Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Kolumbia z Amazonią

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Kolumbii – te znane i te poza szlakiem
 • Zwiedzisz region z najlepszą kawą na świecie
 • Spędzisz kilka dni w dzikiej Amazonii
 • Odwiedzisz rajskie wysepki otoczone turkusowymi wodami
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Z czym kojarzy się Kolumbia? Z kolonialnymi miasteczkami pełnymi zabytków, roztańczonymi, uśmiechniętymi mieszkańcami i pyszną kawą. Ale Kolumbia to o wiele więcej. My w trakcie tej podróży zwiedzimy nie tylko najważniejsze miasta tego kraju wtapiając się w jego klimat, ale i spędzimy kilka dni w dzikiej Amazonii, gdzie przyroda będzie dosłownie na wyciągnięcie naszej ręki. Będzie też okazja, by podejrzeć codzienność mieszkańców, dowiedzieć się więcej o ich zajęciach czy spróbować lokalnych specjałów.

.. a to dopiero początek tej niezapomnianej przygody!

Daj się oczarować i wyjedź z nami w tą wyjątkową podróż, a obiecujemy, że będziesz ją wspominać bardzo długo.

Program

1

Dzień

WARSZAWA - BOGOTA

Wylot z Polski. Przylot do Bogoty. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Bogocie.

2

Dzień

BOGOTA

Tego dnia poznamy stolicę Kolumbii – Bogotę. Już samo położenie miasta zachwyca, gdyż leży ono w północnych Andach (na wysokości około 2640 m n.p.m). Zwiedzanie. Pospacerujemy między innymi po historycznej dzielnicy La Candelaria, gdzie znajdują się zabytkowe kościoły, budowle rządowe czy charakterystyczne, kolonialne budynki. Następnie odwiedzimy Muzeum Botero pełne dzieł sztuki kolumbijskich artystów. Jeśli będzie możliwość udamy się również do Muzeum Złota posiadającego największą i najbogatszą na świecie kolekcję sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich. Tego dnia wjedziemy też kolejką linową na Wzgórze Monserrate, skąd podziwiać będziemy nadzwyczajną panoramę miasta. Nocleg w Bogocie.

3

Dzień

BOGOTA – GUATAVITA – BOGOTA

Po śniadaniu opuszczamy Bogotę i udamy się w okolice malowniczego jeziora wysokogórskiego Guatavita. Trekking wśród zapierających dech w piersiach widoków. Wokół jeziora krąży wiele legend (między innymi legenda El Dorado), a jego pochodzenie nie jest znane (wielu jednak twierdzi, że jego powstanie związane jest z uderzeniem meteorytu). Dla tubylczych plemion Czibcza jest to miejsce święte, gdzie od wieków odbywały się przeróżne religijne ceremonie. Na nocleg wrócimy do Bogoty.

4

Dzień

BOGOTA – LETICIA

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd wylot do Letici – miasta malowniczo położonego na lewym brzegu rzeki Amazonki. Przylot. Po załatwieniu formalności ruszamy w stronę naturalnego rezerwatu Tanimboca. Przywitani zostaniemy typowo amazońskim posiłkiem – grillowaną rybą. Czas na relaks po posiłku, po którym czeka nas krótki spacer po dżungli. Wędrówka ta zaprowadzi nas wprost do przepięknie położonego miejsca, gdzie spędzimy noc. Na tym jednak nie koniec dzisiejszych atrakcji – po zakwaterowaniu wyruszymy na wieczorny spacer wśród bujnej roślinności. Dzisiaj będzie też okazja by spróbować jeszcze jednego lokalnego przysmaku – pizzy „a la Amazonas”. Nocleg w Amazonii.

5

Dzień

AMAZONIA

O poranku rozpoczniemy odkrywanie dżungli. Na początek będzie okazja, by odbyć niezapomniany „spacer w koronach drzew” (w jego trakcie czeka nas między innymi lekka wspinaczka linowa czy zjazd tzw. zip line). Następnie około 2-godzinne przemierzanie dżungli. Dzisiaj udamy się też do maloca czyli tradycyjnego, rdzennego domu zamieszkałego przez kilka lokalnych rodzin. Dowiemy się więcej o tradycyjnych roślinach dżungli oraz ich zastosowaniach. Zobaczymy również jak buduje się potrzebne przedmioty przy użyciu tego, co ma się pod ręką oraz jak łowi się ryby w znajdującej się w pobliżu rzece. Nocleg w Amazonii.

6

Dzień

AMAZONIA

Po śniadaniu powrót do Tanimboca. Następnie udamy się do Leticia, gdzie wsiądziemy w łodzie. Rzeką Amazonką dotrzemy do przepięknego rezerwatu znajdującego się po peruwiańskiej stronie rzeki (w czasie pory suchej około 45-minutowy spacer ścieżką w dżungli, natomiast w porze deszczowej wsiądziemy w małe łódki). Otaczająca przyroda zapiera dech w piersiach – ptaki, małpy, gigantyczne kwiaty lotosu i ogromne drzewa Ceibo zachwycają. Nocą wyruszymy jeszcze na poszukiwania kajmana – przy odrobinie szczęścia z pewnością uda nam się go znaleźć. Nocleg w rezerwacie przyrody Marasha.

7

Dzień

AMAZONIA

Powrót do miejsca w którym wsiądziemy w łódź, którą ruszamy w stronę położonego nad rzeką Loretoyacu Puerto Nariño. Zatrzymamy się między innymi w Macedonii (która słynie z lokalnej społeczności specjalizującej się w rzeźbieniu w drewnie). Puerto Nariño to przepiękna, spokojna wioska. Dzisiaj czeka nas jeszcze wizyta w muzeum Natutama i rejs łodzią do jezior Tarapoto. To właśnie tam obserwować można różowe i szare delfiny. Chętni będą mogli cieszyć się relaksującą kąpielą. Nocleg w Puerto Nariño.

8

Dzień

LETICIA – BOGOTA – ARMENIA

Powrót do Leticia. Jeśli czas pozwoli zwiedzanie miasta. Następnie transfer na lotnisko, skąd powrót do Bogoty, a następnie przelot samolotem lokalnych linii lotniczych do Armenii, pięknego miasta leżącego w samym sercu regionu znanego z najlepszej kolumbijskiej kawy. Nocleg w Armenii.

9

Dzień

ARMENIA - COCORA – SALENTO

Po śniadaniu ruszamy w stronę Valle de Cocora – doliny, będącej częścią Parku Narodowego Los Nevados w Andach. Okolica ta słynie z imponujących palm woskowych, które osiągają wysokość nawet powyżej 70 metrów i uważane są za narodowe drzewa Kolumbii. Lekki trekking. Stamtąd ruszymy do Salento, malowniczego miasteczka z ciekawą architekturą. Pospacerujemy po klimatycznych uliczkach z wiejskimi domkami, wtopimy się w lokalny klimat i zaczerpniemy powietrza przed dalszą podróżą. Być może uda nam się zobaczyć tam kolibry, które niezwykle upodobały sobie to miejsce (w całej Kolumbii żyje ich ponad 150 gatunków, a ogrody w Salento są chyba jednym z ich ulubionych miejsc). Salento to też rzecz jasna kawa i amerykańskie jeppy Willys, które raz po raz przemykają uliczkami miasteczka. Nocleg w Armenii.

10

Dzień

ARMENIA – MEDELLIN

Tego dnia odwiedzimy plantację kawy, na której z bliska przyjrzymy się kawie i dowiemy się o niej wszystkiego. Poznamy cały proces od sadzonek aż do powstania aromatycznego napoju. Oczywiście będzie też okazja, by spróbować tego specjału. Następnie udamy się na lotnisko, skąd nastąpi lokalny przelot do Medellin – drugiego pod względem wielkości miasta w Kolumbii. Transfer z lotniska do hotelu. Nocleg w Medellin.

11

Dzień

MEDELLIN

Medellin jeszcze 20 lat temu było jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Jednak na początku XXI wieku w mieście zaczęły zachodzić ogromne zmiany i obecnie jest to jedno z najnowocześniejszych miast świata nazywane miastem „wiecznej wiosny”. Czas wolny (dla chętnych wycieczka fakultatywna w okolice Guatapé). Nocleg w Medellin.
Wycieczka fakultatywna:

 • Zwiedzanie Guatapé – niewielkiej, malowniczej miejscowości nad jeziorem (koszt ok. 115 USD/1 os. w zależności od ilości chętnych; aby wycieczka się odbyła minimalna liczba chętnych to 4 osoby)

12

Dzień

MEDELLIN – SANTA MARTA

Śniadanie. Zwiedzanie Medellin – drugiego co do wielkości kolumbijskiego miasta. Znajduje się tam między innymi słynny plac Botero z najsłynniejszymi rzeźbami jednego z najstarszych kolumbijskich artystów – Fernando Botero. Medellin znany jest też ze słynnej dzielnicy Comuna 13, gdzie znajdują się najdłuższe na świecie ruchome schody zewnętrzne. Spacerując po dzielnicy nie sposób nie zauważyć też kolorowych i oryginalnych dzieł graffiti. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i wylot do Santa Marta – najstarszego z kolumbijskich miast, założonego już w 1525 roku. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Santa Marta.

13

Dzień

SANTA MARTA – PARK TAYRONA – SANTA MARTA

Całodniowa wycieczka do Parku Tayrona – niesamowite widoki gwarantowane. Miejsce to nazywane bywa „rajem na ziemi” i zdecydowanie można się w nim zakochać! Park porośnięty jest palmami kokosowymi i bananowcami, gdzieniegdzie dostrzec można małpy, a gdzieś indziej kameleony czy iguany odpoczywające pośród drzew gęstej dżungli. A do tego czysta plaża, oblewana turkusowymi, spokojnymi wodami. Jeśli czas pozwoli to po zwiedzaniu odpoczynek na plaży (a dla chętnych orzeźwiająca kąpiel w wodach Morza Karaibskiego). Powrót do Santa Marta. Nocleg w Santa Marta.

14

Dzień

SANTA MARTA – CARTAGENA

Po śniadaniu transfer z Santa Marta do Cartageny, która od 1984 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cartagena jest miastem w północnej części kraju, położonym nad Morzem Karaibskim, nie bez powodu zwana Perłą Karaibów. Nocleg w Cartagenie.

15

Dzień

CARTAGENA

Tego dnia poznamy bliżej Cartagenę. Zobaczymy między innymi klasztor Convento de la Popa czy zabytkowy fort San Felipe de Barajas zbudowany przez Hiszpanów w czasach kolonialnych, pospacerujemy też po dzielnicy Getsemani. Cartagena słynie też z Pałacu Inkwizycji oraz imponującej wieży zegarowej. Następnie wycieczka kajakami przez las namorzynowy nieopodal wioski rybackiej La Boquilla. Zachwycimy się widokami i podejrzymy codzienność mieszkańców, którzy najczęściej trudnią się rybołówstwem. Nocleg w Cartagenie.

16

Dzień

WYSPY ROSARIO

Tego dnia udamy się do parku narodowego Wysp Rosario, czyli archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Transfer łodzią. Będziemy rozkoszować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste morze. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także delfiny. Nocleg.

17

Dzień

CARTAGENA

Powrót do Cartageny. Czas wolny w Cartagenie, będzie okazja do wtopienia się tłum i poczucie rytmu miasta. Wieczorem wybierzemy się na warsztaty, gdzie czeka nas kilka godzin tańczenia salsy pod okiem profesjonalnych instruktorów. Po lekcji udamy się w miasto, by wypróbować swoich sił na parkiecie. Nocleg w Cartagenie.

18

Dzień

POŻEGNANIE

Czas wracać! Po śniadaniu czas wolny. Następnie w zależności od godzin przelotu transfer na lotnisko i wylot z Cartageny.

19

Dzień

Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa to ok. 3500 PLN – 4000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 5 lokalnych przelotów: Bogota-Leticia; Leticia-Bogota; Bogota-Armenia; Armenia-Medellin; Medellin-Santa Marta (do kwoty 600 USD łącznie)
 • 17 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*; w Amazonii: hotele, pensjonaty, domki na drzewie)
 • Wyżywienie zgodnie z programem – śniadania, 2 obiadokolacje (dzień 8 i 9)
 • Podczas pobytu w Amazonii wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja
 • Transport zgodnie z programem – wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus; łódź
 • Bilety wstępu
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa (ok. 3500 PLN – 4000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 20-30 USD/dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2860 PLN – 3560 PLN (w zależności od terminu)
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie
 • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
 • podczas pobytu w Amazonii: domki na drzewie, hotele, pensjonaty
Galeria
Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wizy, aby wjechać do Kolumbii. Wystarczy paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Kolumbii.

POGODA
Kolumbia to kraj leżący blisko równika, co sprawia ze przez większość roku jest tam ciepło, a roczne wahania temperatur są niewielkie. Kraj ten zajmuje bardzo rozległy obszar, stąd nie leży w rejonie występowania jednej strefy klimatycznej, a temperatura zmienia się wraz z wysokością nad poziomem morza i szerokością geograficzną.

CZAS
– 7 godzin w czasie letnim, – 6 godzin w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język hiszpański. W niektórych miejscach można porozumiewać się także w języku angielskim.

RELIGIA
W Kolumbii dominującą religią jest chrześcijaństwo. Najwięcej jest katolików.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest peso kolumbijskie. Najlepiej mieć ze sobą DOLARY, które wymienić można na miejscu, między innymi w kantorach. Na miejscu są także bankomaty, z których można wypłacać pieniądze.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W większości hoteli gniazdka według standardu amerykańskiego, przydać się może więc przejściówka.

JEDZENIE
Kuchnia kolumbijska łączy w sobie wpływy kuchni indiańskiej, afrykańskiej i hiszpańskiej. Dania i ich smak zależny jest regionu. Najczęściej jada się tam świeże owoce morza, ryby i owoce tropikalne (najsłynniejsze z nich to smoczy owoc, zapota, rambutan, guanabana, akka sellerowa). W potrawach nie może zabraknąć też kolorowych warzyw i roślin strączkowych. Jeśli chodzi o mięso to na stołach królują wołowina, wieprzowina czy kurczak. Popularną słodkością jest deser ze smażonymi bananami.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Kolumbii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto zaszczepić się przeciwko żółtej febrze (szczepienie takie zabezpiecza na okres 10 lat, jako biuro podróży rekomendujemy, aby się zaszczepić).  Warto odnowić sobie też szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców czy warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym (Paniom mogą przydać się chusty zakrywające ramiona, Panom natomiast dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– repelenty na komary
– antybakteryjny żel do rąk
– oprócz lżejszych ubrań z oddychających materiałów warto zabrać sweter/polar na chłodniejsze wieczory, a także lekką kurtkę przeciwdeszczową

CO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ:
– biżuterię w stylu indiańskim
– elementy nawiązujące do czasów kolumbijskich
– biżuterię stylizowana na prekolumbijską
– kawę (kolumbijska kawa należy do jednych z najlepszych na świecie)
– cygara
– aromatyczne przyprawy
– alkohole

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją
 • 5 przelotów lokalnych: Bogota-Leticia; Leticia-Bogota; Bogota-Armenia; Armenia-Medellin; Medellin-Santa Marta
 • Łódź
Zobacz podobne wyjazdy