Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

TAJLANDIA

Kiedy polski turysta postanawia wyruszyć w pierwszą podróż, która odkryje przed nim Azję Południowo-Wschodnią zwykle wybór pada na Tajlandię. Zapewne spory wpływ na to ma stosunkowo dogodne połączenie z Bangkokiem. Oczywiście to nie wszystko.

Tajlandia kusi przybyszów kolorami, smakami, niesamowitymi zabytkami i serdecznością mieszkańców. Znajdziemy tu olbrzymią różnorodność, od wspaniałych buddyjskich świątyń, przez tropikalną dżunglę, aż do rajskich plaż z piaskiem tak białym, że aż razi w oczy. Jednak to, co zwykle najbardziej przykuwa naszą uwagę podczas wyprawy do Tajlandii to niespotykana wręcz serdeczność i pogoda ducha jej mieszkańców.

Sanuk znaczy frajda
Sanuk to motto Tajów. Trzeba tak żyć i postępować, żeby mieć z życia frajdę. Ma na to oczywiście wpływ fakt, że ponad 90% Tajów wyznaje buddyzm, u którego postaw leży tolerancja i akceptacja. Tajowie mają więc frajdę z życia, bardzo często się uśmiechają i mają spore trudności z mówieniem „nie”. Do tego publiczna utrata panowania nad sobą czy krzyki są bardzo źle postrzegane.

Kuchnia
Tajskiej kuchni chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest słynna na całym świecie. Uderza zapachem, smakiem, różnorodnością. Kuchnia tajska kojarzona jest też zwykle z ostrymi przyprawami. Oczywiście jest to prawda, ale dania ostre są równoważone przez te łagodniejsze. Tajowie są też mistrzami łasuchowania w kwestii słodyczy. Na każdym targu znajdziemy stoiska ze słodkościami od których zakręci się nam w głowie. Podczas wycieczki do Tajlandii koniecznie trzeba wybrać się na typowy targ i skosztować dań z ulicznych budek. Zadowolenie gwarantowane.

Buddyzm
Tajlandia jest krajem, w którym ponad 90% społeczeństwa wyznaje buddyzm. Znajdziemy tu więc niezliczone zabytki, świątynie buddyjskie, posągi samego buddy. Wszystko to w jaskrawych kolorach, od których nie można oderwać wzroku. Do tego jeszcze mnisi, którzy przechadzają się spokojnie po świątyniach. Raj dla fotografów!

Tajlandia to kraj idealny na początek przygody z Daleką Azją. Zwykle podróż zaczynamy w Bangkoku, który jednych urzeka swym gwarem, innych zniechęca. Ale poza stolicą znajdziemy tutaj fascynujące parki narodowe, rajskie plaże, niesamowicie gościnnych mieszkańców. To prosty przepis na udane wakacje!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
26 października 2015

Bangkok - co trzeba zobaczyć?

Bangkok - co trzeba zobaczyć? Odpowiedzi na to pytanie udziela dziś na naszym blogu - Lucy, nasza specjalistka od Tajlandii.
dowiedz się więcej
6 października 2015

Tajlandia od kuchni

Dziś na blogu coś dla smakoszy. O tajskiej kuchni pisze nasza specjalistka - Lucy.
dowiedz się więcej
28 września 2015

Daleko, a tak blisko...

Dziś mamy dla Was pierwszy z cyklu felietonów z Azji Południowo - Wschodniej. Autorką jest nasza rezydentka, która na stałe mieszka w Tajlandii. Zapraszamy do lektury!
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju