Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

KOLUMBIA

Wyprawa do Kolumbii z Globzon Kolumbia postrzegana jest jako kraj kontrastów. W zachodniej części kraju znajdują się Andy, w północnej – masyw Sierra Nevada de Santa Marta, który jest najwyższym na świecie nadbrzeżnym łańcuchem górskim, a w którym znajduje się również najwyższa góra Kolumbii – Cristobal Colon, nazwany tak na cześć Krzysztofa Kolumba.

Na południowo-wschodnich terenach kraju leży Nizina Amazonki, pełna cennej flory i fauny. Do tego jest to jedyny kraj Ameryki Południowej, który jednocześnie ma dostęp do dwóch oceanów – Spokojnego oraz Atlantyckiego. Już samo zróżnicowanie geograficzne sprawia, że Kolumbia ma odwiedzającym wiele do zaoferowania.

Kolumbia to również malownicze lasy namorzynowe, wyspy koralowe i najlepsza kawa na świecie. Przed rozpoczęciem kolonizacji, Kolumbia zamieszkana była głównie przez Indian. Obecnie Kolumbia jest krajem zróżnicowanym etnicznie i kulturowo, w którym mieszkają potomkowie białych, Indian i ludności afrykańskiej. Na terenie całego kraju można spotkać liczne ślady przeszłości, zarówno w postaci kolonialnej Salento Kolumbia - Globzonarchitektury, jak i w formie zabytków kultury prekolumbijskiej.

Jednym z najcenniejszych jest znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO park archeologiczny Tierradentro. Chroni on prekolumbijskie podziemne grobowce, będące jedynymi podziemnymi cmentarzami w całej Ameryce Południowej.

Kolumbia uchodzi za kraj złota. To właśnie jej dotyczy legenda o El Dorado – Złotej Krainie, według której złoto znajdowało się na dnie jeziora Guatavita. Obecnie Kolumbia jest drugim na świecie producentem złota. A w Bogocie znajduje się Muzeum Złota, w którym możemy podziwiać największą na świecie kolekcję wyrobów złotniczych. Kolumbijczycy są również dumni z tradycyjnych wyrobów rzemiosła ludowego: wyrobów garncarskich, złotniczych, tkackich.

San Andres - Kolumbia z GlobzonStolicą kraju i ośrodkiem życia kulturalnego jest Bogota, pełna imponującej architektury kolonialnej. Głównymi atrakcjami turystycznymi miasta są: dzielnica La Candelaria, będąca najstarszą częścią miasta, kaplica na wzgórzu Monserrate z malowniczym widokiem na całe miasto  oraz Plac Bolivara, nazwany tak na cześć przywódcy walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów.

Równie ciekawym miejscem jest Cartagena, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcją jest stare miasto otoczone okazałymi murami miejskimi, pełne kolorowych ulic i kolonialnych budynków. Nad miastem góruje wzgórze z klasztorem de la Popa, z którego rozciąga się niesamowity widok na miasto. W pobliżu Cartageny znajduje się archipelag 27 koralowych wysp Rosario, znanych również jako Wyspy Różańcowe.
Jak widać, Kolumbia to wspaniały kraj, pełen niesamowitych atrakcji, przyrody i gościnnych mieszkańców.

Wycieczki do tego kraju