Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

KOREA POŁUDNIOWA

Korea Południowa to państwo w Azji Wschodniej, położone w południowej części Półwyspu Koreańskiego. Korea z trzech stron otoczona jest przez Morze Japońskie i Morze Żółte, zaś od północy graniczy z Koreą Północną. W kraj tym mieszka około 50 milionów ludzi, z czego aż 10 milionów w Seulu, stolicy kraju.

Korea Południowa przyciąga turystów niezwykłą przyrodą, bogactwem przybrzeżnych wysp i piaszczystych plaż, a także dzielnicami rozrywkowymi w największych koreańskich miastach. Niektórym Korea kojarzy się również z muzyką k-pop, serialami oraz kimchi, czyli warzywami kiszonymi w specjalnej marynacie.

Jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Korei jest stolica – Seul. Na miejscu warto zobaczyć niezwykłe pałace królewskie, świątynie buddyjskie i ogrody. Warto również zajrzeć do innych większych miast, takich jak Pusan, Incheon, czy też Daejeon.

Korea to także kraj znany z wpisanej na listę UNESCO wulkanicznej wyspy Czedżu, na której znajduje się ponad sto jaskiń. Atrakcją Korei są również dzielnice zabytkowe w miejscowości Kjongdzu, w których znajdują się niezwykłe przykłady koreańskiej sztuki buddyjskiej. Będąc w Korei warto także zobaczyć sanktuarium Chongmyo, zespół pałacowy Ch’angdokkung oraz fortecę Hwasong.

Jak widać, Korea Południowa to kraj pełen fascynujących atrakcji. Dlatego już dziś zapraszamy na wyprawę do Korei z naszym biurem podróży!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju