Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

TIMOR WSCHODNI

Timor Wschodni (Demokratyczna Republika Timoru Wschodniego) to państwo na wyspie Timor w Archipelagu Malajskim. Kraj ten do 1975 roku był kolonią portugalską (znaną wtedy pod nazwą Timor Portugalski). Od 1976 roku państwo anektowane było przez Indonezję, od której pełną niepodległość uzyskało w 2002 roku.

Timor Wschodni graniczy z Indonezją i jest drugim państwem Azji Południowo-Wschodniej w którym dominującym wyznaniem jest katolicyzm. Walutą jest tu dolar amerykański, głową państwa jest prezydent, a językami urzędowymi język portugalski i tetum. Głównym i największym miastem kraju, i jednocześnie jego stolicą jest Dili. Innymi ważnymi miastami na mapie Timoru Wschodniego są między innymi Baucau czy Maliana.

Timor Wschodni oferuje wiele możliwości. Podróżnicy, którzy szukają relaksu i odpoczynku z pewnością znajdą go na niejednej rajskiej plaży. Ci, którzy wolą spędzać czas bardziej aktywnie powinni udać się w stronę góry Matebian, która przez mieszkańców uważana jest za święte miejsce. Miejscem, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki jest też Park Narodowy Nino Konis Santana. Oprócz tego wyprawa do tego kraju będzie dobrym pomysłem dla osób uwielbiających sporty wodne oraz tych, którzy nie wyobrażają sobie wyjazdów bez zagłębiania się w lokalną kulturę. Tego i o wiele więcej doświadczysz w Timorze Wschodnim!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju