Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

URUGWAJ

Urugwaj to mały kraj, który został zdominowany przez ogromnych sąsiadów: Argentynę i Brazylię. Mimo to Urugwaj ma turystom do zaoferowania łagodny klimat, latynoską kulturę, kolonialne zabytki i dziką przyrodę. Urugwaj to kraj niziny La Platy, egzotycznych zwierząt i gauchos – pasterzy bydła, pracujących na trawiastej pampie.

Urugwaj został skolonizowany przez Portugalczyków, czego ślady można znaleźć w wielu zakątkach całego kraju. Obecnie większość ludności kraju jest potomkami europejskich imigrantów.

Stolicą kraju i ośroUrugwaj - Globzondkiem życia kulturalnego jest Montevideo, którego głównymi atrakcjami turystycznymi są: główny plac miasta Independencia, stare miasto La Ciudad Vieja, liczne teatry i kluby, ratusz miejski – Palacio Salvo i Muzeum Karnawału.

W pobliżu stolicy znajduje się Punta del Este, czyli słynny kurort wypoczynkowy Urugwaju. Jest to idealne miejsce dla wszystkich turystów spragnionych słońca, w którym znajdują się piaszczyste plaże tuż nad oceanem, jak na przykład słynna plaża La Barra.

Równie ciekawym miejscem jest Colonia del Sacramento, najstarsze miasto kraju i jedno z najpiękniejszych kolonialnych miasteczek w całej Ameryce Południowej. Jego historyczna dzielnica została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako jedyny obiekt z Urugwaju. W mieście możemy zobaczyć ruiny klasztoru św. Franciszka, katedrę Najświętszej Marii Panny, arenę walki byków Real de San Carlos oraz port.

Jak widać, Urugwaj to kraj pełen niesamowitych atrakcji, dlatego już dziś zapraszamy na wyprawę do Urugwaju z naszym biurem podróży!