Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

PERU

Peru to trzeci co do wielkości kraj w Ameryce Południowej, zaraz po Brazylii i Argentynie. Wyprawa do Peru zainteresuje każdego podróżnika, gdyż kraj ten ma wiele do zaoferowania.

Wspaniałe krajobrazy, niesamowite miasta Inków z Machu Picchu na czele, amazońska dżungla i najwyżej położone jezioro żeglowne świata – Titicaca to tylko początek atrakcji.

Przede wszystkim położenie geograficzne Peru sprawia, że czeka tu nas wielka różnorodność.
Kraj podzielony jest na 3 części: wybrzeże, góry i dżunglę, a każda z nich fascynuje na swój sposób.

 • Wybrzeże jest najgęściej zaludnione. Już sama stolica Peru – Lima mieści w swych granicach około 8 mln mieszkańców. W tym wąskim pasie znajdziemy także tereny półpustynne i ślady dawnych cywilizacji prekolumbijskich.
 • Pasmo gór to niejako kręgosłup kraju. Majestatyczne Andy kuszą podróżników swoją przyrodą, wulkanami czy najgłębszym kanionem świata. Spotkamy tu andyjskie społeczności oraz pozostałości po wielkiej cywilizacji Inków jak choćby słynne na cały świat Machu Picchu.
 • Na wschód od pasma Andów rozciąga się największy las równikowy na ziemi – amazońska selwa. Mimo, że zajmuje większą część kraju, zamieszkana jest przez kilka procent społeczności.

Językiem urzędowym Peru jest hiszpański, jednak około 16 % mieszkańców posługuje się językiem keczua, który był głównym językiem imperium inkaskiego. W końcu Peru zamieszkane jest przez wielką społeczność indian.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju