Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

KOSTARYKA

Szukacie wyjątkowego miejsca na wakacyjny wyjazd, wymarzoną wycieczkę, lub atrakcyjny urlop z najbliższymi? W takim razie już dziś pomyślcie o podróży na Kostarykę. Biorąc po uwagę zarówno poczucie szczęścia mieszkańców, jak i obiektywne czynniki np. poziom równowagi ekologicznej, szacuje się, że Kostaryka to obecnie jeden z najpiękniejszych i najczystszych zakątków świata. Obok tego kraju nie można przejść obojętnie!

Optymistyczni mieszkańcy

Kostaryka to niewielki kraj położony w Ameryce Środkowej, pomiędzy Oceanem Spokojnym na południowym zachodzie oraz Morzem Karaibskim na północnym wschodzie. Jest to miejsce niewątpliwie zróżnicowane etnicznie. Większość stanowi wprawdzie ludność biała, ale spotkamy tam także mieszkańców pochodzenia afrykańskiego oraz Metysów. Kostarykańczycy zwą sami siebie ticos i ticas. To ludzie o bardzo pozytywnym nastawieniu do życia, którzy słyną z ogromnego przywiązania do swojego kraju. Ilekroć ktoś zapyta ich, jak im się podoba życie na Kostaryce, zawsze opowiadają, że jest fantastycznie! Jeśli chcecie poznać bliżej lokalne życie tych przyjaznych ludzi, koniecznie zatrzymajcie się na dłużej w szczęśliwej Kostaryce!

Kontakt z dziką przyrodą

Wyjazd na Kostarykę to wyjątkowa okazja do kontaktu z dziką przyrodą i raj dla wszystkich miłośników ekoturystyki. Warto wiedzieć, że jedną czwartą powierzchni tego kraju stanowią tereny chronione oraz parki narodowe. Poznawanie fauny możemy zacząć od wizyty w Zoo Simona Bolivara w San Jose, stolicy i największym mieście Kostaryki. To miejsce to również wygodna baza wypadowa do okolicznych Parków Narodowych. Polecamy wycieczkę do Parku Manuel Antonio, wokół którego znajdują się wypełnione gęstą rafą wybrzeża, lub do Tamarindo, gdzie jeździ się, by obserwować żółwie lęgowiska i uprawiać surfing. Na poszukiwaczy przygód w okolicy Ciudad Quesada będą czekać gorące wulkaniczne źródła i wodospady, a wielbicieli zwierząt zachwyci ogromna rozmaitość tamtejszej fauny: tukany, ary, kwezale, kolibry, tapiry, leniwce, szopy, pumy, żółwie morskie i aligatory.

Jak więc w kilku słowach opisać to, czym może być dla Was wyjazd na Kostarykę?
To miejsce wymarzone dla łowców przygód, sportów i miłośników ekoturyzmu. Będziecie urzeczeni spokojem miejscowych Latynosów, zachwyceni księżycowymi krajobrazami wokół wulkanu Irazu i zakochacie się w tętniącej życiem stolicy San Jose.

Zapomnijcie o codziennych troskach i wspólnie z nami poznajcie smak życia na cudownej Kostaryce!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
17 stycznia 2017

Park Tortuguero – Kostaryka

Park Tortuguero - jeden z najpiękniejszych parków na Kostaryce!
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju