Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

BELIZE

Wycieczki Belize

Belize to jedno z państw Ameryki Środkowej. Leży nad Morzem Karaibskim, granicząc od północy z Meksykiem, a na zachodzie z Gwatemalą. Walutą Belize jest dolar belizeński, stolicą jest miasto Belpoman, a najczęściej wyznawaną religią chrześcijaństwo (w Belize dominują katolicy i protestanci). Językiem urzędowym jest tutaj język angielski, jednak wielu mieszkańców posługuje się też językiem kreolskim, a czasem hiszpańskim.

Co charakteryzuje miejscową faunę i florę? Jeśli chodzi o roślinność to aż 60% kraju pokryte jest lasami. Zamieszkują je liczne gatunki zwierząt, takie jak małpy, tapiry, papugi, tukany, pumy czy jaguary. U wybrzeży Belize znajduje się słynna (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) Rafa Koralowa. Uznaje się ją za drugą najdłuższą rafę na świecie i jest ona domem dla wielu zagrożonych wyginięciem zwierząt. Z tego względu Belize słynie nie tylko z tejże rafy, ale i wielu rezerwatów przyrody, które powstały, by chronić ten obszar.

Największym miastem kraju jest Belize City. Jest to główny port miejski kraju i wcześniejsza stolica. W 1961 roku huragan zniszczył większość budynków w mieście i wtedy zdecydowano, by stolicę przenieść do wspomnianego wcześniej Belpoman. Innymi ważnymi miastami na mapie kraju są też San Ignacio czy San Pedro. Dzięki zabytkowym miastom oraz położeniu nad Morzem Karaibskim Belize jest krajem w którym każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Odnajdą się tutaj miłośnicy zwiedzania i zagłębiania się w historię, znajdą dla siebie tutaj coś również Ci, którzy uwielbiają oddawać się uprawianiu sportów wodnych. Wielbiciele relaksu również będą czuć się tutaj jak w raju, gdyż miejscowe plaże zachwycają. To co, ruszasz z nami do Belize?

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju