Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

TURCJA

Wycieczka do Turcji jest marzeniem wielu podróżników. Ten kraj ma wszystko, co potrzebne turyście do spędzenia urlopu, dlatego też jest jednym z ulubionych miejsc wakacyjnego odpoczynku dla ludzi z całego świata. Słońce, gorący klimat, wspaniałe plaże nad czterema morzami, które Turcję oblewają; słynne na cały świat miasta, zabytki i cuda natury; uśmiechnięci, pomocni i serdeczni pracownicy sektora turystycznego; rozbudowana baza noclegowa na każdą kieszeń; wszelkie możliwe atrakcje począwszy od masażu, raftingów, safari, paralotni, balonów a skończywszy na bogatym życiu nocnym. W tym kraju nie można się nudzić. Niestety, większość biur w Polsce oferuje wycieczki do Turcji według tego samego klucza: lot czarterowy do Antalyi, wypoczynek na plażach Morza Śródziemnego, duże, ponad 40 – osobowe grupy podczas wycieczek fakultatywnych do najciekawszych i niedaleko położonych miejsc połączone z obowiązkowymi zakupami w sklepach ze skórami, biżuterią i ceramiką, po których pozostaje niewiele czasu na zwiedzanie.

Turcją trzeba się delektować
Aby zobaczyć prawdziwą Turcję należy wybrać taką wycieczkę, w której nacisk położony jest na dogłębne zwiedzanie miejsc i zabytków, po których oprowadzi nas profesjonalny, pełen pasji przewodnik i obcowanie z żywą turecką kulturą i tradycjami. Zamiast leżenia na plaży z drinkiem i kebabem w ręce zapraszamy na wyjazdy, które pokażą Państwu najsłynniejsze miejsca w Turcji. Będą Państwo mieli wystarczająco czasu, by zajrzeć do każdego zakamarku, poczekać na odpowiedni moment do zrobienia ciekawego zdjęcia, delektować się turecką herbatą w tradycyjnej herbaciarni, potargować się na oszałamiającym feerią zapachów i kolorów bazarach czy zobaczyć jak modlą się podczas tańca praktykujący członkowie zakonu derwiszy.

Turcja przyciąga jak magnes
Każdy, kto choć trochę podróżuje i interesuje się światem na pewno słyszał o zabytkach Kapadocji, wapiennych tarasach Pamukkale, ruinach Efezu i Troi czy magicznym megalopolis położonym na dwóch kontynentach – Stambule. To diamenty w turystycznej koronie Turcji; miejsca, które chociaż raz w życiu trzeba obejrzeć i mieć czas się nimi delektować. Niemal w każdej jednak wiosce czy miasteczku w Turcji znajdziemy ślady po hetyckiej, greckiej, rzymskiej czy osmańskiej przeszłości. Wszędzie natkniemy się na ślady niezliczonych ludów, które na przestrzeni stuleci najeżdżały tereny dzisiejszej Turcji, ujarzmiały tubylców, osiedlały się i były podbijane przez kolejnych najeźdźców. Azja Mniejsza zawsze przyciągała jak magnes – dzisiaj na szczęście przyciąga tylko najazdy turystów, którzy mogą obcować z niezwykłą kulturą stworzoną przez mieszankę tych wszystkich, którzy kiedyś na tych terenach żyli i żyją nadal.

Tureckie smaki i aromaty
Gościnni, uśmiechnięci Turcy; kolorowe bazary gdzie na stoiskach sprzedawcy niejednokrotnie zachwalają swoje towary po polsku; wyśmienita kuchnia pełna świeżych warzyw i owoców z królem tureckich dań czyli kebabem, który różni się w smaku od tego, co podają nam w budkach z kebabami w Polsce; najsłynniejsze stambulskie danie czyli świeża ryba złowiona w Bosforze i podana w bułce z sałatą i pomidorami; nadziewane orzechami, pistacjami i miodem słodycze; aromatyczna i najlepsza na świecie turecka herbata serwowana w tulipanowych szklaneczkach; parzona w tygielkach czarna jak smoła kawa, w której fusach Turcy są w stanie zobaczyć przyszłość; aromatyczny dym wydobywający się z fajek wodnych; mistrzowie masażu w tureckich łaźniach czyli hammamach. Turcja to jedno z tych miejsc, od których bardzo łatwo można się uzależnić i chcieć tam wracać. Jedna wizyta to stanowczo za mało jak na wszystkie atrakcje, które ten kraj oferuje.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju