Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

IZRAEL

Wycieczka do Izraela jest niczym podróż w czasie i przestrzeni. Miejsca-symbole i bajeczne zabytki liczące tysiące lat sięgają wydarzeń opisanych w Starym Testamencie. Kraj to również prawdziwy tygiel kulturowy, mieszanka różnych narodowości, wyznań, tradycji. Różnorodność dotyczy nawet krajobrazu: doliny przeplatają się ze wzgórzami, a rzeki i jeziora z terenami pustynnymi.

Najważniejszym punktem wycieczki jest Jerozolima, święte miasto, miejsce niezwykle ważne nie tylko dla chrześcijan, ale też Żydów i muzułmanów. To tutaj znajdują się Droga Krzyżowa (Via Dolorosa) oraz Bazylika Grobu Pańskiego. To tutaj, na Wzgórzu Świątynnym stoi najważniejszy meczet muzułmański na świecie – al-Aqsa. To tutaj od wieków Żydzi gromadzą się pod Ścianą Płaczu, by opłakiwać zburzoną świątynię. Bo w Jerozolimie świętości dotyka się niemal na każdym kroku.

Sama Jerozolima jest również idealną bazą wypadową. Ok. 10 km od stolicy mieści się Betlejem z Grotą Narodzenia Pańskiego. Zobaczyć również trzeba pustynię Judzką oraz Morze Martwe, którego zasolenie pozwala na swobodne utrzymanie się na powierzchni.

Choć Jerozolima to oficjalna stolica kraju, centrum finansowe i dyplomatyczne znajduje się w Tel Awiwie. To „zabiegane miasto, które nigdy nie śpi” zaskakuje swoim nowoczesnym charakterem. Nocne kluby, kawiarnie, ekskluzywne sklepy i bajeczne plaże przyciągają turystów z całego świata.

Izrael to miejsce, które oszałamia i zaskakuje. Na zwiedzających czekają dziesiątki muzeów, niezwykłe ogrody botaniczne i zoologiczne, ponad 300 rezerwatów przyrody. Zagubić warto się również na uliczkach starych miast, by choć na chwilę przyjrzeć się codziennemu życiu ortodoksyjnych Żydów i ich strojom. Izraela nie można oczywiście opuścić bez wizyty na jednym z barwnych targów, gdzie kupić można orientalne tkaniny, metalowe naczynia, perskie dywany, biżuterię i dewocjonalia.