Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

UKRAINA

Ukraina – jedno z najmłodszych państw Europy, powstałe w wyniku rozpadu ZSRR w 1991 roku, choć sami Ukraińcy, mając przy tym sporo racji, lubią wywodzić swoją tożsamość narodową z czasów istnienia Rusi Kijowskiej lub kozacczyzny Bohdana Chmielnickiego. Ludność Ukrainy nie jest jednolita etnicznie i światopoglądowo. Jednak dopóki do gry nie wchodzą politycy cały ten naród potrafi rozmawiać tak między sobą, jak i z sąsiadami.

Wyobrażenia Polaków o Ukrainie ukształtowane są w dużej mierze przez mickiewiczowskie „Sonety krymskie” obrazy „dzikich pól”, wolności i spokoju. To także „bracia Ukraińcy”, z którymi przy „horiłce” można rozmawiać i biesiadować w radosnym uniesieniu do białego rana. Ale dzisiejsza Ukraina to również nowoczesne państwo, które zmagając się z problemami wewnętrznymi i zewnętrznymi radośnie wita każdego pokojowo nastawionego turystę – i z Polski i z Rosji. I oferuje moc atrakcji i zabytków.

Podczas wycieczki na Ukrainę, Polaków zawsze najbardziej interesują dawne ziemie II Rzeczpospolitej z „zawsze wiernym” miastem Lwowem. Do programu obowiązkowego polskich grup zalicza się także wizyta w robiących oszałamiające wrażenie twierdzach w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu. Nie można pominąć innych miejsc znanych z „Trylogii” takich jak Zbaraż czy Podhorce. Godne odwiedzenia są dawne świetne miasta Rzeczpospolitej – Tarnopol, Stanisławów, Drohobycz, Kołomyja i słynne uzdrowisko w Truskawcu.

Na stolicę – Kijów – polskim grupom często nie wystarcza już czasu. A szkoda. Kijów to piękne „miasto złotych kopuł”. Panorama miasta z wszędobylskimi kopułami to obraz, który na długo zostaje w pamięci.

Podczas wycieczki do Kijowa, warto rozważyć zwiedzanie Czarnobyla. Pobyt w opuszczonej Prypeci to niezapomniane wrażenia.

Na Ukrainę Polacy mogą wjeżdżać bez wiz, na podstawie ważnego paszportu. Linia WizzAir dwa razy w tygodniu oferuje loty z Katowic na jedno z dwóch lotnisk Kijowa – Żuliany. Z Warszawy połączenie zapewniają zarówno polskie jak i ukraińskie linie państwowe. Łatwo, choć nie najszybciej, można dostać się na Ukrainę transportem lądowym.

Obowiązującą walutą jest hrywna, która ze względu na problemy polityczno-gospodarcze trawiące Ukrainę wyraźnie straciła na wartości. Dla polskich turystów oznacza to z kolei bardzo niskie ceny i stanowi kolejną zachętę do odwiedzenia „zielonej Ukrainy”.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
27 kwietnia 2015

Czarnobyl

26 kwietnia 1986 roku miała miejsce katastrofa reaktora atomowego w Czarnobylu. Jak podają liczne źródła w wyniku wybuchu zginęło 31 osób, u około 200 osób stwierdzono chorobę popromienną, a ponad 350 tys. osób ewakuowano z okolic elektrowni. Dziś na blogu fotorelacja z Czarnobyla i Prypeci.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju