Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

KENIA

Kenia - Globzon Kenia to państwo we wschodniej Afryce, położone nad Oceanem Indyjskim. Jest to kraj urzekający przede wszystkim swoją egzotyczną przyrodą. Wycieczka do Kenii to możliwość spędzenia czasu nad oceanem, nurkowania w pobliżu raf koralowych lub wybrania się na safari.

Główną atrakcją tego kraju są parki narodowe Tsavo i Amboseli, w których chronione są zwierzęta typowe dla afrykańskiej sawanny: słonie, nosorożce, żyrafy, zebry, lwy, czy też antylopy. To właśnie liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody są idealnym miejscem na poznanie potęgi afrykańskiej flory i fauny. Warto również odwiedzić stolicę kraju – Nairobi, a także znajdujący się w pobliżu Park Narodowy Nairobi.

Kenia to idealne miejsce do wypoczynku. Wybrzeże Kenii urzeka idealnymi plażami porośniętymi palmami kokosowymi. To wymarzone miejsce do kąpieli słonecznych, nurkowania i sportów wodnych. W Kenii znajduje się również Jezioro Turkana które jest największym słonowodnym jeziorem w Afryce. W trakcie podróży do Kenii warto również wybrać się do Mombasy, czyli ważnego kenijskiego portu leżącego nad Oceanem Indyjskim.

Jeśli więc chcecie odwiedzić kraj pełen egzotycznej natury, to wybierzcie się z naszym biurem w fascynującą podróż do Kenii!