozwoli nam jeszcze bardziej zagłębić się w różnorodność tego wielobarwnego kraju. Być może uda nam się zobaczyć spacerujących po ulicy ludzi w tradycyjnych strojach (zajmują się oni najczęściej wytwarzaniem skarpet i rękawiczek). Architektura miasta również nie jest przypadkowa i jednoznacznie nawiązuje do folkloru, kolorytu i kultury ludowej tego miejsca. Nocleg w Chorog.

8

Dzień

CHOROG – LANGAR

Po śniadaniu opuszczamy Chorog i dalej wzdłuż granicy tadżycko-afgańskiej jedziemy do uroczej wioski Langar. Po drodze podziwiać będziemy imponująco prezentujące się szczyty, monumentalne pasma górskie, przejrzyste jeziorka czy szerokie doliny. Na trasie zrobimy sobie oczywiście kilka przystanków – zobaczymy między innymi zabytkowe fortyfikacje czy gorące źródła. Zatrzymamy się także w Yamg, gdzie znajduje się dom słynnego uczonego (Mubarak Kadam Wakhani – bo o nim mowa – był słynnym astronomem, muzykiem oraz poetą, który zmarł w 1903 roku). Przyjazd do Langar. Nocleg w Langar.

9

Dzień

LANGAR

Dzisiaj czeka nas odkrywanie Langar i okolic. Wstaniemy nieco wcześniej, by udać się na trekking (w stronę stanowiska z zabytkowymi petroglifami). Z miejsca tego (przy sprzyjającej pogodzie) dostrzec można słynne pasmo górskie – Hindukusz. Tego dnia zobaczymy też fort Abreshim Qala oraz świątynię Shoh Qambari Oftob. Nocleg w Langar.

10

Dzień

LANGAR – BULUNKUL – JELONDY

Po śniadaniu opuszczamy Langar. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Jelondy, na trasie jednak zatrzymamy się kilkukrotnie, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Ujrzymy między innymi jedne z najpiękniejszych jezior świata – jezioro Yashil Kul i Bulunkul (przy odrobinie szczęścia z pewnością uda nam się też zobaczyć zamieszkujące ten teren zwierzęta). Co ciekawe, część drogi którą dziś przemierzymy przejedziemy słynną Szosą Pamirską (Pamir Highway) będącą drugą, najwyżej położoną szosą na świecie (spektakularne widoki gwarantowane). Na nocleg dojedziemy do Jelondy – miejsca, które słynie z gorących źródeł. Po zakwaterowaniu czas wolny. Nocleg w Jelondy.

11

Dzień

JELONDY - MURGAB

Po śniadaniu ruszamy w stronę najwyżej położonego miasta Tadżykistanu – Murgabu, otoczonego imponującymi, masywnymi górami. Z pewnością przekonamy się, dlaczego miejsce to nazywane bywa „Dachem Świata”. Przejedziemy między innymi przełęczą Koitezak (4271 m.n.p.m.), a następnie dotrzemy do miasta o nieco pustynnym krajobrazie (porównywanym do krajobrazu, jaki podziwiać można na powierzchni.. Księżyca!). Nocleg w Murgab.

12

Dzień

MURGAB – JEZIORO RANGKUL – JEZIORO KARAKUL

Po śniadaniu opuszczamy Murgab i ruszamy w stronę zapierającego dech w piersiach jeziora Karakul. Jego nazwa bywa tłumaczona jako Czarne Jezioro i jest ono jednym z największych jezior całego kraju. W trakcie transferu przejedziemy między innymi przełęczą Ak Baital (4655 m.n.p.m). Zatrzymamy się też przy jeziorze Rangkul. Po przyjeździe nad Karakul czas na delektowanie się okolicą i widokami. Spokój tego miejsca zachwyci każdego. Nocleg.

13

Dzień

JEZIORO KARAKUL – OSZ

Po śniadaniu transfer w stronę granicy z Kirgistanem. Po załatwieniu formalności ruszamy w stronę znajdującego się w południowej części Kotliny Fergańskiej miasta Osz. Nocleg w Osz.

14

Dzień

OSZ

Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie Osz – jednego z najstarszych miast Kirgistanu (Osz jest również drugim miastem w tym kraju pod względem liczby ludności). Zobaczymy najważniejsze zabytki, w tym słynną górę Sulaiman (miejsce będące jednym z najważniejszych celów muzułmańskich pielgrzymek, ze względu na proroka Salomona). Po zwiedzaniu czas na ostatnie zakupy – pospacerujemy po miejscowym, niezwykle kolorowym i niesamowicie gwarnym bazarze. Nocleg w Osz.

15

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin wylotów: transfer na lotnisko i wylot z Osz. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Terminy na rok 2022 już wkrótce.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z namiDopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Duszanbe, Osz-Warszawa to ok. 2500 PLN -3000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • WIZA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Cena obejmuje

 • 13 noclegów zgodnie z programem: hotele 3* i 4*, pensjonaty, kwatery prywatne
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (samochód 4×4, samochód/minivan/bus)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Duszanbe, Osz-Warszawa (ok. 2500 PLN – 3000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wizy do Tadżykistanu (z pozwoleniem GBAO) – ok. 400 PLN
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1460 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3*, 4*, kwaterach prywatnych i pensjonatach. W hotelach i pensjonatach pokoje 2-osobowe z łazienkami. W kwaterach prywatnych pokoje 2-osobowe, łazienka jest wspólna (1 nocleg w Jizew w kwaterze prywatnej bez dostępu do łazienki – niezbędna ilość wody zostanie nam dostarczona). Dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1460 PLN.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Obywatele RP wjeżdżają do Tadżykistanu na podstawie wizy i ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu). Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Opis transportu

 • w Tadżykistanie – samochody 4×4
 • w Kirgistanie – samochód/minivan/bus
Zobacz podobne wyjazdy