Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

ALBANIA

Wycieczki Albania

Albania (lub oficjalnie Republika Albanii) to państwo leżące w południowo-wschodniej Europie na Bałkanach. Kraj ten graniczy z Grecją, Czarnogórą, Kosowem oraz Macedonią Północną. Od zachodu Albania oblana jest wodami Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie ma dostęp do Morza Jońskiego. Językiem urzędowym jest tu język albański, walutą LEK, a stolicą Tirana, która z pewnością jest jednym z tych miast, które warto odwiedzić podróżując po Albanii. Tirana to stosunkowo młode miasto, które słynie z reprezentacyjnego placu Skanderbega (bohatera narodowego), meczetu Etham Beja czy licznych muzeów (słynnego Narodowego Muzeum Historycznego czy Muzeum Archeologicznego). Zwiedzając Albanię warto zatrzymać się też w Berat, które nazywane jest Miastem Tysiąca Okien. Nazwa nie wzięła się znikąd, gdyż Berat słynie z charakterystycznych białych domów z ciemnobrązowymi, drewnianymi oknami. Na uwagę zasługuje też miasto Durres czy leżące na wybrzeżu Adriatyku miasto Wlora będące idealnym miejscem na wypoczynek.

Albania to kraj, który zachwyca nie tylko zabytkowymi miastami. Republika Albanii słynie też z wyglądających jak z pocztówki miejsc. Wielbiciele zapierających dech w piersiach scenerii powinni odwiedzić wioskę Theth z bajkowymi górskimi widokami czy okolice przepięknie położonego jeziora Koman. Wzdłuż Riwiery Albańskiej rozciąga się też imponująca wysokogórska przełęcz Llogara Pass.

Czymś, o czym koniecznie trzeba wspomnieć w kontekście Albanii jest jej kuchnia. Choć czerpie ona z tradycyjnej kuchni bałkańskiej to robi to zdecydowanie na swój własny sposób. Można tu zjeść różnego rodzaju mięsa serwowane najczęściej z surówkami z pomidorów, ogórków, papryki i oliwek, które polane są charakterystycznym sosem. Albańczycy uwielbiają też aromatyczne zupy (np. Çorba), przysmaki z ciasta francuskiego (Byrek) czy dania z owocami morza. Wisienką na torcie albańskiej kuchni są wyśmienite desery, których z pewnością warto spróbować.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju