Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Mongolia – Festiwal Naadam

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz nieodkrytą Mongolię
 • Zachwycisz się przepięknymi pejzażami
 • Spróbujesz miejscowych przysmaków
 • Weźmiesz udział w lokalnym festiwalu Naadam, co pozwoli Ci poznać od podszewki miejscowe tradycje
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)

Mongolia to jeden z krajów Azji. Miejsce niejako jeszcze nieodkryte, a pod wieloma względami niezwykle zachwycające. To tutaj podziwiać można górskie scenerie, przepastne doliny, przepiękne parki czy zabytki upamiętniające nieraz niełatwą historię tego państwa. Ale to nie wszystko, bo w trakcie tej wyprawy nie tylko ujrzymy najpiękniejsze miejsca Mongolii, ale i weźmiemy udział w miejscowym festiwalu Naadam (odbywa się on raz do roku i jest jednym z głównych świąt państwowych kraju). Dowiemy się też więcej o zwyczajach oraz tradycjach, spróbujemy miejscowych przysmaków i poznamy lokalnych mieszkańców – serdecznych Mongołów, którzy z otwartymi ramionami witają przyjezdnych pokazując im najbardziej wyjątkowe miejsca swojej ojczyzny. Wyjedź więc z nami w podróż do Mongolii, a obiecujemy, że będzie to jeden z tych wyjazdów, które pamięta się bardzo długo.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy.

2

Dzień

UŁAN BATOR

Wczesnoporanny przylot do Ułan Bator – stolicy i jednocześnie największego miasta całej Mongolii. Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży ono nad rzeką Tuul gol w dolinie otoczonej imponującymi górami. Po załatwieniu formalności wizowych nastąpi transfer do hotelu, śniadanie, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku czeka nas pierwszy spacer po mieście. Odwiedzimy muzeum, gdzie dowiemy się więcej o kraju w którym jesteśmy. Pospacerujemy też po głównym placu miasta. Wieczorem obejrzymy tradycyjny pokaz, dzięki któremu już pierwszego dnia po przylocie będziemy mogli zagłębić się w miejscową kulturę. Czeka nas też powitalna, uroczysta kolacja w trakcie której nie zabraknie lokalnych specjałów. Nocleg w Ułan Bator.

3

Dzień

UŁAN BATOR - PARK NARODOWY CHUSTAJN NURUU

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Chustajn Nuruu. Jego powierzchnia to około 506 km kwadratowych, a sam park zachwyca niezwykłym bogactwem fauny i flory. To właśnie tutaj zobaczymy słynny gatunek konia o nazwie koń Przewalskiego (znanego też jako gatunek Takhi). Dowiemy się oczywiście więcej o jego pochodzeniu i nie tylko. Oprócz tego obszar ten upodobały sobie zwierzęta takie jak świstaki, gazele, lisy czy liczne gatunki ptaków (bociany, kuropatwy i wiele, wiele innych). Nocleg w jurcie.

4

Dzień

PARK NARODOWY CHUSTAJN NURUU - GURVANBULAG

Po śniadaniu ruszamy w stronę jednej z mongolskich prowincji – Bulgan (zatrzymamy się dokładniej w okolicy Gurvanbulag). Tego dnia jeszcze bardziej wtopimy się w miejscową atmosferę i odpoczniemy wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Po południu dowiemy się więcej o typowych mongolskich rozrywkach i grach. Gwarantujemy, że ten dzień będzie pełen wrażeń i dobrej zabawy! Nocleg w jurcie.

5

Dzień

GURVANBULAG

Dzisiaj odwiedzimy jedną z miejscowych rodzin – dowiemy się więcej o lokalnych tradycjach, miejscowej kulturze i niektórych specjałach mongolskiej kuchni. Na własnej skórze przekonamy się też czym jest prawdziwa mongolska gościnność. Późnym popołudniem zobaczymy jak utalentowani mongolscy „kowboje” posługują się „uurgą” czyli tradycyjnym, drewnianym lasso. Po pokazie kolacja pełna lokalnych specjałów. Nocleg w jurcie.

6

Dzień

GURVANBULAG - KHARAKHORUM

Dzisiaj ruszamy w stronę leżącego nad rzeką Orchon gol Kharakhorum. Zobaczymy tam między innymi zabytkowy klasztor Erdene Zuu – jeden z najstarszych i największych klasztorów buddyzmu tybetańskiego w Mongolii. Wieczorem weźmiemy udział w warsztatach w trakcie których dowiemy się więcej o wytwarzaniu rzeczy z filcu. Nocleg w jurcie.

7

Dzień

KHARAKHORUM – UŁAN BATOR

Dzisiaj ruszamy w drogę powrotną do Ułan Bator. Po przyjeździe czas wolny, który można wykorzystać na odpoczynek lub zakupy. Nocleg w Ułan Bator.

8

Dzień

FESTIWAL NAADAM

Dzisiaj czeka nas nie lada atrakcja, gdyż będziemy uczestnikami festiwalu Naadam – jednego z najważniejszych festiwalów całej Mongolii (jednocześnie festiwal jest jednym z najważniejszych świąt państwowych kraju). Jego nazwa pochodzi od słowa naadach, co dokładnie oznacza „bawić się”. Festiwal wpisano na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO i obejmuje on 3 najważniejsze konkurencje: zapasy, wyścig konny czy łucznictwo. Całemu świętu towarzyszy dobra zabawa. W trakcie świętowania oczywiście będzie okazja, by podejrzeć mieszkańców i poznać dogłębniej ich zwyczaje. Nocleg w Ułan Bator.

9

Dzień

UŁAN BATOR – KHUI DOLOON KHUDAG – UŁAN BATOR

Poranny transfer do Khui Doloon Khudag, gdzie dowiemy się więcej o kolejnej mongolskiej tradycji. Wyścigi konne (bo o tym zwyczaju mowa) są częścią żywego dziedzictwa kulturowego Mongolii (a w zależności od wieku konia wyścigi dzieli się nawet na 7 kategorii). Tego dnia na własne oczy zobaczymy jak wygląda konna rywalizacja. Po powrocie do Ułan Bator czeka nas niestety pożegnalna kolacja. Nocleg w Ułan Bator.

10

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot z Ułan Bator. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może nastąpić jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ułan Bator-Warszawa to ok. 2700 PLN – 3000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • WIZA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Cena obejmuje

 • 8 noclegów zgodnie z programem (hotel 3*, jurta)
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad i kolacja
 • Transport zgodnie z programem (w Ułan Bator – bus; w pozostałe dni samochody 4×4)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Bilet wstępu na festiwal Naadam
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ułan Bator-Warszawa (ok. 2700 PLN – 3000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wizy do Mongolii – ok. 450 PLN
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-osobowego (zapytaj o możliwość w biurze)
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • hotel 3* (pokoje 2-osobowe)
 • jurty (2-osobowe; łazienka w oddzielnym budynku)
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Mongolii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) oraz wizy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Opis transportu

 • w Ułan Bator – wynajęty, komfortowy bus; w pozostałe dni – samochody 4×4
Zobacz podobne wyjazdy