Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

NOWA ZELANDIA

Nowa Zelandia to kraj wyspiarski, położony na Pacyfiku, który wabi turystów unikatową fauną oraz niezwykle bogatą roślinnością. To również jedyne miejsce na świecie, w którym można zobaczyć ptaki kiwi. Niektórzy kojarzą także ten kraj z serią filmów Władca Pierścieni, która kręcona była właśnie w Nowej Zelandii.

Zwiedzając Nową Zelandię nie sposób pominąć Parku Narodowego Tongarino, będący drugim najstarszym parkiem narodowym na świecie. Park wpisany jest na listę UNESCO, zaś na jego terenie znajdują się wulkany i niesamowite krajobrazy.

Stolicą Nowej Zelandii jest Wellington, którego największymi atrakcjami są: budynki parlamentu, katedra św. Pawła oraz muzeum Te Papa Tongarewa, prezentujące bogate zbiory sztuki Maorysów. Warto dodać, że miasto jest najdalej wysuniętą na południe stolicą na świecie.

W Nowej Zelandii warto również odwiedzić Auckland, a także zobaczyć Jezioro Frying Pan, będące największym gorącym źródłem na świecie, które w najgłębszym punkcie osiąga temperaturę 200 stopni. Nowa Zelandia to także kraj kojarzący się z Lodowcem Tasmana oraz rezerwatem przyrody Te Wahipounamu znajdującym się na liście UNESCO.

Jak widać, Nowa Zelandia to miejsce pełne niesamowitych atrakcji, więc jeśli chcecie je poznać, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Nowej Zelandii z naszym biurem podróży!