Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

NIGER

Niger (a bardziej oficjalnie Republika Nigru) to jedno z państw Afryki Zachodniej. Kraj ten nie posiada dostępu do morza, granicząc między innymi z Algierią, Nigerią czy Beninem. Językiem urzędowym jest tutaj język francuski, a walutą frank CFA. Stolicą Nigru jest miasto Niamey, które leży nad rzeką Niger. Jest to jedno z głównych miast kraju, będące centralnym ośrodkiem przemysłu i handlu (co ciekawe, Niamey to też główne centrum uprawy orzeszków ziemnych). Miasto to odgrywa też istotną rolę w kulturalnym i naukowym rozwoju kraju, dlatego koniecznie trzeba je odwiedzić. Znajduje się tu między innymi Wielki Meczet oraz jedno z najważniejszych krajowych muzeów z niezwykle bogatą kolekcją znalezisk archeologicznych, strojów czy lokalnych instrumentów. Innymi ważnymi miastami Nigru są też Zinder (drugie pod względem wielkości miasto kraju) czy Agadez – miasto leżące w oazie o tej samej nazwie.

Niger jest krajem leżącym na Saharze, więc jest to wymarzony kierunek dla każdego miłośnika pustynnych krajobrazów. To tu można podziwiać maleńkie pustynne wioski, imponujące wydmy, zapierające dech w piersiach pejzaże. Jeśli o pustyni mowa to zwiedzając Niger konieczne trzeba udać się w stronę znajdującej się w południowej części Sahary wyżyny Air. Zbudowana jest ona ze skał prekambryjskich i porośnięta roślinnością pustynną oraz półpustynną. Podziwiać tu można liczne stanowiska archeologiczne pochodzące nawet z okresu od VI-II tysiąclecia p.n.e.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju