Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

MONGOLIA

Mongolia to jedno z największych państw w Azji. W południowej części tego kraju znajduje się Pustynia Gobi, na której można spotkać rzadkie gatunki, takie jak niedźwiedzie himalajskie, świstaki himalajskie, konie Przewalskiego czy też baktriany.

Natomiast krajobraz centralnej i północnej Mongolii zdominowany jest przez wyżyny i góry Ałtaj. W Mongolii warto odwiedzić park narodowy Gorchi-Tereldż, na terenie którego znajdują się góry Chentej, a także liczne skalne ostańce.

Stolicą i najważniejszym miastem kraju jest Ułan Bator, w którym warto zobaczyć buddyjski klasztor Gandan oraz pałac zimowy Bogdo-Gegena.

Jednym z najcenniejszych atrakcji jest historyczna stolica Karakorum, która była pierwszą stolicą państwa założonego przez Czyngis Chana. To właśnie w tym miejscu można podziwiać jeden z najstarszych klasztorów lamajskich – Erdenedzuu chijd.

Równie ciekawym miejscem jest dolina rzeki Orchon, która została wpisana na listę UNESCO, gdyż jest zamieszkiwana przez rzadkie gatunki zwierząt.

Jak widać, Mongolia to wspaniały kraj, pełen niesamowitych atrakcji, przyrody i gościnnych mieszkańców.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
29 czerwca 2021

Mongolia - te miejsca warto zobaczyć

Wartych uwagi miejsc w Mongolii jest mnóstwo. Trudno spośród nich wybrać tylko kilka, gdyż każde z nich na swój sposób zachwyca. Wiemy jednak, że czasami nie można zobaczyć wszystkiego (choćby ze względu na ograniczający nas czas), więc przedstawiamy listę punktów, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w planie wyjazdu.
dowiedz się więcej
4 marca 2021

Mongolia - Festiwal Naadam

Mongolia to jeden z krajów Azji. Państwo nie do końca odkryte, a pod wieloma względami niesamowicie zachwycające. Historia tego kraju nie należy do najłatwiejszych, a kultura, zwyczaje czy święta tutaj obchodzone potrafią zaskoczyć niejednego podróżnika. W tym wpisie opowiemy Wam nieco o jednym z mongolskich świąt, które obchodzone jest raz w roku - Festiwalu Naadam.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju