Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

ROSJA

Federacja Rosyjska – mocarstwo, największe powierzchniowo państwo świata. Nasz sąsiad, który za sprawą nieprzychylnej narracji mediów nie budzi w Polakach najlepszych skojarzeń. Zupełnie niesłusznie. Gdy pozna się Rosjan, początkowo sprawiających wrażenie nieprzystępności, okazuje się, że to ciepli, życzliwi, przyjaźnie usposobieni ludzie z sercem na dłoni. Czuć, że to nasi bracia – Słowianie, jednej krwi, podobnego temperamentu i światopoglądu. Rosjanie, tak jak Polacy, przedkładają rodzinę, wiarę i dobro swojej ojczyzny nad pieniądze i karierę.
Rosja to państwo „naj” i „maxi” pod każdym prawie względem. Jest to też kraj kontrastów. Ponad 17 mln km2, 11 stref czasowych, dziesiątki narodowości i języków. Od średnich temperatur w styczniu rzędu -50 stopni C na Syberii do podzwrotnikowych tropików nad Morzem Czarnym. Od bezkresnych nizin syberyjskich do pięciotysięczników Kaukazu. Od zapomnianych przez Boga i ludzi wiosek na Dalekim Wschodzie do kilkunastomilionowego megamiasta Moskwy. Kraj bogaty w całą tablicę Mendelejewa jednocześnie nie potrafiący samodzielnie się wyżywić i zmuszony do importu żywności.

Rosja to centrum kultury i sztuki wszelkiego rodzaju. Podczas wycieczki do Rosji zachwyci nas średniowieczna architektura cerkiewna ze swymi ikonami. Znani na cały świat są rosyjscy malarze – Ilja Riepin, Iwan Szyszkin, poeci i pisarze – Fiodor Dostojewski, Lew Tołstoj, Aleksander Puszkin, kompozytorzy i twórcy baletu – Siergiej Rachmaninow, Modest Musorgski, Piotr Czajkowski.

Rosja to piękny kraj, mający do zaoferowania turyście niezliczoną ilość wartych odwiedzenia zabytków. Rosję, jako naszego sąsiada po prostu wypada poznać. Najlepiej zrobić to rozpoczynając podróż od jego dwóch stolic – obecnej, Moskwy i byłej – Sankt Petersburga. Obecnie nasz narodowy przewoźnik lotniczy LOT zapewnia aż 4 połączenia dziennie z Warszawy na moskiewskie lotnisko Szeremietiewo.

Aby wjechać na teren Rosji potrzebna jest wiza turystyczna. Wykupując wycieczkę w biurze podróży zwykle jest ona w pakiecie.

Walutą jest rubel rosyjski. Przez kilka ubiegłych lat przyjęło się zwyczajowo, że 1 rubel (RUB) to około 10 polskich groszy. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy waluta ta znacząco osłabła i dziś, by kupić jednego rubla wystarcza już nawet 6 groszy. To dodatkowy czynnik sprzyjający wyjazdom do Rosji szczególnie, że Moskwa uważana jest za jedno z droższych miast świata.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
29 grudnia 2015

Spacer po Petersburgu

Od lat podróżujemy na wschód i od lat ten wschód nas zachwyca. Są miejsca, które nie potrzebują specjalnej reklamy. Takim miastem jest właśnie Sankt Petersburg, który urzeka szczególnie podczas białych nocy. Zapraszamy więc do tego magicznego miejsca. A dziś jako zachęta – spacer po Petersburgu. Koniecznie zajrzyjcie do naszej fotorelacji!
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju