Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

Wietnam – od Sajgonu po zatokę Ha Long

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz między innymi Hanoi, Ho Chi Minh czy Hoi An
 • Odbędziesz rejs po słynnej zatoce Ha Long
 • Podejrzysz życie mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader

Marzysz o wyjątkowej, egzotycznej wyprawie? Chcesz zwiedzić jeden z najpiękniejszych krajów Azji Południowo-Wschodniej? Chcesz podejrzeć codzienne życie mieszkańców Wietnamu? Jeśli tak, to nie wahaj się, ta podróż jest właśnie dla Ciebie. Podczas tego wyjazdu poznamy najbardziej tajemnicze zakamarki Wietnamu, udamy się w niezapomniany rejs po bajecznej zatoce Ha Long czy pokonamy słynną Deltę Mekongu. Odwiedzimy najważniejsze świątynie, zwiedzimy stolicę i zaszalejmy w Ho Chi Minh czyli dawnym Sajgonie. A gdyby tego było mało to z pewnością poznamy uśmiechniętych lokalsów i spróbujemy specjałów kuchni wietnamskiej. Obiecujemy, że ta wyprawa będzie inna niż każda następna, bo Azja stale zaskakuje i inspiruje.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy.

2

Dzień

HO CHI MINH

Przylot do Ho Chi Minh (dawniej Sajgon). Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). Nocleg w Ho Chi Minh.

3

Dzień

HO CHI MINH – CU CHI – HO CHI MINH

Po śniadaniu wyjazd w kierunku słynnego systemu tuneli Cu Chi wybudowanych podczas wojny francuskiej, a następnie rozbudowanych i rozszerzonych w trakcie wojny w Wietnamie. Całość tworzyło ponad 200 km podziemnych korytarzy (po pewnym czasie część tuneli uległo zniszczeniu i obecnie ciągną się one na długości około 120 km). Wyposażone one były w kuchnie, sale konferencyjne, szpitale, sklepy z bronią, a nawet szkoły. Zbudowane były tak, że mogły wytrzymać liczne bombardowania i ataki. Po zwiedzaniu wąskich, podziemnych kanałów powrót do Ho Chi Minh. Przed wyjazdem spróbujemy jeszcze słynnego wojennego specjału – khoai my luoc (gotowanego manioku). Powrót do Ho Chi Minh – dawnego Sajgonu pełnego kolonialnych zabytków. Zwiedzanie, podczas którego zobaczymy między innymi stary Urząd Pocztowy. Z zewnątrz zobaczymy też wybudowaną w XIX wieku katedrę Notre Dame. Na koniec dnia udamy się na zakupy na lokalnym, gwarnym bazarze Ben Thanh. Nocleg w Ho Chi Minh. (Ś)

4

Dzień

HO CHI MINH – DELTA MEKONGU

Po śniadaniu ruszamy do miasteczka Vinh Long, gdzie pospacerujemy po lokalnym bazarze. Od kolorów i zapachów można dostać niemalże zawrotów głowy, a prawdziwy wietnamski klimat poczujemy właśnie tam. Następnie zobaczymy jak mieszkańcy zajmują się garncarstwem i tworzą wspaniałe naczynia z gliny. Podczas rejsu łodzią zobaczymy jedną z pływających wiosek i dowiemy się jak hodować sumy. Na obiad dotrzemy do jednej z miejscowych rodzin. Tego dnia udamy się jeszcze na lokalne warsztaty, gdzie zobaczymy na własne oczy jak wytwarza się papier ryżowy czy cukierki kokosowe. Wieczór spędzimy w towarzystwie gospodarzy, a na kolację spróbujemy kolejnych lokalnych specjałów. Nocleg w pensjonacie. (Ś, O, K)

5

Dzień

DELTA MEKONGU – HO CHI MINH – DA NANG – HOI AN

Śniadanie, po którym wypłyniemy łodzią na pływający targ Cai Be. Następnie udamy się na wyspę Tân Phong, gdzie wsiądziemy na rowery i zwiedzimy malowniczą okolicę. Mijać będziemy miejscowe farmy, domy czy pracujących rolników. Następnie łódź zabierze nas w relaksującą podróż wśród wąskich kanałów, bujnej roślinności i tradycyjnych drewnianych domków (oczywiście będzie okazja, by po raz kolejny podejrzeć codzienność mieszkańców i bliżej ich poznać). Wyprawa ta zakończy się w Cai Be, skąd transfer do Ho Chi Minh. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Da Nang. Po przylocie transfer z lotniska. Nocleg. (Ś)

6

Dzień

HOI AN

Po śniadaniu zwiedzanie urokliwego Hoi An – wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasta, które słynie z zabytkowych ulic, domów oraz świątyń. Na uwagę zasługuje tam między innymi Most Japoński – jedyny na świecie kryty most z buddyjską świątynią, zbudowany przez przybywających do Wietnam u przybyszy z Japonii. Dzisiaj czeka nas też przejażdżka rowerowa wśród malowniczych scenerii. Dotrzemy do jednej z wiosek – Tra Que słynącej z ogromnej ilości aromatycznych ziół. Podejrzymy codzienne życie mieszkańców i ich pracę. Na obiad zjemy lokalne pyszności (między innymi tam huu – małe szaszłyki z wieprzowiny i krewetek). Następnie powrót do Hoi An, czas wolny na dalsze odkrywanie miasta lub relaks na plaży. Nocleg w Hoi An. (Ś, O)

7

Dzień

HOI AN – MY SON – HOI AN

Po śniadaniu udamy się w kierunku zabytkowego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO kompleksu świątyń hinduistycznych My Son. Jest to tak ważne miejsce w Wietnamie, jak Angkor Wat w Kambodży czy Bagan w Birmie. Już samo położenie tego zabytku zachwyca. Pierwsze budowle powstały już około IV wieku. Korzystano z nich aż do XV wieku, po czym niestety popadły w zapomnienie. Dopiero w XIX wieku ponownie odkryto piękno tego miejsca. Po zwiedzaniu powrót do Hoi An. Czas na odkrywanie miasta lub relaks. Nocleg w Hoi An. (Ś)

8

Dzień

HOI AN – DA NANG – HANOI

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Po drodze będzie okazja, by zobaczyć słynne Marmurowe Góry – skupisko pięciu imponujących wzgórz nazywanych Górami Pięciu Żywiołów. Nazwa nie wzięła się znikąd, bo poszczególne nazwy wzgórz odnoszą się do wody, ognia, ziemi, metalu i drewna. Po przyjeździe na lotnisko wylot do Hanoi. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Chętni mogą wybrać się w podróż szlakiem wietnamskiej kuchni. Będzie okazja, by spróbować tego, co w tym kraju najpyszniejsze. Posmakujemy między innymi banh cuon (tradycyjnego ryżowego naleśnika) czy słynnych wietnamskich klusek, które są bardzo popularną potrawą wśród lokalsów. Na koniec odwiedzimy też jedną z lokalnych knajpek, gdzie usiądziemy i przyjrzymy się tętniącemu życiem miastu (dla chętnych, czas trwania ok. 3 godziny, CENA: 25-35 USD/1 os. w zależności od ilości osób). Nocleg w Hanoi. (Ś)

9

Dzień

HANOI

Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi – stolicy i jednego z największych miast całego Wietnamu. Zobaczymy między innymi Mauzoleum Ho Chi Minha, zbudowaną w XI wieku pagodę na Jednej Kolumnie oraz jedno z miejscowych muzeów. Następnie ujrzymy wspaniały kompleks Van Mieu nazywany Świątynią Literatury. Powstał on już w 1070 roku na zlecenie cesarza Ly Thanh Tonga jako jedna z pierwszych uczelni państwowych i współcześnie stanowi jeden z najlepszych przykładów architektury wietnamskiej. Wieczorem pospacerujemy po ulicach starej części miasta Hanoi oraz nieopodal słynnego Jeziora Miecza. Nocleg w Hanoi. (Ś)

10

Dzień

HANOI – NINH BINH

Po śniadaniu ruszymy w kierunku prowincji Ninh Binh. Po drodze zatrzymamy się w Hoa Lu – jednym z najważniejszych miejsc Wietnamu. Tam odkryjemy znajdującą się w środku lasu świątynię z X wieku. Obiad, po którym czeka nas wycieczka rowerowa. Trasa jest niezwykle malownicza, bo prowadzi wzdłuż rzeki Boi. Tego dnia odwiedzimy jeszcze Rezerwat Przyrody Van Long, gdzie czeka nas 1,5 godzinna wyprawa łodzią podczas której podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach krajobrazy z charakterystyczną, zieloną, bujną roślinnością, pola ryżowe, skaliste szczyty czy kanały. Po rejsie udamy się na nocleg. Zakwaterowanie. Nocleg w Ninh Binh. (Ś, O)

11

Dzień

NINH BINH – ZATOKA HA LONG

Po śniadaniu ruszamy w stronę północnej części Wietnamu – Zatoki Ha Long. Jest to wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obszar z ponad tysiącem wysepek. Wybitne walory przyrodnicze zatoki sprawiają, że jest to jedno z piękniejszych i niesamowicie malowniczych miejsc na świecie. Wybierzemy się w rejs dookoła licznych wysepek. Na pokładzie będziemy rozkoszować się niezwykłymi widokami, będziemy mieć wiele okazji do zrobienia niesamowitych zdjęć. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. (Ś, O, K)

12

Dzień

ZATOKA HA LONG – HANOI

Dzień rozpoczniemy od podziwiania zjawiskowego wschodu słońca nad akwamarynowymi wodami zatoki Ha Long. Następnie jeszcze przez parę godzin będziemy odkrywać niesamowite zakamarki tego jedynego w swoim rodzaju archipelagu. Po rejsie udamy się w drogę do Hanoi. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Hanoi. (Ś)

13

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot z Hanoi. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (1500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ho Chi Minh, Hanoi-Warszawa to ok. 2800 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • E-VISA –  mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Cena obejmuje

 • 2 przeloty lokalne (Ho Chi Minh – Da Nang; Da Nang – Hanoi)
 • 11 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, pensjonaty, 1 noc na statku)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, 4 obiady, 2 kolacje
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus; 2 lokalne przeloty, przeprawa statkiem i łodziami; rowery
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę lokalnych przewodników (w j. angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ho Chi Minh, Hanoi-Warszawa (ok. 2800 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • E-visy – ok. 200 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie – koszt ok. 10-25 USD/os./dzień
 • Dla chętnych street food w Hanoi (dzień 8) – 25-35 USD/1 os. (w zależności od ilości osób)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 960 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie
 • hotele 3*, pensjonaty (pokoje 2-osobowe)
 • 1 nocleg na pokładzie statku
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Wjazd do Wietnamu na podstawie paszportu i ważnej wizy elektronicznej. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Opis transportu

 • wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie
 • rejs statkiem
 • przeprawy łodziami
 • 2 lokalne przeloty: Ho Chi Minh – Da Nang, Da Nang – Hanoi
 • rowery
Zobacz podobne wyjazdy