Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

URUGWAJ

Urugwaj to mały kraj, który został zdominowany przez ogromnych sąsiadów: Argentynę i Brazylię. Mimo to Urugwaj ma turystom do zaoferowania łagodny klimat, latynoską kulturę, kolonialne zabytki i dziką przyrodę. Urugwaj to kraj niziny La Platy, egzotycznych zwierząt i gauchos – pasterzy bydła, pracujących na trawiastej pampie.

Urugwaj został skolonizowany przez Portugalczyków, czego ślady można znaleźć w wielu zakątkach całego kraju. Obecnie większość ludności kraju jest potomkami europejskich imigrantów.

Stolicą kraju i ośrodkiem życia kulturalnego jest Montevideo, którego głównymi atrakcjami turystycznymi są: główny plac miasta Independencia, stare miasto La Ciudad Vieja, liczne teatry i kluby, ratusz miejski – Palacio Salvo i Muzeum Karnawału.

W pobliżu stolicy znajduje się Punta del Este, czyli słynny kurort wypoczynkowy Urugwaju. Jest to idealne miejsce dla wszystkich turystów spragnionych słońca, w którym znajdują się piaszczyste plaże tuż nad oceanem, jak na przykład słynna plaża La Barra.

Równie ciekawym miejscem jest Colonia del Sacramento, najstarsze miasto kraju i jedno z najpiękniejszych kolonialnych miasteczek w całej Ameryce Południowej. Jego historyczna dzielnica została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako jedyny obiekt z Urugwaju. W mieście możemy zobaczyć ruiny klasztoru św. Franciszka, katedrę Najświętszej Marii Panny, arenę walki byków Real de San Carlos oraz port.

Jak widać, Urugwaj to kraj pełen niesamowitych atrakcji, dlatego już dziś zapraszamy na wyprawę do Urugwaju z naszym biurem podróży!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju