Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

LAOS

Część turystów, którzy mieli okazję podróżować po Laosie stwierdza, że Laos to taka Tajlandia 30 lat temu. I pewnie coś w tym jest. Oczywiście, może Laos nie ma tak dobrze rozwiniętej infrastruktury jak sąsiad, ale za to nadal pozostaje dziewiczy i nieodkryty. Dlatego podróż do Laosu może okazać się fascynująca i niezapomniana.

Poza utartymi szlakami – to stwierdzenie najtrafniej określa Laos. Wciąż mało tutaj turystów i znajdziemy tu mnóstwo miejsc, w których będziemy jedynymi gośćmi. Warto więc wybrać się do Laosu jak najszybciej, póki jeszcze nie jest zadeptany turystycznie. Miejsca, które można odwiedzić podczas wyprawy do Laosu to zachwycające świątynie buddyjskie, wspaniałe wodospady, nietknięta ręką człowieka przyroda. W Laosie można zapomnieć o reszcie świata i faktycznie odpocząć z dala od szumu wielkich miast.

Pola ryżowe
Laotańczycy utrzymują się głównie z uprawy ryżu. Zamglone pola ryżowe i ludzie w klimatycznych słomkowych kapeluszach to codzienny widok w tamtych rejonach.

Laotańczycy
Mieszkańcy Laosu to grupa niejednolita. W różnych źródłach znaleźć można najróżniejsze podziały. Ten najbardziej oficjalny, rządowy, dzieli naród Laosu tylko na 3 grupy:

 • Laotańczycy Lum, stanowią ok. 50-60% społeczeństwa, żyją na nizinach i utrzymują się z uprawy ryżu. To oni sprawują także kontrolę nad władzami i społeczeństwem Laosu
 • Laotańczycy Theng, czyli mieszkańcy wyżyn. Podobno traktowani przez pierwszą grupę z dużą wyższością, dawniej nawet nazywani przez nich kha, czyli niewolnicy.
 • Laotańczycy Sung, czyli mieszkańcy regionów położonych powyżej 1000 m.n.p.m. Ich główne zajęcie to uprawa ryżu i wytwarzanie opium. W tej grupie znajdziemy też sporo mniejszości narodowych z sąsiednich krajów.

Bez względu jednak na podziały, Laotańczycy to naród bardzo pogodny i serdeczny. Zapewne wpływ na to ma wyznawany przez ponad 60% buddyzm. Charakteryzuje ich ogromny spokój ducha. Życie w Laosie po prostu płynie wolniej.

Wpływy francuskie
Podczas wycieczki do Laosu od razu zauważymy, że widoczne są tutaj wpływy Francuzów. Owszem kuchnia laotańska to norma, ale nikogo nie dziwią także dostępne bagietki czy croissanty.

Laos to cudowny kawałek świata. Buddyjscy mnisi w szafranowych szatach, wspaniałe świątynie i przede wszystkim niesamowita przyroda. W Laosie zapomnisz o reszcie świata i odpoczniesz jak nigdzie indziej.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju