Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

Tajlandia, Wietnam, Kambodża

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz 3 niezwykłe kraje podczas jednej podróży
 • Spróbujesz pysznej, orientalnej kuchni Tajlandii, Wietnamu i Kambodży
 • Zobaczysz najpiękniejsze buddyjskie świątynie i pałace
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz pod opieką lokalnych przewodników
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Chcesz zwiedzić trzy niesamowite kraje Azji Południowo-Wschodniej? Marzysz o wyjeździe podczas którego nie tylko zetkniesz się z historią i zabytkami kraju, ale i jego kulturą, kuchnią i przyrodą? Chcesz przeżyć inspirującą przygodę? Jeśli tak to wiedz, że ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. W trakcie tej wyprawy zwiedzimy Tajlandię, Kambodżę i Wietnam. Podróż rozpoczniemy od zachwycającego Bangkoku, skąd ruszymy do Siem Reap, by zobaczyć między innymi najważniejszy zabytek Kambodży czyli świątynie Angkor Wat. Na koniec udamy się do Wietnamu, gdzie czekają na nas nie tylko kolejne zabytki, ale i zapierające dech w piersiach malownicze widoki. W trakcie podróży zetkniemy się z azjatycką kulturą, podejrzymy codzienne życie mieszkańców i spróbujemy aż trzech rodzajów kuchni Azji Południowo-Wschodniej: wietnamskiej, kambodżańskiej i tajskiej. Jeśli więc chcesz przeżyć podróż życia, która zachwyci i zainspiruje to nie wahaj się i wyrusz z nami do Azji, a gwarantujemy, że zapamiętasz ten wyjazd do końca życia. Nie odkładaj dłużej swoich marzeń, bo marzenia są po to, by je spełniać.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy do Bangkoku.

2

Dzień

BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). Bangkok to nie tylko tętniąca życiem stolica, ale i największe miasto Tajlandii nazywane „Miastem Aniołów”. Starożytne świątynie tajskie, kolorowe pałace czy gwarne bazary zachwycają. A do tego tajska kuchnia uliczna, która zaspokoi swoimi smakami i oryginalnością podniebienie nawet najbardziej wybrednego smakosza. Nocleg w Bangkoku.

3

Dzień

BANGKOK

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bangkoku. Zobaczymy między innymi najważniejszy i najbardziej imponujący Wielki Pałac Królewski, którego budowę rozpoczęto już w 1782 roku. Od XVIII wieku do połowy XX wieku kompleks był oficjalną rezydencją króla Tajlandii. Na terenie pałacu znajduje się najświętsza świątynia buddyjska nazywana Świątynią Szmaragdowego Buddy. Tego dnia udamy się też do świątyni Wat Pho (jednej z najstarszych świątyń Bangkoku), w której znajduje się ponad 1000 wizerunków Buddy. Miejsce to znane jest też jako słynna szkoła tradycyjnego masażu tajskiego. Po zwiedzaniu wsiądziemy w łódź i ruszymy w rejs wzdłuż kanału Thonburi, gdzie podejrzymy codzienne życie słynnego „wodnego ludu”. W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze przy przepięknie udekorowanej tłuczoną porcelaną Świątyni Świtu, uchodzącej za symbol Bangkoku. Nocleg w Bangkoku. (Ś, O)

4

Dzień

BANGKOK – PŁYWAJĄCY TARG DAMNOEN SADUAK – BANGKOK

Po śniadaniu wyruszymy na jedyny w swoim rodzaju pływający targ Damnoen Saduak. Jest to jeden z ostatnich i największych bazarów w Tajlandii na którym targuje się na łódkach. Sprzedawcy w tradycyjnych kapeluszach na głowach oferują kolorowe owoce, oryginalne rękodzieło czy tradycyjne przysmaki tajskiej kuchni, jest więc w czym wybierać (a dodatkowo można podszkolić swoje umiejętności negocjacyjne, bo w Tajlandii trzeba targować się wszędzie). Następnie powrót do Bangkoku. Pospacerujemy po tajemniczych zaułkach i po raz kolejny zasmakujemy w lokalnych specjałach. Dowiemy się też czym różnią się buddyjskie i chińskie świątynie i poobserwujemy jak wygląda życie blisko słynnej Yaowarat Road – ulicy na której znajduje się kolorowe i gwarne Chinatown. Dzień zakończymy podziwianiem zapierającego dech w piersiach widoku na rzekę Chao Phraya. Nocleg w Bangkoku. (Ś, O)

5

Dzień

BANGKOK – SIEM REAP

Śniadanie. Następnie w zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko i przelot do Siem Reap. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Wieczorem wyruszymy szlakiem kambodżańskiej kuchni. Na początek spróbujemy najsłynniejszych khmerskich przekąsek, następnie w jednej z lokalnych restauracji zasmakujemy w kolejnych tradycyjnych daniach (np. w saak koh ang czyli grillowanej wołowinie z warzywami). Następnie podejrzymy wieczorne życie Siem Reap. Na koniec dowiemy się jeszcze jak smakuje jeden z tradycyjnych deserów, którym delektować będziemy się w zapierającym dech w piersiach otoczeniu. Gwarantujemy, że ten wieczór będzie pełen nie tylko lokalnych smaków, ale i niezapomnianych atrakcji! Nocleg w Siem Reap. (Ś, K)

6

Dzień

SIEM REAP

Po śniadaniu wsiądziemy w tuk-tuki i malowniczą trasą ruszymy do miasta Angkor Thom – ostatniej stolicy imperium khmerskiego. Znajduje się tam między innymi świątynia Bayon z wieżami ozdobionymi uśmiechającymi się twarzami Buddy czy zbudowana w XI wieku świątynia Baphuon. Zobaczymy też Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla ze wspaniałymi rzeźbami Apsara. Następnie wyruszymy w kierunku największej i najbardziej znanej świątyni Kambodży – świątyni Angkor Wat będącej jednym z najlepiej zachowanych przykładów architektury Khmerów. Na koniec dnia zobaczymy jeszcze wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątynię Ta Prohm (czarująco ukrytą wśród bujnej roślinności). Nocleg w Siem Reap. (Ś)

7

Dzień

SIEM REAP – KOMPONG KLEANG – SIEM REAP

Po śniadaniu wyruszymy do Kompong Kleang – pływającej wioski położonej nieopodal Siem Reap. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Mijać będziemy rozlewiska, pola ryżowe, domy na palach. Po dotarciu na miejsce wsiądziemy w łodzie i popływamy po jeziorze na obszarze którego mieszkają lokalsi. Obiad w formie pikniku w jednym z lokalnych domów. Powrót do Siem Reap. Nocleg w Siem Reap. (Ś, O)

8

Dzień

SIEM REAP – BATTAMBANG

Po śniadaniu malowniczą drogą ruszamy do Battambang – drugiego co do wielkości miasta Kambodży. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu wsiądziemy w tuk-tuki i zasmakujemy w prawdziwej, gwarnej, kambodżańskiej atmosferze. Podejrzymy codzienność mieszkańców i ich zajęcia (na przykład wykonywanie noży czy przygotowywanie tradycyjnej pasty rybnej prahok). Tego dnia zobaczymy też starożytną pagodę Wat Balat. Nocleg w Battambang. (Ś)

9

Dzień

BATTAMBANG – PHNOM PENH

Dzisiaj poznamy Kambodżę z perspektywy… bambusowego pociągu! Początkowo pojazdów tych używano jako środek transportu wojennego, z czasem jednak miejscowi zaczęli go wykorzystywać na co dzień (gdyż taki pojazd znacząco ułatwiał im codzienne przemieszczanie). Gwarantujemy, że wycieczka takim „pociągiem” będzie nie lada atrakcją, a wiejskie krajobrazy, które będzie można podziwiać zachwycą niejednego z nas. Następnie wyruszymy do Phnom Penh – stolicy Kambodży. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Phnom Penh. (Ś)

