Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

KAMBODŻA

Na słowa: wyprawa do Kambodży, większości z nas do głowy przychodzi nazwa Angkor. Nie bez przyczyny. Inni wspomną krwawe rządy Czerwonych Khmerów, jeszcze inni napomkną o wspaniałych plażach i ciągle nieodkrytych zakątkach w lasach tropikalnych. A więc co można robić w Kambodży?

Angkor – to niegdyś największe miasto świata zdumiewa swym ogromem i zachwyca każdego przybysza. Nie ma sobie równych na całym świecie. Jeden dzień to za mało aby zobaczyć całe miasto. Można się tutaj poczuć jak na planie filmowych. Zresztą niejeden film już tu nakręcono. Klimat Kambodży, tropikalne deszcze atak tropikalnej roślinności oczywiście nie służą takim budowlą, dlatego do dziś przetrwały budynki tylko z najlepszych materiałów, czyli świątynie.

Phnom Penh, stolica Kambodży jest także warta odwiedzin. Oprócz typowego gwaru jaki nas tu uderza, warto odwiedzić miejsca, gdzie możemy dowiedzieć się więcej o okrutnym reżimie Czerwonych Khmerów, jak choćby więzienie S-21 czy Pola Śmierci.

Poza tym w Kambodży czeka na nas cały ogrom małych miasteczek, gdzie oprócz często kolonialnej architektury możemy po prostu poczuć klimat Azji, zgubić się w klimatycznych  uliczkach, odwiedzić lokalny targ, poobserwować życie mieszkańców.

Mieszkańcy Kambodży to w przeważającej większości Khmerzy. Są z tego bardzo dumni. Khmerzy to jeden z najdłużej osiadłych ludów Azji. Podobnie jak ich sąsiedzi z Wietnamu, Tajlandii czy Laosu są ciągle uśmiechnięci i bardzo serdeczni. I oczywiście ciekawscy przybyszów z innego świata.

Kambodżańska kuchnia – nie wyróżnia się jakoś specjalnie na tle swoich sąsiadów, w końcu to podobny klimat. Co jednak ciekawe, tutaj mieszkańcy lubują się w zjadaniu stworzeń, które zaraz po schwytaniu można ugrillować. I tak możemy w Kambodży skosztować np. grillowanego pająka. Oczywiście nie ma się czego bać, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Mamy do wyboru niezliczoną mnogość różnych zup, wszelkich dań z ryżem, czy całą masę egzotycznych owoców. W Kambodży nikt nie będzie chodził głodny!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
29 listopada 2016

Grillowany pająk i inne przysmaki kambodżańskiej kuchni

Dziś na naszym blogu piszemy o przysmakach kambodżańskiej kuchni. Zapraszamy do lektury!
dowiedz się więcej
14 października 2016

Angkor – miasto świątyń

Angkor w Kambodży to największy kompleks świątynny świata. Na obszarze 260 km2 znajduje się około 200 świątyń. Jeden dzień to stanowczo za mało, żeby zobaczyć wszystko.
dowiedz się więcej
29 lutego 2016

Kambodża i Wietnam – fotorelacja

Fotorelacja ze styczniowej wyprawy już na blogu.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju