Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

KOLUMBIA

Wycieczki Kolumbia

Kolumbia postrzegana jest jako kraj kontrastów. W zachodniej części kraju znajdują się Andy, w północnej – masyw Sierra Nevada de Santa Marta, który jest najwyższym na świecie nadbrzeżnym łańcuchem górskim, a w którym znajduje się również najwyższa góra Kolumbii – Cristobal Colon, nazwany tak na cześć Krzysztofa Kolumba.

Na południowo-wschodnich terenach kraju leży Nizina Amazonki, pełna cennej flory i fauny. Do tego jest to jedyny kraj Ameryki Południowej, który jednocześnie ma dostęp do dwóch oceanów – Spokojnego oraz Atlantyckiego. Już samo zróżnicowanie geograficzne sprawia, że Kolumbia ma odwiedzającym wiele do zaoferowania.

Kolumbia to również malownicze lasy namorzynowe, wyspy koralowe i najlepsza kawa na świecie. Przed rozpoczęciem kolonizacji, Kolumbia zamieszkana była głównie przez Indian. Obecnie Kolumbia jest krajem zróżnicowanym etnicznie i kulturowo, w którym mieszkają potomkowie białych, Indian i ludności afrykańskiej. Na terenie całego kraju można spotkać liczne ślady przeszłości, zarówno w postaci kolonialnej architektury, jak i w formie zabytków kultury prekolumbijskiej.

Jednym z najcenniejszych jest znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO park archeologiczny Tierradentro. Chroni on prekolumbijskie podziemne grobowce, będące jedynymi podziemnymi cmentarzami w całej Ameryce Południowej.

Kolumbia uchodzi za kraj złota. To właśnie jej dotyczy legenda o El Dorado – Złotej Krainie, według której złoto znajdowało się na dnie jeziora Guatavita. Obecnie Kolumbia jest drugim na świecie producentem złota. A w Bogocie znajduje się Muzeum Złota, w którym możemy podziwiać największą na świecie kolekcję wyrobów złotniczych. Kolumbijczycy są również dumni z tradycyjnych wyrobów rzemiosła ludowego: wyrobów garncarskich, złotniczych, tkackich.

Stolicą kraju i ośrodkiem życia kulturalnego jest Bogota, pełna imponującej architektury kolonialnej. Głównymi atrakcjami turystycznymi miasta są: dzielnica La Candelaria, będąca najstarszą częścią miasta, kaplica na wzgórzu Monserrate z malowniczym widokiem na całe miasto  oraz Plac Bolivara, nazwany tak na cześć przywódcy walk o wyzwolenie Ameryki Południowej spod władzy Hiszpanów.

Równie ciekawym miejscem jest Cartagena, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcją jest stare miasto otoczone okazałymi murami miejskimi, pełne kolorowych ulic i kolonialnych budynków. Nad miastem góruje wzgórze z klasztorem de la Popa, z którego rozciąga się niesamowity widok na miasto. W pobliżu Cartageny znajduje się archipelag 27 koralowych wysp Rosario, znanych również jako Wyspy Różańcowe.

Jak widać, Kolumbia to wspaniały kraj, pełen niesamowitych atrakcji, przyrody i gościnnych mieszkańców.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
22 lipca 2021

Kolumbia kawą płynąca – czyli o kawie słów kilka

W tym wpisie przeczytacie więcej o kolumbijskiej kawie - gdzie jest uprawiana, co warto o niej wiedzieć i dlaczego jest uważana za jedną z najlepszych na świecie?
dowiedz się więcej
13 lutego 2019

Medellin i Comuna 13, jak wyglądają dziś?

Kolumbia to może nie najbardziej oczywisty kierunek wakacyjny. Szczególnie, gdy rekordy popularności bije słynny serial Narcos o działalności Pablo Escobara. Ale prawda jest taka...
dowiedz się więcej
14 listopada 2016

Co trzeba koniecznie zobaczyć w stolicy Kolumbii?

Bogota określana jest czasami mianem „Aten Ameryki Południowej” ze względu na jej znaczenie dla kultury tej części kontynentu. Ma całkiem sporo do zaoferowania. Dziś na naszym blogu piszemy więc co warto zobaczyć w Bogocie.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju