Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

CHINY

Wycieczki do Chiny

Chiny to największe na świecie państwo pod względem liczby ludności, które głównie postrzegane jest jako kraj ryżu, herbaty i Terakotowej Armii. Chiny słyną również z najdłuższej budowli świata jaką jest Wielki Mur Chiński, który przez ponad 6500 km ciągnie się od Zatoki Pohaj aż do Pustyni Gobi. Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata, pełna zabytków, niesamowitej przyrody i serdecznych mieszkańców.

W Chinach warto odwiedzić Wąwóz Skaczącego Tygrysa, czyli jeden z największych wąwozów świata, położony pomiędzy Śnieżną Górą Nefrytowego Smoka, a Górą Haba oraz Kamienny Las Lunanu. Chiny kojarzą się także z pandą, która uchodzi za symbol tego kraju, a którą można spotkać w Chengdu. Będąc w prowincji Henan, warto odwiedzić Klasztor Shaolin, który poza tym, że jest cenną buddyjską świątynią, jest również uważany jest za kolebkę sztuk walki.
Stolicą kraju jest Pekin, czyli miasto pełne kontrastów. Z jednej strony można spotkać wiele nowoczesnych drapaczy chmur, z drugiej orientalne, zabytkowe budowle. Główną atrakcją Pekinu jest Zakazane Miasto wraz ze Świątynią Nieba i dawnym Pałacem Cesarskim. Warto również dodać, że Pekin posiada największą sieć metra na świecie. Równie ciekawym miejscem jest Szanghaj. Największymi atrakcjami tego miasta są: Plac Ludowy, Bund, czyli nadbrzeżna promenada, Świątynia Longhua, Ogród Yuyuan oraz Świątynia Nefrytowego Buddy.

W pobliżu Pekinu znajdują się Groty Yungang, czyli kompleks skalnych świątyń buddyjskich wpisanych na listę UNESCO. Na liście UNESCO znajdują się również Jaskinie Mogao, Ogród Pokornego Zarządcy, Jaskinie Dziesięciu Tysięcy Buddów oraz rzeźby skalne w Dazu.

Jak widać, Chiny to kraj pełen fascynujących atrakcji, dlatego już dziś zapraszamy na wyprawę do Chin z naszym biurem podróży!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju