Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

JAPONIA

Japonia to wyspiarskie państwo położone na wschodnim wybrzeżu Azji. Wielu kojarzy się z niesamowicie kwitnącymi w okresie wiosennym wiśniami, stąd też o Japonii często się mówi jako o Kraju Kwitnącej Wiśni. Ale czym jeszcze zachwyca ta część świata?
Zacznijmy od początku, cały archipelag składa się z czterech głównych wysp (Hokkaido, Honsiu, Sikoku, Kiusiu) i prawie siedmiu tysięcy mniejszych wysepek. Stolicą Japonii jest Tokio będące największą metropolią na całym świecie, a najwyższym szczytem jest wulkan Fudżi, który uważany jest przez wyznawców jednej z tradycyjnych religii japońskich za Świętą Górę. Shintō (bo o tej tradycyjnej religii mowa) powstała w oparciu o mitologię japońską i jest wyznawana przez większą część społeczeństwa japońskiego. Co prawda, często możemy usłyszeć, że Japończycy określają siebie jako osoby niereligijne i jest w tym trochę prawdy, ponieważ wyznawanie religii shintō nie wynika z religijności Japończyków, lecz z ich przywiązania do tradycji. Oprócz tradycji w Japonii ceni się też szacunek, wartość jaką jest rodzina, uczciwość i praworządność, co sprawia, że Japonia jest jednym ze spokojniejszych i najbezpieczniejszych krajów na świecie.

Będąc w Japonii warto odwiedzić miasta takie jak Kioto, Nara czy Hiroshima, gdzie zobaczyć możemy między innymi Peace Memorial Museum czyli miejsce pamięci wybuchu pierwszej bomby atomowej na świecie. W Japonii koniecznie trzeba spróbować też japońskiej kuchni (uważanej za jedną z najsmaczniejszych i najzdrowszych na świecie), zajrzeć do japońskich ogrodów czy pospacerować po największym Chinatown w całej Azji znajdującym się w mieście o nazwie Yokohama. Japonia kojarzy się też z dzielnicami gejsz, wyjątkową sztuką bonsai czy oryginalną sztuką origami.

 

Wielu z nas marzy, by pojechać do Japonii. Nasze biuro marzenia pomaga realizować, jeśli więc chcesz poznać japońską kulturę, pospacerować po japońskich ogrodach i spróbować japońskiej kuchni to nie wahaj się – wyjedź z nami w niezwykłą podróż do tego kraju!

Wycieczki do tego kraju