10

Dzień

PHNOM PENH – CHAU DOC

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh. Udamy się między innymi do Pałacu Królewskiego zbudowanego w 1866 roku oraz ujrzymy Srebrną Pagodę. We wnętrzu pałacu znajdują się liczne eksponaty, które król Kambodży otrzymywał jako prezenty lub przywoził z podróży po innych krajach. D najsłynniejszych należy ponad 90-kilogramowy posąg Buddy. Odwiedzimy też Muzeum Narodowe, które powstało w 1917 roku poświęcone najwybitniejszym przykładom sztuki khmerskiej. Po zwiedzaniu pożegnamy się z Kambodżą i łodzią motorową ruszymy w kierunku granicy z Wietnamem. Jeszcze tylko formalności celne i już możemy cieszyć się pobytem w Chau Doc. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Chau Doc. (Ś)

11

Dzień

CHAU DOC – CAN THO

Po śniadaniu rejs łodzią, podczas którego podejrzymy codzienne życie rybaków. Dowiemy się też więcej na temat członków grupy etnicznej Cham, których królestwo rozciągało się niegdyś między Laosem, Kambodżą i Wietnamem. Wczesnym popołudniem wyruszymy do Can Tho uważanego za największe miasto delty Mekongu. Do Can Tho dotrzemy pod koniec dnia. Czas wolny. Nocleg w Can Tho. (Ś)

12

Dzień

CAN THO – HO CHI MINH

Śniadanie, po którym udamy się na pływający targ Cai Rang. Ta wizyta pozwoli nam jeszcze lepiej wtopić się w lokalny, wietnamski klimat. Następnie wyruszymy do miasta Ho Chi Minh czyli dawnego Sajgonu. Tego dnia udamy się też do ogrodu Vam Xang. Czeka nas tam wycieczka rowerowa (około 2-godzinna) wśród malowniczych, dziewiczych krajobrazów. Widoki zapierają dech w piersiach, więc z pewnością będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Oczywiście nie zabraknie też przerwy na przekąskę czy chwili na delektowanie się okolicą w której jesteśmy. Nocleg w Ho Chi Minh. (Ś)

13

Dzień

HO CHI MINH – HANOI

Zwiedzanie Ho Chi Minh (dawnego Sajgonu) – miasta pełnego kolonialnych zabytków. Zobaczymy między innymi stary Urząd Pocztowy, katedrę czy kościół Cha Tam. Pospacerujemy też po niesamowicie kolorowej i gwarnej ulicy Dong Khoi. Następnie udamy się na lotnisko, skąd przelot do Hanoi. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w Hanoi. (Ś)

14

Dzień

HANOI

Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi – stolicy i jednego z największych miast całego Wietnamu. Zobaczymy między innymi Mauzoleum Ho Chi Minha czy zbudowaną w XI wieku pagodę na Jednej Kolumnie. Następnie ujrzymy wspaniały kompleks Van Mieu nazywany Świątynią Literatury. Powstał on już w 1070 roku na zlecenie cesarza Ly Thanh Tonga jako jedna z pierwszych uczelni państwowych i współcześnie stanowi jeden z najlepszych przykładów architektury wietnamskiej. Po zwiedzaniu pospacerujemy po ulicach starej części miasta Hanoi oraz nieopodal słynnego Jeziora Miecza. Nocleg w Hanoi. (Ś)

15

Dzień

HANOI - ZATOKA HA LONG

Po śniadaniu ruszamy w stronę północnej części Wietnamu – Zatoki Ha Long. Jest to wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obszar z ponad tysiącem wysepek. Wybitne walory przyrodnicze zatoki sprawiają, że jest to jedno z piękniejszych i niesamowicie malowniczych miejsc na świecie. Wybierzemy się w rejs dookoła licznych wysepek. Na pokładzie będziemy rozkoszować się niezwykłymi widokami, będziemy mieć wiele okazji do zrobienia niesamowitych zdjęć. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. (Ś, O, K)

16

Dzień

ZATOKA HA LONG – HANOI

Dzień rozpoczniemy od podziwiania zjawiskowego wschodu słońca nad akwamarynowymi wodami zatoki Ha Long. Następnie jeszcze przez parę godzin będziemy odkrywać niesamowite zakamarki tego jedynego w swoim rodzaju archipelagu. Po rejsie udamy się w drogę do Hanoi. Czas wolny na relaks lub ostatnie zakupy. Nocleg w Hanoi. (Ś)

17

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot z Hanoi. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (3000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bangkok, Hanoi-Warszawa to ok. 3000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • E-VISA do Kambodży i Wietnamu – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Cena obejmuje

 • 2 przeloty lokalne na trasie Bangkok – Siem Reap i Ho Chi Minh – Hanoi
 • 15 noclegów zgodnie z programem (hotele 3* i 4*, 1 nocleg na pokładzie statku)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, 4 obiady, 2 kolacje
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie, 2 przeloty lokalne, przeprawy łodziami i statkiem, rowery
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę lokalnych przewodników (w j. angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bangkok, Hanoi-Warszawa (ok. 3000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • e-visy do Wietnamu – ok. 200 PLN
 • e-visy do Kambodży – ok. 250 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt ok. 10-25 USD/os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-osobowego – 1560 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie
 • hotele 3* i 4* (pokoje 2- osobowe)
 • 1 nocleg na pokładzie statku
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Tajlandii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Nie potrzebujemy wiz.

Wjazd do Kambodży i Wietnamu na podstawie paszportu (ważnego min. 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) i ważnej wizy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

POGODA
Najogólniej pogodę w tych 3 krajach można podzielić na 2 pory. Porę chłodną od listopada do lutego, kiedy temperatury osiągają zwykle około 30 stopni i porę deszczową od maja do października. Jednak w porze deszczowej opady wcale nie są regułą, więc spokojnie można odwiedzać te rejony w tych terminach. Praktycznie cały rok nadaje się do podróży. 

CZAS
+ 5 godziny w czasie letnim, + 6 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Języki urzędowe do kolejno: Tajlandia – j. tajski, Wietnam – j.wietnamski, Kambodża – j. khmerski.

RELIGIA
Tajlandia i Kambodża: ponad 90% mieszkańców wyznaje buddyzm. W Wietnamie prawie 50 % mieszkańców wyznaje różne religie plemienne, buddystami jest niecałe 20%.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Niższe lub porównywalne do cen w Polsce. Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Tajlandia: Walutą jest BAHT (THB). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary lub euro i wymieniać na bieżąco w kantorach lub bankach. Najlepiej zabrać walutę w wysokich nominałach, gdyż im wyższy nominał tym lepszy kurs. Bankomaty są dostępne a prowizję zależą od banku.
Kambodża: Walutą jest RIEL KAMBODŻAŃSKI (KHR). Najlepiej zabrać dolary i wymieniać na miejscu.
Wietnam: Waluta – DONG (VND). Najlepiej zabrać dolary i wymieniać na miejscu.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

JEDZENIE
Kuchnie tajska, wietnamska czy kambodżańska są słynne na całym świecie, więc nawet wybredne podniebienia zostaną zaspokojone. Mamy tu przekrój dań od ostrych przez słodkie. Do tego wyprawa na lokalne targi to feeria kolorów, zapachów, smaków.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Tajlandii, Kambodży, Wietnamu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń buddyjskich wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym. Przed wejściem należy bezwarunkowo ściągnąć buty.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

Opis transportu

 • wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie
 • 2 lokalne przeloty: Bangkok – Siem Reap i Ho Chi Minh – Hanoi
 • Przeprawy łodziami, statkiem
 • Rowery

Specyfikacja wyjazdu

Tajlandia, Wietnam, Kambodża –  to wyjazd przeznaczony dla turysty, który chce zobaczyć najważniejsze miejsca w Tajlandii, Wietnamie i Kambodży podczas jednego wyjazdu. Z tego wyjazdu wyciśniemy ile się da, ale będzie też czas na spokojne smakowanie lokalnej kuchni, poznanie ludzi i delektowanie się otaczającą nas przyrodą.

Zobacz podobne wyjazdy