Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

MADAGASKAR

Madagaskar to wyspiarski kraj położony na Oceanie Indyjskim. Madagaskar zajmuje czwartą co do wielkości wyspę na świecie, a największą w Afryce. Madagaskar przyciąga turystów unikatową przyrodą, a także bogactwem pięknych szmaragdowych lagun i piaszczystych plaż nad kanałem Mozambickim.

Stolicą Madagaskaru jest Antananarywa, skrótowo nazywana Tana, której największymi atrakcjami są: Pałac Królowej, Świątynia Ambohipotsy oraz Park Ambohijatovo.

Będąc na Madagaskarze nie sposób pominąć wpisanego na listę UNESCO rezerwatu przyrody Tsingy de Bemaraha. Można w nim zobaczyć wyjątkowy krajobraz krasowy oraz wiele rzadkich gatunków ptaków. Na Madagaskarze warto również zobaczyć wzgórze królewskie Ambohimanga, w którego skład wchodzi królewskie miasto oraz nekropolia. Jest to miejsce kultu, które przyciąga wielu pielgrzymów zarówno z Madagaskaru, jak i spoza jego granic.

Madagaskar to także kraj kojarzący się z lemurami oraz lasami deszczowymi w Atsinanana, które są świetnym miejscem na trekking w towarzystwie bujnej roślinności i dzikich zwierząt. Na miejscu warto odwiedzić Park Narodowy Isalo, którego kaniony tworzą wyjątkowy krajobraz, wyglądający jak pejzaż z westernu.

Jak widać, Madagaskar to miejsce pełne niesamowitych atrakcji, więc jeśli chcecie je poznać, to już dziś zapraszamy na wyjazd na Madagaskar z naszym biurem podróży!

Wycieczki do tego kraju