Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

TAJLANDIA

Kiedy polski turysta postanawia wyruszyć w pierwszą podróż, która odkryje przed nim Azję Południowo-Wschodnią zwykle wybór pada na Tajlandię. Zapewne spory wpływ na to ma stosunkowo dogodne połączenie z Bangkokiem. Oczywiście to nie wszystko.

Tajlandia kusi przybyszów kolorami, smakami, niesamowitymi zabytkami i serdecznością mieszkańców. Znajdziemy tu olbrzymią różnorodność, od wspaniałych buddyjskich świątyń, przez tropikalną dżunglę, aż do rajskich plaż z piaskiem tak białym, że aż razi w oczy. Jednak to, co zwykle najbardziej przykuwa naszą uwagę podczas wyprawy do Tajlandii to niespotykana wręcz serdeczność i pogoda ducha jej mieszkańców.

Sanuk znaczy frajda.
Sanuk to motto Tajów. Trzeba tak żyć i postępować, żeby mieć z życia frajdę. Ma na to oczywiście wpływ fakt, że ponad 90% Tajów wyznaje buddyzm, u którego postaw leży tolerancja i akceptacja. Tajowie mają więc frajdę z życia, bardzo często się uśmiechają i mają spore trudności z mówieniem „nie”. Do tego publiczna utrata panowania nad sobą czy krzyki są bardzo źle postrzegane.

Kuchnia.
Tajskiej kuchni chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest słynna na całym świecie. Uderza zapachem, smakiem, różnorodnością. Kuchnia tajska kojarzona jest też zwykle z ostrymi przyprawami. Oczywiście jest to prawda, ale dania ostre są równoważone przez te łagodniejsze. Tajowie są też mistrzami łasuchowania w kwestii słodyczy. Na każdym targu znajdziemy stoiska ze słodkościami od których zakręci się nam w głowie. Podczas wycieczki do Tajlandii koniecznie trzeba wybrać się na typowy targ i skosztować dań z ulicznych budek. Zadowolenie gwarantowane.

Buddyzm.
Tajlandia jest krajem, w którym ponad 90% społeczeństwa wyznaje buddyzm. Znajdziemy tu więc niezliczone zabytki, świątynie buddyjskie, posągi samego buddy. Wszystko to w jaskrawych kolorach, od których nie można oderwać wzroku. Do tego jeszcze mnisi, którzy przechadzają się spokojnie po świątyniach. Raj dla fotografów!

Tajlandia to kraj idealny na początek przygody z Daleką Azją. Zwykle podróż zaczynamy w Bangkoku, który jednych urzeka swym gwarem, innych zniechęca. Ale poza stolicą znajdziemy tutaj fascynujące parki narodowe, rajskie plaże, niesamowicie gościnnych mieszkańców. To prosty przepis na udane wakacje!

Wycieczki do tego kraju