Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

JAPONIA

Wycieczki Japonia

Japonia to wyspiarskie państwo położone na wschodnim wybrzeżu Azji. Wielu kojarzy się z niesamowicie kwitnącymi w okresie wiosennym wiśniami, stąd też o Japonii często się mówi jako o Kraju Kwitnącej Wiśni. Ale czym jeszcze zachwyca ta część świata?

Zacznijmy od początku, cały archipelag składa się z czterech głównych wysp (Hokkaido, Honsiu, Sikoku, Kiusiu) i prawie siedmiu tysięcy mniejszych wysepek. Stolicą Japonii jest Tokio będące największą metropolią na całym świecie, a najwyższym szczytem jest wulkan Fudżi, który uważany jest przez wyznawców jednej z tradycyjnych religii japońskich za Świętą Górę. Shintō (bo o tej tradycyjnej religii mowa) powstała w oparciu o mitologię japońską i jest wyznawana przez większą część społeczeństwa japońskiego. Co prawda, często możemy usłyszeć, że Japończycy określają siebie jako osoby niereligijne i jest w tym trochę prawdy, ponieważ wyznawanie religii shintō nie wynika z religijności Japończyków, lecz z ich przywiązania do tradycji. Oprócz tradycji w Japonii ceni się też szacunek, wartość jaką jest rodzina, uczciwość i praworządność, co sprawia, że Japonia jest jednym ze spokojniejszych i najbezpieczniejszych krajów na świecie.

Będąc w Japonii warto odwiedzić miasta takie jak Kioto, Nara czy Hiroshima, gdzie zobaczyć możemy między innymi Peace Memorial Museum czyli miejsce pamięci wybuchu pierwszej bomby atomowej na świecie. W Japonii koniecznie trzeba spróbować też japońskiej kuchni (uważanej za jedną z najsmaczniejszych i najzdrowszych na świecie), zajrzeć do japońskich ogrodów czy pospacerować po największym Chinatown w całej Azji znajdującym się w mieście o nazwie Yokohama. Japonia kojarzy się też z dzielnicami gejsz, wyjątkową sztuką bonsai czy oryginalną sztuką origami.

Wielu z nas marzy, by pojechać do Japonii. Nasze biuro marzenia pomaga realizować, jeśli więc chcesz poznać japońską kulturę, pospacerować po japońskich ogrodach i spróbować japońskiej kuchni to nie wahaj się – wyjedź z nami w niezwykłą podróż do tego kraju!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju