Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

KOREA POŁUDNIOWA

Korea Południowa to państwo w Azji Wschodniej, położone w południowej części Półwyspu Koreańskiego. Korea z trzech stron otoczona jest przez Morze Japońskie i Morze Żółte, zaś od północy graniczy z Koreą Północną. W kraj tym mieszka około 50 milionów ludzi, z czego aż 10 milionów w Seulu, stolicy kraju.

Korea Południowa przyciąga turystów niezwykłą przyrodą, bogactwem przybrzeżnych wysp i piaszczystych plaż, a także dzielnicami rozrywkowymi w największych koreańskich miastach. Niektórym Korea kojarzy się również z muzyką k-pop, serialami oraz kimchi, czyli warzywami kiszonymi w specjalnej marynacie.

Jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Korei jest stolica – Seul. Na miejscu warto zobaczyć niezwykłe pałace królewskie, świątynie buddyjskie i ogrody. Warto również zajrzeć do innych większych miast, takich jak Pusan, Incheon, czy też Daejeon.

Korea to także kraj znany z wpisanej na listę UNESCO wulkanicznej wyspy Czedżu, na której znajduje się ponad sto jaskiń. Atrakcją Korei są również dzielnice zabytkowe w miejscowości Kjongdzu, w których znajdują się niezwykłe przykłady koreańskiej sztuki buddyjskiej. Będąc w Korei warto także zobaczyć sanktuarium Chongmyo, zespół pałacowy Ch’angdokkung oraz fortecę Hwasong.

Jak widać, Korea Południowa to kraj pełen fascynujących atrakcji. Dlatego już dziś zapraszamy na wyprawę do Korei z naszym biurem podróży!

Wycieczki do tego kraju