Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

TAJWAN

Tajwan (znany też jako Chiński Tajpej) to jedno z państw Azji Wschodniej. Zajmuje terytorium wyspy Tajwan u wybrzeży Chińskiej Republiki Ludowej i należy do grupy państw nieuznawanych na arenie międzynarodowej.

Tajwan jest jednym z tych krajów, które zaliczane są do grupy tzw. azjatyckich tygrysów. Jest to państwo rozwinięte pod względem gospodarczym i przemysłowym. Istotną rolę w gospodarce kraju odgrywa przemysł elektroniczny, produkty IT, przemysł chemiczny czy motoryzacyjny. Językiem urzędowym jest tu język chiński, walutą jest nowy dolar tajwański. Dominującymi religiami w tym kraju jest konfucjanizm oraz taoizm. Tajwan zamieszkuje też wielu wyznawców buddyzmu.

Stolicą kraju jest miasto Tajpej. To właśnie tutaj znajduje się słynny wieżowiec Taipei 101, który jest uznawany za jeden z najwyższych budynków świata. Tajpej słynie też z licznych świątyń (świątyni Konfucjusza, Xingtian czy Zhinan) oraz Narodowego Muzeum Pałacowego. Oprócz stolicy warto zwiedzić też miasto Taizhong oraz niesamowicie klimatyczne miasteczko Lukong, w którym z pewnością poczuć można klimat kraju w którym się jest. Tajwan zachwyca też bajkowymi widokami. Ci, którzy chcą się nimi delektować powinni udać się w stronę rezerwatu przyrody Alishan. Warto odwiedzić też Park Narodowy Kenting, gdzie podziwiać można nadmorskie pejzaże.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju