Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

MAURETANIA

Mauretania (a bardziej oficjalnie Islamska Republika Mauretańska) to jeden z krajów północno-zachodniej Afryki. Państwo to leży nad Oceanem Atlantyckim i graniczy między innymi z Algierią, Mali czy Senegalem. Znaczną część kraju pokrywa Pustynia Sahara. Językiem urzędowym jest tutaj język arabski, a najczęściej wyznawaną religią jest islam. Stolicą Mauretanii jest Nawakszut (co ciekawe, jeszcze na początku XX wieku na terenach obecnego Nawakszut była pustynia, jest więc to miasto stosunkowo młode). Innymi miastami Mauretanii są też portowe miasto Nawazibu czy leżące nad rzeką Senegal miasto Rusu. Podróżując po tym kraju warto zatrzymać się też w zabytkowym mieście Szinkit (z fr. Chinguetti), które w średniowieczu stanowiło jeden z najważniejszych ufortyfikowanych przystanków na trasie karawan. Warto pamiętać, że Mauretania to nie tylko miasta i miasteczka, ale też maleńkie wioski, których nie da się pominąć podróżując po tym kraju.

Ze względu na położenie kraju i panujący tam klimat świat przyrody nie jest bardzo bogaty. Mauretania to jeden z najbardziej suchych krajów świata. Występujące tutaj w większości gleby nie należą do żyznych, a sieć rzeczna jest uboga. Nie oznacza to jednak, że przyroda Mauretanii nie istnieje. Jednym z najsłynniejszych mauretańskich parków narodowych jest Park Narodowy Banc d’Arguin, który w 1989 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako miejsce lęgowe ptaków wędrownych. Obszar ten jest domem choćby dla pelikanów, rybitw czy flamingów. Zwierzęta takie jak perkozy upodobały sobie natomiast tereny rzeki Senegal i to właśnie tam można je podziwiać. Oprócz tego w niektórych częściach Mauretanii można zobaczyć gazele, strusie czy bociany.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju