Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

PAKISTAN

Z czym kojarzy Ci się nazwa Pakistan? To niewątpliwie kraj Himalajów, Jedwabnego Szlaku, bogato zdobionych autobusów oraz wielu kopalń kamieni. W latach 70-tych Pakistan stanowił jeden z podstawowych celów na trasie wypraw lądem z Europy do Indii.

Mieszkańcy Pakistanu

Pakistan to państwo położone w południowej Azji nad Morzem Arabskim. Ten kraj zamieszkują Pendżabczycy, Sindhowie, Beludżowie, Pasztuni oraz spora grupa uchodźców z Afganistanu. Kraj z pewnością przypadnie do gustu doświadczonym podróżnikom, otwartym na inne kultury. Podczas podróży po Pakistanie doświadczymy niezwykłej gościnności i otwartości ze strony mieszkańców. Trzeba się też przygotować na masę pytań, gdyż lokalsi są bardzo ciekawi świata.

Typowe zwyczaje

Wybierając się do Pakistanu, trzeba pamiętać, że jest to kraj muzułmański, trzeba więc dostosować się do panującego tutaj prawa. Jeśli będziemy w Pakistanie w okresie ramadanu, musimy powstrzymać się przed publicznym spożywaniem posiłków, piciem napojów oraz paleniem tytoniu. Oczywiście jak w większości krajów muzułmańskich trzeba pamiętać o odpowiednim stroju.

Wiza do Pakistanu

Kiedy już zdecydujesz się na wyprawę do Pakistanu, konieczna będzie wiza, która niestety nie jest taka łatwa do otrzymania. Ale my przyjdziemy Ci z pomocą i uwolnimy od nadmiaru dokumentów i zawiłych procedur.

A jeśli masz już wizę, pozostaje tylko spakowanie walizki i w drogę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
21 września 2021

Kuchnia Pakistanu

Poznanie odwiedzanego kraju od podszewki jest możliwe między innymi dzięki zagłębianiu się w historię, miejscową atmosferę, codzienność mieszkańców i.. lokalną kuchnię, dlatego tym wpisem chcemy zabrać Was w podróż szlakiem pakistańskich kulinarnych specjałów.
dowiedz się więcej
27 kwietnia 2020

Trekking do bazy pod K2 – najczęściej zadawane pytania

... jako biuro podróży od lat proponujemy Podróżnikom różnorodne wyprawy do Pakistanu. Z nami możecie nie tylko na własne oczy zobaczyć najbardziej wyjątkowe miejsca kraju, ale możemy wspólnie przejechać słynną Karakorum Highway czy wziąć udział w lokalnym (odbywającym się tylko raz w roku) festiwalu. Oprócz tego wychodzimy też naprzeciw miłośnikom górskich wypraw, tym razem proponując niepowtarzalny trekking do bazy pod drugi co do wysokości szczyt świata – K2.
dowiedz się więcej
8 listopada 2018

Czy Pakistan to kraj dla każdego podróżnika?

Pakistan to kraj, który nie ma dobrej prasy w naszym zachodnim świecie. To kraj, który oceniany jest jednoznacznie i niestety nie jest to ocena pozytywna. Jak mawia przewrotnie jeden z naszych przyjaciół z Pakistanu: „Kiedy odwiedzam moją córkę w Anglii i słyszę co mówią o Pakistanie w wiadomościach – sam się boję tam wracać”. Ale jak faktycznie jest z tym Pakistanem?
dowiedz się więcej
4 sierpnia 2018

Najniebezpieczniejsza droga na świecie...

Jadąc do Pakistanu, byłam pewna, że ten kraj mnie zachwyci. Czułam to. Nie wiedziałam jednak, że droga, która uchodzi za jedną z najniebezpieczniejszych na świecie zrobi na mnie takie wrażenie...
dowiedz się więcej
22 sierpnia 2017

Dzieci wszędzie są takie same! (Pakistan)

Podczas naszych licznych podróży, za oknem zmienia się krajobraz, na stołach zmieniają się potrawy, w szklankach – trunki. Jednak w każdym z miejsc, jakie odwiedzamy jedno pozostaje takie samo – ciekawość lokalnych dzieciaków.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju